Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
АБВ потребител - специалист
вт дек 22, 2020 11:57 pmVirtex написа:
Темата е поразчистена малко.

Дискусията е за Избор на инверторен електрожен, не за ъглошлайфи и кой какъв си е взел :)
Ми направете друга,какъв ъглошлайф да си купя, примерно. :)
koveslav - майстор
Темите са пряко свързани и не трябва да се разделят,за какво ти е електрожен,като нямаш ъглошлайф :D :D :D
Илиянчо - напреднал
Здравей те.Искам да ви попитам взех си електрожен Agro Mini 160 но се явява един проблем който не знам от електрожена ли е или от мен.Почнах да заварявам първо трудно тръгна но това може да е от лоша маса но започна яко да лепи електрода за детайла.Взех флекса почистих добре и от ново 2-3 тръгват както трябва други 2-3 се лепят и се почва едно кършене и дърпане.Електродите са ротилови.
iva6ki - специалист
Виж спецификацията на електродите да не си избрал нисък ампераж или да са влажни. :?
Virtex - майстор
ср дек 23, 2020 8:23 amАБВ потребител написа:
Ми направете друга,какъв ъглошлайф да си купя, примерно. :)
Теми има достатъчно:

Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?
Ъглошлайф
Ъглошлайф

Мързела не е оправдание човек да се прави на интересен. Темата е за Избор на инверторен електрожен, не за ъглошлайфи.
Ако искаш да питаш ще положиш малко труд, а не да искаш всичко наготово (както правиш в темата). Никои не е длъжен на никои, за да казваш кой какво да прави, за да ти е угодно на теб. Всеки участва по собствено желание в темите :)
АБВ потребител - специалист
ср дек 23, 2020 6:24 pmVirtex написа:
ср дек 23, 2020 8:23 amАБВ потребител написа:
Ми направете друга,какъв ъглошлайф да си купя, примерно. :)
Теми има достатъчно:

Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?
Ъглошлайф
Ъглошлайф

Мързела не е оправдание човек да се прави на интересен. Темата е за Избор на инверторен електрожен, не за ъглошлайфи.
Ако искаш да питаш ще положиш малко труд, а не да искаш всичко наготово (както правиш в темата). Никои не е длъжен на никои, за да казваш кой какво да прави, за да ти е угодно на теб. Всеки участва по собствено желание в темите :)
Днес не ти е ден , и искаш да си го изкараш сега на мен :) Ще погледна темите Благодаря. Има дни в които почвам да работя в 8. 00ч. и приключвам в 2.00 ч. през ноща.И това ако е мързел. Извинявам се, ако съм те засегнал с нещо. Не мързела , а работата на мен ми е проблем,не почивам много и това малко ме напряга. И ако е прозвучало грубо . Извинявай!!! :)
sokolov.91 - майстор
ср дек 23, 2020 5:56 pmИлиянчо написа:
Здравей те. ... взех си електрожен Agro Mini 160...
Ееееее Най-накрая :lol:
agj - майстор
gogo7777 post_id, написа:



Аз направо се чудя какви критерии имат хората относно една заваръчна машина. К'во заваряват, к'во виждат през маската и т.н. ....само те си знаят. :lol:
Повечето комерсиални машини нямат стабилност при заваряване. Като изгори 4мм електрод "На раз" и повтори.....ще стане ясно. И не само с 4мм а и с 2,5мм.

Опитен заварчик би видял и спрял (за момент)......ще по псува, ще ритне първото му попаднало желязо ще си налее едно и чак тогава ще продължи като извади фокусите от джоба си.... :)

:partyman:
Опитен заварчик би се справил с всякаква посредствена машина. Но неопитния, дори и с Кемпи няма да може да справи!
Личен опит!! :partyman:
Весели празници! : :party:
Последна промяна от agj на чет дек 24, 2020 1:23 pm, променено общо 2 пъти.
gogo7777 - майстор
Нали това казвам.
Весели празници
:partyman:
Здравейте.
Какво можете да ми кажете за този, за подарък е.

https://www.marketplacebg.com/%D0%A0%D1 ... 0%B8%D0%B4

Благодаря

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: