Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Antonii - майстор
нед дек 20, 2020 7:23 pmiliya_i написа:
ВиК са до главния водомер на сградата. Щом е въпрос за отделен щранг вътре в сградата, ВиК могат, ама срещу заплащане.
На мен ми го смениха с мой напълно безплатно и по техни думи си било тяхно задължение.
Проблема ми беше същия като на пусналия темата, може тук в Козлодуй да са некакви идиоти и да работят безвъзмездно, знам ли.
iliya_i - майстор
нед дек 20, 2020 8:43 pmAntonii написа:
нед дек 20, 2020 7:23 pmiliya_i написа:
ВиК са до главния водомер на сградата. Щом е въпрос за отделен щранг вътре в сградата, ВиК могат, ама срещу заплащане.
На мен ми го смениха с мой напълно безплатно и по техни думи си било тяхно задължение.
Проблема ми беше същия като на пусналия темата, може тук в Козлодуй да са некакви идиоти и да работят безвъзмездно, знам ли.
А на мен ми поискаха в прав текст 50.00 (петдесет) лева за смяна на кран преди водомера в апартамента. Аз си смених кеклата за 5.00 (пет) лева, като в събота в 5:30 сутринта спрях щранга на половината вход. И никой от входа не разбра.
Bikerfield - напреднал
Благодаря на всички!

Нямам снимка в момента, но е от този модел... Понеже водомерът е от старите, мисля направо да извикам ВиК да сменят водомера и спирателния кран, че са един до друг ... Обаче, като гледам, ще искат около стотина лева ... :? Струва ми се, че не е самият кран, защото се върти свободно ... по-скоро май по самата метална част налепите не позволяват да се завърти на макс ... преди време сменяхме нещо по системата, което явно се казва тройник (толко разбирам и аз :lol: ), и реалната пропускливост се беше намалила под 1 см, останалият обем се беше покрил с ръжда и черни налепи ... иначе, нямам никакво намерение да сменям аз целия кран, като видях колко вода се изля при намален обем онзи ден, изобщо не ми се поемат такива рискове ... само се чудех дали има някакъв трик, който да се приложи и с който да се разбие налепа ... ама май ще го сменя целия ...

Пак да благодаря, много бързо се реагира в този форум =D> :prayer: :partyman:

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (16.51 KиБ) Видяна 909 пъти
zz_stefanov - майстор
Не знам как е в козлодуй, но водомерите са собственост на абонатите.
Тръболяка и арматурата след главния водомер в блоковете преди индивидуалните водомери се явяват обща собственост за блока.
Наскоро сменихме всичко след главния водомер в блока с ново за наша сметка.
След главния водомер ВиК играе само за пломбата, метрологията и отчитането на индивидуалните водомери.
ky-kyy - майстор
В село, инкасаторката нещо не хареса водомера и го подмениха с нов за тяхна сметка. Смениха ми също и крана преди водомера, защото не работеше. Та явно, навсякъде е различно....Е, почерпих разбира се, майстора с бира и свински уши, а инкасаторката със сладолед, ама това защото съм с добро сърце :)
vlax - майстор
ky-kyy и при мен така беше,ама тука става въпрос за след общия водомер на блока.Така че само с ушите на прасето няма да мине номера,ще трябва нещо и от по назад.
:partyman:
ky-kyy - майстор
А, то тяхното, вярно че друг казус.... :lol:

ПП Че кво не им харесваш на ушите? А и човека това си пожела...Заведох ги на барче, че ми дожаля, то една жега беше....а и на мен ми се пийваше биричка, та така...
Последна промяна от ky-kyy на нед дек 20, 2020 9:35 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
По блоковете, общия водомер е на ВиК-дружеството и той е за търговско измерване. По етажите са за дялово разпределение, собственост са на абонатите и не подлежат на периодична проверка. Затова, когато има разминаване ( а то винаги има) между главния и сумата от подотчетните, разликата се поделя пропорционално. При самостоятелните обекти (къщи, вили) средството за търговско измерване е индивидуалния водомер, който е собственост на ВиК дружеството и подлежи на периодична проверка.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед дек 20, 2020 9:34 pmfbr написа:
По етажите са за дялово разпределение, собственост са на абонатите и не подлежат на периодична проверка.
Подлежат, подлежат, на всеки 5 години си длъжен или да го занесеш на проверка, или да го смениш :)
zz_stefanov - майстор
Вече е на 10 години. По евтино е да го смениш.

Тема "кран студена вода при щранг - не спира водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: