Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре бе хора, аз тук чета че само 25кВт камини се купуват и после разходът бил голям! Аз повече от 10 години монтирам пелетни съоръжения и досега за тези години съм монтирал само 2 или 3 камини 25кВт, основно 10 киловата - това е дори много за едно масово жилище, което е под 100-120м2. Къщите 200-300м2 обикновено не са за камини, а за котли. Как така смело ги купувате тези 25кВт камини? Сега ще кажете - ако не помагаш, не пиши, но дано и такива, които четат преди да купуват!
Ами отоплявам двуетажна къща, 5стаи два коридора и баня и тоалетна, с опция за още една стая?
seiko72 - специалист
нед яну 03, 2021 7:30 pmАндрей Добрев написа:
ИзображениеЗдравейте и за много години. Закупих лятото и аз една камина burnit comfort 25B.инсталораха я в началото на ноември запалиха я без проблем за 10мин.и готово, да обаче разхода беше доста голям и започнах да ръчкам по менютата, но по настройките на comfort+ а те не са точно същите. Аз имам 6 степени +автоматичната. В менюто има параметри които в инсталатор ските настройки на comfort+ ги няма. Камината няма стъкло. Вече влизам в час (горе-долу) молбата ми е, ако на кой има инсталационните настройки да ги даде. Надявам се да има някой с такава за сравнение. Благодаря! След малко ще прикача файл с управлението
здр напищи си настройките да ги видя ако може на лични , за да ти видя какъв ти е разхода.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 03, 2021 8:46 pmАндрей Добрев написа:
Ами отоплявам двуетажна къща, 5стаи два коридора и баня и тоалетна, с опция за още една стая?
Колко квадрата е това?
нед яну 03, 2021 8:53 pmseiko72 написа:
нед яну 03, 2021 7:30 pmАндрей Добрев написа:
ИзображениеЗдравейте и за много години. Закупих лятото и аз една камина burnit comfort 25B.инсталораха я в началото на ноември запалиха я без проблем за 10мин.и готово, да обаче разхода беше доста голям и започнах да ръчкам по менютата, но по настройките на comfort+ а те не са точно същите. Аз имам 6 степени +автоматичната. В менюто има параметри които в инсталатор ските настройки на comfort+ ги няма. Камината няма стъкло. Вече влизам в час (горе-долу) молбата ми е, ако на кой има инсталационните настройки да ги даде. Надявам се да има някой с такава за сравнение. Благодаря! След малко ще прикача файл с управлението
здр напищи си настройките да ги видя ако може на лични , за да ти видя какъв ти е разхода.
Здравей, ще ги напиша, но уикенда, просто отоплявам вила
нед яну 03, 2021 9:03 pmLazarGanev написа:
нед яну 03, 2021 8:46 pmАндрей Добрев написа:
Ами отоплявам двуетажна къща, 5стаи два коридора и баня и тоалетна, с опция за още една стая?
Колко квадрата е това?
130
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами ако има изолация 10кВт са достатъчни, без изолация - 13кВт, ти си взел двойно, да има! И веднага у форума - що гори толкоз много, как да коригирам настройките?
нед яну 03, 2021 10:04 pmLazarGanev написа:
Ами ако има изолация 10кВт са достатъчни, без изолация - 13кВт, ти си взел двойно, да има! И веднага у форума - що гори толкоз много, как да коригирам настройките?
Ами, няма изолация и не си купувам нещата на своя глава. Питал съм, инсталаторите също казаха, че 13кв е малка.
Просто, попитах за сравнение дали някой има същата камина и ако може за инструкция на инсталатор.
ср дек 25, 2019 11:00 pmthe_fool написа:
Изображение

https://ibb.co/album/nh9S1F (хронологията им е в обратен ред)
Здравейте, преди дни открих същия проблем с втулката на Burnit 25 kw.
Намерих и месингова втулка в един интернет магазин и очаквам да бъде доставена тези дни и да я сменям, защото камината се ползва постоянно.
На сервиз в гр. Кюстендил не мога да разчитам (последния път ги чаках 10 дни в които "ей сега тръгваме", "утре в 9 сме при теб" и тн.)
Някой може ли да ми обясни как се сменя или да ми даде някакви насоки, ръководства или каквато информация има.
Благодаря предварително!
пон дек 02, 2019 3:12 pmgeorgiy2k написа:
79091187_2502385370033460_318145802620895232_n.jpg
пон дек 02, 2019 2:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 02, 2019 9:01 amgeorgiy2k написа:
Здравейте,
От скоро съм собственик на Burnit Comfort 13 която е със 6 степени на работа. Във форума откривам само описание за настройка на тази която е с 5. Някой случайно да го има него или да сподели неговите настройки какви са?
Благодаря
Качи снимка на контролера!
Извинявай, дали имаш инсталационно те настройки на твоята камина?

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: