Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Ми наздраве.
За варосването - класиката в жанра е прибавянето на малко оборска тор (говежда).
Ама то тя вече е кът...
:partyman:
kr1100 - майстор
На 24 ти до обяд опръсках дръвцата с изключение на 4 по-високи, после излезе ветрец.

Честита Коледа на всички. Живи и здрави.

Днес бях на походче в гората , но ръменето провали плажа. Огънче скара , рибка, пържолки,салатка с ракийка , бяло винце , но бърз преход обратно заради ситния дъжд
Последна промяна от kr1100 на нед дек 27, 2020 12:11 pm, променено общо 1 път.
Отдавна не съм си правил такива излети. Нещо ма е налегнала дворно-къщната работа.
Иначе, градинката ми линее на пода в коридара.
Имам 3 коренчета люти чушки, в саксии. Бяха на прозореца в кухнята и се чувстваха прекрасно, но ги преместих, защото парното работи и ги пече.
Дано да свикнат!
Едната ми орхидея нещо се обърка. Преди две седмици напъпи нещо, но половината цветове опадаха. Все пак си имам една цъфтяща, макар по никое време.
Градинска му работа.
kr1100 - майстор
съб дек 26, 2020 5:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
Отдавна не съм си правил такива излети.
Подготовка за рибопек :-D
Хора и местност не са снети. Масата е зад палетите. Хоризонталните дървета за разпъване на платнище
В гората до морето е , но недостъпно за автомобил и АТВ по пътека нагоре надолу
:partyman: :partyman:
Здравко да не пише , да не издаде мястото / резервното/.

Прикачен файл

IMG_20201226_112621936_BURST000_COVER.jpg
Последна промяна от kr1100 на ср дек 30, 2020 3:51 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
Днеска прекопава в оранжерията салатите -разказа ми се играта .
Хем прекопавай хем събирай дребния треволяк , стани , клекни ааааа
Сега релаксирам със салатка+ лук + домашна гледайки супер Г.
Хайде :partyman:
ky-kyy - майстор
Някой искаше да му пратя семенца от краставички :? Да драсне на лични координати, надявам се, че истериите по Еконта са отминали вече и ще мога тия дни да заделя малко време :)
preslav - майстор
За много години на всички градинари!
Да си изпиете виното и ракията, да си изядете туршията и зелето, а през Новата 2021 година, да е по-хубава всяка градина!
При нас виното се избистри (бяло и червено), все още имам забележки, ама то е щото съм махнат (не е преминала ЯМКФ и ми е прекалено "свежо"). Ракията така и не остана ред да се свари през миналата година, ама то май си стана традиция да варим ракия през Март. Салатките са набучени, ама нещо лемави ми се чинят - нямам идея на какво се дължи. Балучките са тръгнали и са по десетина санта, да не лъжа, ама май са добре. Чесън не сме слагали дори и за зелено - омръзна ми да храня сляпото куче.
И те така, ударили сме го на живот и силна храна, че ей сега Януари и Февруари ще се търкулят и пак мотики ще се въртят.
Успешна и здрава година на всички!
kr1100 - майстор
вт яну 05, 2021 6:03 ampreslav написа:
За много години на всички градинари!
...Салатките са набучени, ама нещо лемави ми се чинят - нямам идея на какво се дължи. Балучките са тръгнали и са по десетина санта, да не лъжа, ама май са добре. Чесън не сме слагали дори и за зелено - омръзна ми да храня сляпото куче.
И те така, ударили сме го на живот и силна храна, че ей сега Януари и Февруари ще се търкулят и пак мотики ще се въртят.
Успешна и здрава година на всички!
За много години ,живи и здрави.
Вече са опръскани и последните дървета, отдавна са варосани.
Салатките и зелен лик отпреди Н.Г. се консумират. Чесъна се забави нещо. Трудно тръгна да никне и не е поникнал всичкия. Има едри екземляри по 20 см, а има е дребни по 5 см.
Сляпо куче засега нямам - имам подземна охрана - къртици. Чудното е ,че се разработиха рано - вероятно от топлото време.
А при съседа ми на 2 ябълки има поникнали дребни листа / не са много , но има / :?
П.п. Сега гледах прогнозата на Гизметео за 1 месец напред . Няма студ едва - 2 гр.за ден два.
Май ще започна резитбата на асмите.
ky-kyy - майстор
За асмите, аз си чакам Свети Трифон Зарезан. То, ся келешите му викат Свети Валентин - либоф, сърчица, шоколати....Ми....келеши :axe:
Ти мене ако чакаш и Баба Марта мое да отървеш, хахааа!
Чувам комшиите пощракват ножиците, ама докат не почерпя два пъти, напук джендърите, асмата не поглеждам. Освен на 14ти за адета де.

...бе де да знам!!! То тая година бетер пролет е зимата, та...

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: