Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
докера - специалист
Здравейте и за много години !
Имам питане по един въпрос , свързан с предстоящ спор с общината .
Преди време ни възстановиха по давност отнета за разширение на улицата част от имота . корекцията на квадратурата е нанесена в Агенция по кадастъра - Варна , но не и в общинската техническа служба . Не сме коригирали и нотариалния акт , което е наша грешка....
Сега започват ремонт на улицата и ми излизат с номера , че по техните скици тази част от имота не е връщана и не ми дължат обезщетение ...
Та въпросът ми към запознатите е - Чии карти са меродавни и с "предимство" , тези на агенцията по кадастър или тези на общинската техническа служба ?
nikolov333 - майстор
Записвам се, макар че не знам, без нотариален акт, дали важи корекцията.
iliya_i - майстор
Отиваш в кадастъра и си вадиш скица. И не им даваш да ти влизат в имота, докато не впишат корекцията е кадастралната карта. Техните скици са за WC, ако населеното място има кадастрална карта.
Разполагаш ли с някакъв документ за възстановяването на този участък?

ЗАКОН ЗА КАДАСТЪРА И ИМОТНИЯ РЕГИСТЪР

В сила от 01.01.2001 г.

Обн. ДВ. бр.34 от 25 Април 2000г., изм. ДВ. бр.45 от 30 Април 2002г.,......... изм. и доп. ДВ. бр.44 от 4 Юни 2019г.
Чл. 53б. (Нов - ДВ, бр. 57 от 2016 г.) (5) Измененията в кадастралната карта и кадастралния регистър на недвижимите имоти по чл. 51, ал. 1, т. 3 се извършват със:

1. заповед на началника на службата по геодезия, картография и кадастър, когато изменението засяга до 50 поземлени имота;

2. заповед на изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър, когато изменението засяга повече от 50 поземлени имота.
докера - специалист
Ами при получаване на решението служителката от кадастъра казала на майка ми , че няма смисъл да се нанасят промените в нотариалния акт в момента , а само ако се продава или наследява , в новия ще се нанесат ...


Това е към nikolov333 :wink:
докера - специалист
чет яну 07, 2021 10:09 pmiliya_i написа:
Отиваш в кадастъра и си вадиш скица. И не им даваш да ти влизат в имота, докато не впишат корекцията е кадастралната карта. Техните скици са за WC, ако населеното място има кадастрална карта.
Разполагаш ли с някакъв документ за възстановяването на този участък?

ЗАКОН ЗА КАДАСТЪРА И ИМОТНИЯ РЕГИСТЪР

В сила от 01.01.2001 г.

Обн. ДВ. бр.34 от 25 Април 2000г., изм. ДВ. бр.45 от 30 Април 2002г.,......... изм. и доп. ДВ. бр.44 от 4 Юни 2019г.
Чл. 53б. (Нов - ДВ, бр. 57 от 2016 г.) (5) Измененията в кадастралната карта и кадастралния регистър на недвижимите имоти по чл. 51, ал. 1, т. 3 се извършват със:

1. заповед на началника на службата по геодезия, картография и кадастър, когато изменението засяга до 50 поземлени имота;

2. заповед на изпълнителния директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър, когато изменението засяга повече от 50 поземлени имота.
Това и смятам да направя ...
Не мога да открия документа , но имам номера и датата на заповедта на изпълнителния директор на АК с която е одобрена кадастралната карта . Вътре трябва да фигурира имота , а и пазя входящия номер на възражението .. Ако има архив в кадастъра , ще опитам да получа копие ...
gnt69 - майстор
чет яну 07, 2021 10:14 pmдокера написа:
Това и смятам да направя ...
Не мога да открия документа , но имам номера и датата на заповедта на изпълнителния директор на АК с която е одобрена кадастралната карта . Вътре трябва да фигурира имота , а и пазя входящия номер на възражението .. Ако има архив в кадастъра , ще опитам да получа копие ...
На първо време си извади една скица от Агенцията да си имаш щото докато се оглеждаш и ще променят КК и после върви ги съди Общината.
докера - специалист
То кадастралната карта я има на страницата на агенцията и мога веднага да видя , ако има изменения ... Засега няма ... Абе кмета май иска да трупа точки пред общинския , че му е спестил едни пари ... :wink:
iliya_i - майстор
пет яну 08, 2021 12:11 amдокера написа:
То кадастралната карта я има на страницата на агенцията и мога веднага да видя , ако има изменения ... Засега няма ...
Абе ти отивай днес да извадиш документ с печат от кадастъра.
DundyTheCroc - майстор
Щом в АГКК има одобрена кадастрална карта за района, в който е имота, това е актуалната и правилна карта. АГКК са вписали промените вероятно след съдебно решение, което не е лошо да го имаш. И да, може да си извадиш скица, може дори по електронен път, ама най-добре е да е на хартия и с печат, че по нашите ширини електронен документ и подпис още не се знае какво е :)
stefanjor - специалист
Първо си извадете актуална скица от АГКК.
След това в общината си извадете комбинирана скица- слой кадастър и слой регулация.
На комбинираната скица ще се видят реално нещата.

P.S. Вече скица от кадастъра могат да вадят и геодезисти, които имат съответните лицензи. Цената е същата, както в АГКК.

Тема "Коя кадастрална карта на населено място е меродавна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: