• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
вт яну 05, 2021 1:24 amrzaprianov@gmail.com написа:
Пак с машина де, но малка ръчна. Самоделка на принципа на тези

https://sdbafang.en.made-in-china.com/p ... -Sale.html
Ха, не бях виждал такава машинка за хидро сондиране:-)))
Те американци и руснаци гидро бурението и ръчно го правят, но много зависи от грунта.

Аз също живея на място където преди 100ина години е текъл ръкав от искъра и водата е бол на 2-3метра.

Но на 80 см от кота 0 започва само баластра. С това не може да се сондира. Пясъка ще се изкара, но камъните заклинват бура.
При нас у шопско или механична сонда или забиване на поцинкована 1 1/2 тръба на 8м. Друго няма общо взето.
вт яну 05, 2021 2:27 amfloydogi написа:
Както казаха - изкопайте, вижте какво и къде ще се покаже, слагайте евтина вибрационна да го поизчисти, и тогава пак тук. Въпросната ще я движите нагоре-надолу така или иначе, и за няколко месеца няма да избуши тръбите, спокойно. После е лесно, dragozow го е написал.
Да, така ще направя. Благодаря!
пон яну 04, 2021 4:57 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/potopyaema-dalbochin ... ic/p/31410 .Това би трябвало да ти свърши работа.
Помпата работи чудесно, но винаги има едно “но”.
Доста дълго време я използвах(7г. две къщи с общо потребители 10+)и дойде момент в който вградения пресостат даде фира.
Няма го като резервна част и ще съм много благодарен ,ако някой сподели какъв външен да монтирам.
dragozow - майстор
Не бързай, дай ми твой телефон. Замениха ми една такава помпа наскоро, пресостата и беше здрав и ще питам да го купя. Не се продава като резервна част, незнайно защо.
Не бързай, дай ми твой телефон. Замениха ми една такава помпа наскоро, пресостата и беше здрав и ще питам да го купя. Не се продава като резервна част, незнайно защо.


Пратих ти лично съобщение.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно потопяема помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: