Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Климатика ми се развали и техниците ми казаха че трябва да си купя стабилизатор 220V 50Hz Някой може ли да ми каже каде мога да намеря тякъв. От доста време търся но немога да намеря

*Мнението е модерирано въз основа на т.8 от Общи правила за ползване на форума:"Когато отваряте нова тема или задавате въпрос, изберете по възможност кратко заглавие, максимално добре характеризиращо естеството на темата. Не озаглавявайте темите с безсмислени заглавия, като "Въпрос", "Моля за съвет","Помогнете" или "Имам проблем".
vlado0549 - специалист
Почти няма селска къща където да няма захвърлен такъв стабилизатор.Едно време много се използваха по селата заради цветните телевизори.
Пусни ОБЯВА в рубриката "Купувам" :idea:
jordanvass - майстор
Ей, вие ме застреляхте на място с тия селски стабилизатори! Как ще захраниш цял климатик, който има киловат и половина консумация, през такъв стабилизатор, разчетен за 5 пъти по-малко натоварване? На всичкото отгоре старите стабилизатори са ферорезонансни и изходното им напрежение много се влияе от консумацията. При телевизора няма проблеми - той консумира относително постоянна мощност, но при климатика консумацията се мени в много широки граници. Такава "стабилизация" ще се получи на напрежението (то няма въобще да тръгне стабилизаторът де), че свят да ти се завие!
vlado0549 - специалист
Казвам за старите стабилизатори..защото са от порядъка на 2..2,5 kW и вече такива няма.Новите са много скъпи.
Duke
flirtbg написа:
Климатика ми се развали и техниците ми казаха че трябва да си купя стабилизатор 220V 50Hz Някой може ли да ми каже каде мога да намеря тякъв. От доста време търся но немога да намеря
е те това уби рибата
какъв е тоя климатик ??
к'ви са тия майстори ??
и какъв стабилизатор са ти поискали ???
jordanvass - майстор
Duke, ти пък защо се учудваш? Колко му е да пратиш човека за зелен хайвер? Едно време в нашия завод снабдителите търсиха тангенс алфа 2 броя из цяла България! А ти се учудваш за цял стабилизатор! :) Че то да захраниш един климатик през стабилизатор направо си звучи естествено за много хора! Зевзеци колкото щеш! Пък и малоумни майстори.:D
Osiris - специалист
Истината е че тук в българия не получаваме това което плащаме
няма да се очудя ако климатика се намира във вила къща на село или някъде където обикновено казваме че напрежението е ниско
ниско е щото от енергопреносната межа освен да удвояват и утрояват цените на НЕК трабва да се замислят и за това че обикновения простосмъртен потребител плаща за напрежение 220V 50-60Hz
ако е в града наистина си е чисто безумие да се търси стабилизатор но яко наистина напрежението играе даже стабилизатора трабва да е специален
Duke и jordanvass не се чудете фирмите производители на климатици и хабер си нямат че тук напрежението може да варира от 130V - 250 и обратно ако знаеха щяха да се съобразят с това и не само климатик но и 20 киловатова машина може да е на стабилизатор били то по ефтин или по глезен с PFC :wink:
Гост
flirtbg написа:
Климатика ми се развали и техниците ми казаха че трябва да си купя стабилизатор 220V 50Hz Някой може ли да ми каже каде мога да намеря тякъв. От доста време търся но немога да намеря
ха ха ,излъгали са те те хехниците и пак добре че не са ти казали да купиш транс-мутагенен,феро-хром изправител . измери си напрежението, па тогава ще приказваме. :idea: , емил-враца
emil_v r - майстор
Не съм съгласен с всички. според мен!! мнението ми е аматиорско ! едва ли климатика e само 1,5кв , тия ферохром :D стабилизаторите маи бяха 150 -200вт , а е грешка да пишеш - вие ме убихте" и после реплики подобни . от другите. жиците по селата са сменени с мн. яки . даите да си измери тока :D па и напрежението вечер . погледнете и от смешната страна .Кат включи климатика в тоя стаб. ще излезе първо гъст бял дим и после :idea: :idea: буум кондензаторите :D ,и после отново е на ход климатика ,щот стабилизатора ще стабилизира на 100 волта и буум компресора пак :shock: Чакам и ваште прогнозни резултати. аз се извинявам ,но тоз кюмпютар за мен е кат див звяр и не ме слуша и не поствам грамотно .Само го псувам -ценер да ти пробие. ,вентилатор да ти спре! и прави квото си иска , а и за правописа. Даите моля Ви идея за автомоб . волтмер че нервите ми сасипа това устроиство

Тема "Стабилизатор за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: