• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
omegaart - напреднал
Здравейте,

малко се прецаках по-миналата година като си взех конвекторите с турбинен а не тангенциален вентилатор , не че не свикнахме ама пак малко от малко ме дразнят.

Дошло ми е на глава да си поиграя ( не са от масовите т.е. клима2000 ) и да преправя вентилатора и събирам мнения дали някои е правил такова нещо ( не намерих такава тема ).

Говорих с клима 2000 ( производителя ) ,но са абрудни за комуникация , както и да е целия кит от мотор + вентилатор + тампони и т.н. 220лв без ДДС.

Опция е , но понеже имам 1 техен и като измервам размери и т.н. ще седи малко странно ( не невъзможно ) в моите конвектори.

Друго за което съм се сетил е да взема 1 вътрешно тяло от климатик 2-ра ръка да изкорубя почти всичко освен платката с вентулатора и въздуховода и да го закрепя с едни тампони вместо турбинния в основата на ковенктора.


Ако имате други идеи ( знам за нов ) и желаете да ги споделите ще се радвам да прочета.
tachman - специалист
Може да вземеш от преносим климатик - изпробвано е!
Турбинен е вентилатора, но какво те бърка.
omegaart - напреднал
съб яну 09, 2021 1:17 pmtachman написа:
Може да вземеш от преносим климатик - изпробвано е!
Турбинен е вентилатора, но какво те бърка.

Че е шумен , искам по-тих.

Иначе благодаря за идеята
шоп - майстор
@omegaart
не си споменал за колко броя конвектори говориш, но един съвет от мен:
не се сравнявай с масовите конвектори, които цитираш ( клима 2000) Те поне според мен са най-шумните конвектори с които съм се срещал. Ще купиш такива и пак ще си разочарован.

Ще дадеш едни пари Х и 99% вероятност няма да се доближиш до желаният шум, а относно гротеският вид, който ще получиш не искам да го коментирам.

На твое място бих продал конвекторите на вториният пазар с описанието, че са за офиси или производствни помещения, където шума не е проблем.
Прибави пари и си купи висок клас конвектори от типа олимпия, аермек и т.н., където са обявени децибелите на най-ниска мощност. Именно гледай на най-ниска мощност на вентилатора за да не си разочарован пак.
Успехи!
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 08, 2021 9:07 pmшоп написа:
Лазар, умен човек си, учил си геометрия. Учил си и физика.
Не вярвай на каталожни данни!!!
съб яну 09, 2021 1:47 pmшоп написа:
Прибави пари и си купи висок клас конвектори от типа олимпия, аермек и т.н., където са обявени децибелите на най-ниска мощност. Именно гледай на най-ниска мощност на вентилатора за да не си разочарован пак.
Успехи!
Шопе, последно да вярваме или да не вярваме на каталожните данни? :-D
omegaart - напреднал
Българина не обича да чете и това си е.

НЕ ИСКАМ НОВ , не пиша колко са защото няма значение в конкретнататема.


интересува ме САМО и единствено дали някой е преправял и дали е пробвал нещо.

Разбрах за мотор от мобилен климатик , благодаря за което , но в моя случай не върши работа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Честно казано си е голямо предизвикателство това, което си решил. Аз не бих се захванал, но ти си знаеш
шоп - майстор
съб яну 09, 2021 3:24 pmomegaart написа:
Българина не обича да чете и това си е.

НЕ ИСКАМ НОВ , не пиша колко са защото няма значение в конкретнататема.
Българина иска да е.е дявола. Да мине тънко и като се пре.е пак да се опита да мине тънко.
Накрая резултата е ясен.
Успехи!
omegaart - напреднал
съб яну 09, 2021 4:04 pmшоп написа:
съб яну 09, 2021 3:24 pmomegaart написа:
Българина не обича да чете и това си е.

НЕ ИСКАМ НОВ , не пиша колко са защото няма значение в конкретнататема.
Българина иска да е.е дявола. Да мине тънко и като се пре.е пак да се опита да мине тънко.
Накрая резултата е ясен.
Успехи!

Ми не , българина иска да се научите да четете. Конкретно съм задал въпроса , не виждам защо трябва на всяка тема да се "оцапа".

Това дали искам да е'а някого някъде е моя работа и мои пари в случая.
omegaart - напреднал
съб яну 09, 2021 3:33 pmLazarGanev написа:
Честно казано си е голямо предизвикателство това, което си решил. Аз не бих се захванал, но ти си знаеш
Да предполагам , че ще е , но ми стана интересно и съм решил да пробвам. Имам си разни "джъчки" дето съм си направил също не съм с 2 леви ръце и не ми се струва нещо уау. Както писах вариант ми е да взема директно всичко от клима2000 и да приключа , но се зачудиш дали не може да стане по интересно и практично.
  • 1
  • 2

Тема "Преправяне воден конвектор от турбинен към тангенциален" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: