Ел. инструментите. Консумативи.
Myth - специалист
съб яну 09, 2021 9:21 pmschuldiner написа:
съб яну 09, 2021 8:08 pmky-kyy написа:
съб яну 09, 2021 5:09 pmMyth написа:

Е като изключим тоя и недостатък относно даването на пари за инструментариум и фотографска техника всичко е наред с жената :) и аз не съм идеален.

Другия път, като си легнете, ще и кажеш - "Чудя се, дали да дам 1000 лева за машинки, за да си уплътня свободното време или да си хвана любовница и да ги дам на нея..."
Напоследък жена ми ги ръси едни от сорта "на ти 1000 кинта, вземи си намери някоя, че си ебаси якия пич, пък ми се виждаш малко нервен".
Събрал съм 6 винтоверта и ги държа в хола, явно вижда някъв проблем.

Една бивша така ми разправяше, мъ като разбрах що... я зарязах :-D :-D :-D
Myth - специалист
съб яну 09, 2021 9:24 pmky-kyy написа:
съб яну 09, 2021 9:21 pmschuldiner написа:


Напоследък жена ми ги ръси едни от сорта "на ти 1000 кинта, вземи си намери някоя, че си ебаси якия пич, пък ми се виждаш малко нервен".
Събрал съм 6 винтоверта и ги държа в хола, явно вижда някъв проблем.
И ти кво? Винтоверт ли си купи пак :lol:
:-D :-D :-D :-D :-D
Myth - специалист
Да кажа тежичък си е винтоверта, като старото спарки е, май се поизхвърлих по-нататък ще си взема някой евтинджос с малките батерии в дръжките, за дребните неща, пък тоя ще си го ползвам за по-сериозните неща.... иначе по първоначални впечатления си работи добре машинката, въртящия момент обаче още на първа степен в меко дърво си ги пренавива винтовете, съединителя включва, чак когато главата на винта влезе няколко милиметра в дръвото, ако не спра от бутона де. И да потвърдя на максимални обороти в режим пробиване почтииииии не мята свредлото, на по-бавни обороти има съвсем леко биене, но както казах това го има и при някои профи винтоверти, дори при метабо, та...


Друго искам да питам, що казвате, че се скапват батериите от стоене, като се съхраняват заредени би трябвало да няма проблем. На Спаркито едната батерия вече 10 години се държи хем e NiCa и изобщо не съм се съобразявал кога я зареждам и и кога не, а спаркито бая зор е видяло, е напоследък не държи толкова заряд де, което и основна причина за покупката на нов.
cholev - майстор
съб яну 09, 2021 10:55 pmMyth написа:
Да кажа тежичък си е винтоверта, като старото спарки е, май се поизхвърлих по-нататък ще си взема някой евтинджос с малките батерии в дръжките, ..
Ми взел си бормашина. Въртенето на винтове за тез машини е екстра, а не основна задача.
Правилната линия е: 4в отверка; 12в винтоверт; 20в бормашина; 20в импакт; 20в перфоратор
12в; 16в; винтоверти; 20в бормашина и импакт 18в щеше да вземеш на цената на баничка, ако ми четеше постовете и ако великия Virtex не пречеше на помоща на колеги със строги съпруги.
Myth - специалист
съб яну 09, 2021 11:45 pmcholev написа:
съб яну 09, 2021 10:55 pmMyth написа:
Да кажа тежичък си е винтоверта, като старото спарки е, май се поизхвърлих по-нататък ще си взема някой евтинджос с малките батерии в дръжките, ..
Ми взел си бормашина. Въртенето на винтове за тез машини е екстра, а не основна задача.
Правилната линия е: 4в отверка; 12в винтоверт; 20в бормашина; 20в импакт; 20в перфоратор
12в; 16в; винтоверти; 20в бормашина и импакт 18в щеше да вземеш на цената на баничка, ако ми четеше постовете и ако великия Virtex не пречеше на помоща на колеги със строги съпруги.
Води се акумулаторен ударен вентоверт, и е 48Nm бормашина с на която завиването е екстра с 48Nm не знам, но си прав де, ма пък и аз нали да взема с всички екстри нали да има и да не опъвам кабели, като ми се налага да дупча по стените, които са тухла вкъщи, предполагам и, че може би за инцидентна дупка в бетон може да става, но не смятам да го пробвам, имам си перфоратор за целта, че и два тамън :D.
Не е проблем де, така или иначе и спаркито дето си беше чист вентоверт си беше толкова голямо и тежко та съм му свикнал, единствено другото новото Спарки отговаряше на всички критерии, малко компактно с удар и леко ама Спарки фалирали и продавача в магазина каза, виж тия спаркита седят няколко от три години в магазина, не се знае и батериите им дали не са заминали и сервиз няма и се отказах, а и без това беше над бюджета от 180лв, Ейнхела ми излезе 130 така, че 50лв остават, мога да взема и малък верт, ако реша. Та здраве да е :)
prascho - майстор
Харчете си парите, че хиперинфлацията идва. А жената ако много знае и отрежете кинтите за поддръжка :-D .

П.П. Аз мойто Спарки половин година не мога да го ремонтирам в Ташев, та далеч от Спарки. Няма части == без сервиз...
EDI - майстор
Спарки замина.Докато работи, после на боклука, в зависимост от повредата, части няма.И аз имам от няколко години малък ударен винтоверт, засега е идеален.
пишман_майстор - майстор
Жалко за фирмата . И в крайна сметка как така са работили на загуба години наред?!
Kumay - майстор
съб яну 09, 2021 10:55 pmMyth написа:
... въртящия момент обаче още на първа степен в меко дърво си ги пренавива винтовете, съединителя включва, чак когато главата на винта влезе няколко милиметра в дръвото, ако не спра от бутона де...
По-малкото усилие е на втора скорост. Големи винтове на първа, малките на втора! :wink:
Myth - специалист
нед яну 10, 2021 12:43 pmKumay написа:
съб яну 09, 2021 10:55 pmMyth написа:
... въртящия момент обаче още на първа степен в меко дърво си ги пренавива винтовете, съединителя включва, чак когато главата на винта влезе няколко милиметра в дръвото, ако не спра от бутона де...
По-малкото усилие е на втора скорост. Големи винтове на първа, малките на втора! :wink:
2-ра не е ли само за разпробиване или мога спокойно да си я ползвам и за навиване?

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: