Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
съб яну 02, 2021 9:17 pmmorfei1 написа:
съб яну 02, 2021 7:29 pmpechkata написа:
Искаш да кажеш че със около 10 кг. пелети ще стоплиш къщата около 80 квадрата с буфера... :?
Майтапа на страна, ама тая тема стана като ловджийските и рибарски вицове :lol: . Ей такава голама риба хванах, с ей такива големи очи..... :lol:
Също като моя зет у Драгалевци турил котел 40/50 киловата да топли 2х60 кв. къща и казва нищо не ми гори горелката 1 чувалче на 24 ч. ... :-D
https://photos.app.goo.gl/iNkx4LrjFsMt2MFb6
Тука мисля нямат място нечии фантазии.

https://photos.app.goo.gl/7Fr74JGaHQEa5uar6
Колко да досипя, че да възстановя количеството?

https://photos.app.goo.gl/2LhVko7xn5kZjw1S6
Половинка отиде. Вижда се къде е граница между залежалите и досипваните.

https://photos.app.goo.gl/ZK8vzfBLym1AuhWg9
Останалото в чувалчетата по дни, от ляво на дясно. Лесно е да се засече със споделеният разход, във времето.

Някои отричат, но аз напълно споделям трите начина за малък разход, на Филматопло.
Изолация, изолация, изолация.
Целият ноември точно това правих. Излиза ми евтино, защото мога да работя на въже. Което ми напомня да си прибера джаджите от обекта. Останало ми е да финосам последният половин метър и да отлепя лентата.

https://photos.app.goo.gl/gpoD8DUdnDFpgzdu9

Изолацията започва работа незабавно. Видя се колко работи единият ми радиатор в предният безсмислен тест- 26 градуса на водата, по спомен. И другите така и в момента също.
Това е истината- Изолация, както и разликата от половин до цял чувал.

Печка, Буфер и изолация не топлят, топлят пелетите, а първите спомагат да се харчи по малко. Съмненията на Морфин, както и твоите не се потвърждават. Напълно съпоставим разход.

Забравих да добавя и спестеното от колекторите.
Вчера са работили 7.5 часа, като са направили 9.5 киловата. Около 2 отново са за бойлера, а останалото, превърнато в пелети е близо 2кг. Реално разходът ми би бил 9-10 кг пелети.

Температурата в котелното.
https://photos.app.goo.gl/Le7ApqdySDgxwYzf8
Не мога да си позволя да държа студено там. Знам какво губя и какво печеля от това.
pechkata - специалист
нед яну 03, 2021 9:32 amТрифон П.Трифонов написа:
Реално разходът ми би бил 9-10 кг пелети.
Е моите са 15/20 кг. за 120 кв. площ и поддържам 22/25 градуса...
И мисля като направя изолацията тези 15/20 кг. да ме топлят и при -10 градуса...
Без да слагам буферу... :-D
нед яну 03, 2021 12:38 pmpechkata написа:
нед яну 03, 2021 9:32 amТрифон П.Трифонов написа:
Реално разходът ми би бил 9-10 кг пелети.
Е моите са 16 кг. за 120 кв. площ и поддържам 22/25 градуса...
И мисля като направя изолацията тези 16 кг. да ме топлят и при -10 градуса... :-D
Е, ще те топлят, но ако я направиш ти или ти я направят като хората.
Твоят разход, превърнат в мой, на база по малката площ- 86 квадрата е 11.5 кг. Не харча толкова, предвид вложеното в кожухче. Излизат си сметките и се засичат, а който го боде трънчето, да си гледа разхода!
Злобарите да топлят мъжката и да продължават да фантазират! Понякога и под вола мое да се намери теле.
pechkata - специалист
нед яну 03, 2021 12:46 pmТрифон П.Трифонов написа:

Твоят разход, превърнат в мой, на база по малката площ- 86 квадрата е 11.5 кг. Не харча толкова, предвид вложеното в кожухче.
На мен ми е 13 метра от котелното до последната стая - друго си е едно върху друго 2х60 квадрата...
Ама кожухчето си влияе де... :-D
morfei1 - специалист
Печкони, колко са 15кг. пелети за декември януари? Няма четири часа работа на горелката на пълна мощност.

Ако се опитваш на ми кажеш, че горелката ти пали през 6 часа и за работа един час успява не да темперира системата, а да стопли 120кв.м след което още 6 часа да поддържаш температура без да мръзнеш. За къв ти котел на пелети с 2.6kw на час?

Ония със снимките тактически пропуснаха да си покажат, сметката от гаЗификация, и добива от соларите :lol: , ама то тва не се брои за отопление :lol:

Щот са правят на луди някои хора, като в един цирк играем
нед яну 03, 2021 4:24 pmmorfei1 написа:
Печкони, колко са 15кг. пелети за декември януари? Няма четири часа работа на горелката на пълна мощност.

Ако се опитваш на ми кажеш, че горелката ти пали през 6 часа и за работа един час успява не да темперира системата, а да стопли 120кв.м след което още 6 часа да поддържаш температура без да мръзнеш. За къв ти котел на пелети с 2.6kw на час?

Ония със снимките тактически пропуснаха да си покажат, сметката от гаЗификация, и добива от соларите :lol: , ама то тва не се брои за отопление :lol:

Щот са правят на луди някои хора, като в един цирк играем
Ти си едно....заяждащо се дребно момченце. Заповядай!
https://photos.app.goo.gl/V9ZTEmKKda74FoSu7
Спестеното от соларите съм го калкулирал в предното, ако не си забелязал.
Тия солари, си имат максимум, ако и това не ти е известно, а моите са само два. През лятото имам излишък, но през отоплителен сезон всеки ват влиза в работа. Днес работиха само за бойлера, въпреки, че беше облачно. Вода за посуда и пране. Къпането ще е от пелетарника. Запали в 16.10 горкия. Около 14 часа пауза. Ще работи час и двадесет минути. Смяаааатай!

Айде, само днес и само заради теб.
https://photos.app.goo.gl/9HCHLFDiZ9bDLGEq7
Малко над 9ч работа, малко над 7клвт. енергия, Скрудж. Завесите да дърпам по обед не искаш ли, че и тва да не се брои за отопление?!!
Още нещо неясно? Нещо за твоят разход да споделиш, а не да човъркаш чуждият?!!
pechkata - специалист
нед яну 03, 2021 4:24 pmmorfei1 написа:


Ако се опитваш на ми кажеш, че горелката ти пали през 6 часа и за работа един час успява не да темперира системата, а да стопли 120кв.м след което още 6 часа да поддържаш температура без да мръзнеш. За къв ти котел на пелети с 2.6kw на час?

Тази графика какво ти говори - и кога успява да темперира системата... :-D
И си мислиш че стоя на студено - при 2 тона костилка у дома... :?
И прибави още 2 кг. към графиката че да изглежда реално... :shock:
И 30 кг. да гори - на мен горивото ми е 200/250 лв. тона...

Прикачен файл

изтеглен файл (14).png
изтеглен файл (14).png (22.86 KиБ) Видяна 727 пъти
syncho - майстор
Тази тема е абсолютно излишна и безполезна. Само за чесане на пръстите става и за нищо друго. Дори да имате два еднакви апартамента, с еднакви изолации, изложения и топлозагуби, което е практически невъзможно, то винаги единия от ползвателите ще иска да му е 20С вътре, а другия 24С. И само от тук идва огромна разлиа в разхода.

Така, че няма какво да си ги сравнявате. Няма никакъв смисъл. Нищо не можете да разберете от това какъв е разходът на съседа или на някой на 500км от вас. Никаква полезна информация не ви носи.
morfei1 - специалист
Печкони, ами кво да си мисля за 24 часа имаш 2 паления с 2 x 4часа работа. Ясно се вижда, че горелката пали и гаси по график, а не защото е стоплила достатъчно, че да изключи.

Квато и дограма и изолация да имаш, няма как да поддръжаш една и съща температура с разлика 0.5C на всичките 120кв.м (мисля бяха) за едно денонощие с 2x4часа работа и 16часа почивка, еля пък декември и януари.

Като ти разделя 30кг. на 8 часа работа идва почти 4кг. разход на час. Това което ти го казах и по рано с малко по различен пример. Не знам дали ти е достатъчно топло с този режим, но важното е теб да те устройва. За мен това е крайно неприемвлив и некомфортен режим на отопление и го използвам през октомври и при топъл април. Едно е сигурно, горелката винаги бичи на пълна мощност и няма да имаш проблеми.

За сведение миналата седмица съм изгорил 15торби или средно 32.2кг на ден като герелката се спира само в неделя за 1-2часа да се почисти. Колко е работила, на каква мощност, колко пъти е гасила и палила въобще не ме интересува. Температурата на всичките 140кв.м не е мърдала с повече от 0.5C (поне там където са разположени термометрите) щот принципно тва е малко относително понятие, освен в случайте когато се проветрява.

Въпроса ми е ако тя горелка я оставиш да работи 1денонощие или 1седмица без да я изключваш, какво ще се случи с разхода от 30кг на денонощие, ще се запази ли или ще се повиши?

Принципно, нито аз съм прав, нито ти си грешен или обратното...... лафим си тука :-D .

Има например хора, които си мислят, че топлят цялата къща супер мега, хипер ефективно или поне така твърдят, но главите които са си сложили са толкова умни, че ги уведумяват, че за последните 24часа не могат да постигната заданието (тоест никой не са е сетил да им подаде топлина), ама ко толкова туй само те си го знаят. Важното е да снимаме половината чували, като обсолютното доказателство. Ся очаквам снимки и на нацепени дърва и пълната кофа с пепел след изминалото денонощие..... те такива работи.


Прикачен файл:
a26.jpg
a26.jpg (35.83 KиБ) Видяна 599 пъти

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: