Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Само един двуметров кол остана на дръвника. Ако ти върши работа...
Пали, гаси и тръгвай!
Като запролети, събарям сайванта.
съб яну 11, 2020 10:34 pmmorfei1 написа:
...бъркаш за Трифката, любител high level е. Помагал ми е много, научил съм много неща от него и то безплатно...
Тва, за главите също го научи от мен- форумната ти история помни. Ходих на някаква почивка, та ми нашепна приложението. Благодаря не пия.

...и да не забрая, утре като са прибирам от работа, да метна едно чувалче въглища на шосейката, че трябва да пестя от пелети. За снимките де.
Ти си яко у филма май?!! Не та пуска, хахаааа!
morfei1 - специалист
пон яну 04, 2021 1:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тва, за главите също го научи от мен- форумната ти история помни. Ходих на някаква почивка, та ми нашепна приложението. Благодаря не пия.!
E, от кой друг да го науча :lol: . Аз отоплението си го ползвам по предназначение - непрекъснато, тоест няма как да ми се случи при моите условия. И на почивка бях миналата зима за седмица, ма отоплението продължи да работи.

Вместо да цитираш стари работи, да са беше замислил защо сега съм точно на обратното мнение година по-късно? Ма то ако ти стигаше толкова пипето, нямаше да се стигне до тука :wink: .

У филма са ония къде топлят кухнята, пък пишат, че топлят цял етаж с 8кила пелети.
пон яну 04, 2021 3:59 pmmorfei1 написа:
пон яну 04, 2021 1:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тва, за главите също го научи от мен- форумната ти история помни. Ходих на някаква почивка, та ми нашепна приложението. Благодаря не пия.!
E, от кой друг да го науча :lol: . Аз отоплението си го ползвам по предназначение - непрекъснато, тоест няма как да ми се случи при моите условия. И на почивка бях миналата зима за седмица, ма отоплението продължи да работи.



Вместо да цитираш стари работи, да са беше замислил защо сега съм точно на обратното мнение година по-късно? Ма то ако ти стигаше толкова пипето, нямаше да се стигне до тука :wink: .

У филма са ония къде топлят кухнята, пък пишат, че топлят цял етаж с 8кила пелети.
Се нещо ми е стигало щом си го....зел, хахааа. Явно си преценил правилно. Кучето си го отвързал, че да ти изхвърля пепелника, нали? 2торби по 7дни...
Само кухнята ако е, ще ми е още по евтино с климатика.
За да направя такава инсталация, без да питам ни един, за разлика от теб, всеки може да прецени пипенцата.
Колко харчиш, ама мъжката? Нищо, че си е твой. Лъжата е грях, завистта също, а злобата си е просто Зло.
Въпреки, че и други споделят подобен разход, продължаваш да пишеш глупости.
Оня кол да ти го пратя ли? И за дръфцата не позна, та ми седи излишен.

Тая сутрин сипах точно 6 кг. Запали в 7.00, след почти 17 часа покой. Ако засичам както всеки ден, в 9.00, разходът за денят щеше да е 12кг, но през следващото денонощие, само 6. Това прави средно 9кг за денонощие.
Днес отново слънцето е помагало, видно от СТ из къщата. Температурата, в кухня и коридор е надхвърлила с градус и малко зададената и радиаторите са стояли студени. Отделно Колекторите са спестили пелетки. Пелетки Морфи.
Утре ши ти фрасна поредната докладна, хахааа.

Човече, ставаш смешен. В котелното ми е 22 градуса. Дали ше паля 20 киловатова печка за едната кухня?!! Веднъж май ти споменах, че цигарите са вредни. Ако не вярвяш на мен, попитай личният си лекар!
pechkata - специалист
пон яну 04, 2021 1:11 pmmorfei1 написа:


Въпроса ми е ако тя горелка я оставиш да работи 1денонощие или 1седмица без да я изключваш, какво ще се случи с разхода от 30кг на денонощие, ще се запази ли или ще се повиши?

Принципно, нито аз съм прав, нито ти си грешен или обратното...... лафим си тука :-D .

Това се случва когато забравя да натисна таймера... :-D
И по долната графика можеш да разбереш колко време държат главите затворени... :idea:

Прикачен файл

изтеглен файл (14).png
изтеглен файл (14).png (23.32 KиБ) Видяна 961 пъти

Прикачен файл

изтеглен файл (15).png
изтеглен файл (15).png (23.71 KиБ) Видяна 961 пъти
Termodinamik - напреднал
Слънчогледови пелети разход?????
gnt69 - майстор
пон яну 04, 2021 8:20 pmTermodinamik написа:
Слънчогледови пелети разход?????
Разхода е нормален.
bmahob - майстор
За много години! Аз съм на 60 чувала някъде от началото на сезона, ма как вика един френд а помниш ли едно време празнувахме нова година зимата :-D
silent - майстор
аз съм на 70 и няколко.... :-D
pechkata - специалист
Аз съм 140 чувала - поне така пише горелката 2135 кг. ... :?
105/65. Ако няма кой да ми дига нервите, напрао съм в кома.
Морфин ако не са появи скоро, ша мисля нещо- бънджи, скали, скокове с парашут.....че изкачването на Ботев е чак за 24ти. Дано не му е високо, горкия!

2 кубика дърва и 22 чувала пелети, до момента.
Как се равняваше кубик/килограм суо мешенце, към пелети? До превърнем сичко към пелети, че да е по прегледно. Имам грижата да добавя количество, спрямо произведеното от колекторите.

След само още 100тина кг., напускам темата, освен ако не ми домъчнее и си купя пелетки. Ще видим. Може пък да направя тема за разход на газ. Стига само с проблемите!

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: