• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
ср дек 02, 2020 11:01 amkozl написа:
...
Ампермера на Масквича по спомени беше +/- 20А
Като показва 20A са 20А, ами като опре в ограничителя колко са?
Поне още 10, ако не и отгоре!
Спирам вече.
Приятен ден на всички!
tzetz009 - специалист
:) @kuger , допълних си мнението с допълнителна информация . Моля да го прочетете и се извинявам за разпокъсаното ми писане !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
kuger - майстор
ср дек 02, 2020 12:36 pmtzetz009 написа:
:) @kuger , допълних си мнението с допълнителна информация . Моля да го прочетете и се извинявам за разпокъсаното ми писане !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Няма за какво да е извинението!
Това с букса предопределя мотокарист виртуоз. Аз предложих вариант за по груби манипулации с мотокара.
Подразбирам, че искаш на заден мотокара да се закача сам за зарядното. С букса, пак пиша, мотокариста трябва да е виртуоз.
mironcho - специалист
Цецо, Покрай идята на кугер - потърси в тубата някое клипче на прахосмукачка робот, как отива да се зарежда на станцията си. Може де ти хрумне нещо от там. Например това, около 20-та секунда. Е мотокариста няма нужда да имитира точно прахосмукачката :lol: :lol:
tzetz009 - специалист
ср дек 02, 2020 5:48 pmmironcho написа:
Цецо, Покрай идята на кугер - потърси в тубата някое клипче на прахосмукачка робот, как отива да се зарежда на станцията си. Може де ти хрумне нещо от там. Например това, около 20-та секунда. Е мотокариста няма нужда да имитира точно прахосмукачката :lol: :lol:
:) 'Начи , да напиша пак и по-подробно , че "мотокаристите" са случаен сбор от персонала на ЧЕТИРИ (4) фирми , които го "айдакат"(турцизъм) тоя мотокар и го ползват по съвместителство . Кой слага нафта , кой масълце тия работи не ме интересуват . И пак не успявал да зареди акумулатора . Вярно са складови бази , но не навсякъде има толкова работа . :) И грациозната идея за автоматичното откачане на жака за зареждане , къде на шега къде на истина , е на моя "кръвен брат" ! Та , се водя по неговата идея , че до като свикнат всички да включват и изключват автоматичното подзарядно ще е необходимо изначално да го направя като за неандерталци ! Нищо не коства на един шИФИор като паркира да се протегне и да докопа висящия кабел с букса и да го включи към мотокара . И съответно да го изключи при тръгване . Но , както знаете мързела е крачка напред в прогреса . "Накарай мързеливия на работа , да те научи на ум , и ти да станеш "мързелив" :lol: :lol: :lol: !!!!!
preslav - майстор
ср дек 02, 2020 6:59 pmtzetz009 написа:
ср дек 02, 2020 5:48 pmmironcho написа:
Цецо, Покрай идята на кугер - потърси в тубата някое клипче на прахосмукачка робот, как отива да се зарежда на станцията си. Може де ти хрумне нещо от там. Например това, около 20-та секунда. Е мотокариста няма нужда да имитира точно прахосмукачката :lol: :lol:
:) 'Начи , да напиша пак и по-подробно , че "мотокаристите" са случаен сбор от персонала на ЧЕТИРИ (4) фирми , които го "айдакат"(турцизъм) тоя мотокар и го ползват по съвместителство . Кой слага нафта , кой масълце тия работи не ме интересуват . И пак не успявал да зареди акумулатора . Вярно са складови бази , но не навсякъде има толкова работа . :) И грациозната идея за автоматичното откачане на жака за зареждане , къде на шега къде на истина , е на моя "кръвен брат" ! Та , се водя по неговата идея , че до като свикнат всички да включват и изключват автоматичното подзарядно ще е необходимо изначално да го направя като за неандерталци ! Нищо не коства на един шИФИор като паркира да се протегне и да докопа висящия кабел с букса и да го включи към мотокара . И съответно да го изключи при тръгване . Но , както знаете мързела е крачка напред в прогреса . "Накарай мързеливия на работа , да те научи на ум , и ти да станеш "мързелив" :lol: :lol: :lol: !!!!!
Ако си достатъчно "дърт" трябва да помниш количките в "лунапарка" - горе жица за единия ток, по земята жица за другия ток. Толкова ли е сложно в зоната за паркиране да има плоча с (-) на земята и (+) на тавана - остава да се измисли къде да ти е заземяването и къде да е занебяването. Мисля, че е безумно просто да се копира вече измисленото.
tzetz009 - специалист
ср дек 02, 2020 8:36 pmpreslav написа:
.......
Ако си достатъчно "дърт" трябва да помниш количките в "лунапарка" - горе жица за единия ток, по земята жица за другия ток. Толкова ли е сложно в зоната за паркиране да има плоча с (-) на земята и (+) на тавана - остава да се измисли къде да ти е заземяването и къде да е занебяването. Мисля, че е безумно просто да се копира вече измисленото.
[/quote]

:? Аз , че съм дърт на 45 си е вярно и визуално ми дават повече , но ... мотокара е с каучукови изолиращи гуми за придвижване :lol: . Не ми се ще да му пускам влачещи се вериги по земята и да му правя втори покрив от мрежа :cool: . Необосновани разходи са . Ще си е с жакове и букси , колкото и да успеят да изкъртят . ( Харесал съм си позиция за кутията на дясната носеща греда (квадратна тръба) леко вдясно от погледа на седящия ). Ще сменям и ще слагам нови докато нацеля ъгъла на атака при "излитане" от бокса :-D . Все някой ден ще свикнат да изключват захранването !

:partyman: :partyman: :partyman:
kozl - майстор
Е г-н Петков колко е дълга връзката м-у блондинка и мотокарист :?
Аман от мотокаристи де.
Решението мое би е в едно таквоз нещо, което имаше на ДеТе-то 75, на което му викаха "партийния секретар". Оти си приличат по дейност, понеже първо "партийният секретар" вдигне яка джабала и после друг върши работата.
Та тва си е бензинов стартер со камшик. Дръпаш камшика докато се разкряка партиецо и после оно развърта дизеляка.
Нема акумулаторе, нема зарядни, нема мултицети, нема айромери, нема денациолизирана вода, нема жакове, вериги, релси и метални подове тавани.
Вместо водка, мотокариста ще треба да се яви с шише партиен-секретарски бензин.
iliya_i - майстор
чет дек 03, 2020 12:24 pmkozl написа:
Та тва си е бензинов стартер со камшик. Дръпаш камшика ....
DMN - майстор
iliya_i написа:
чет дек 03, 2020 12:24 pmkozl написа:
Та тва си е бензинов стартер со камшик. Дръпаш камшика ....
Тя темата и без това стана на.... :-D
Я да питам аз сега - ако в показания случай с ремъка, при включване на първа скорост, но с развъртане на колелото в обратна посока(назад), двигателят ще запали ли? И ако не, защо?
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Проблем със зарядно за акумулатори." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: