Ел. инструментите. Консумативи.
Kumay - майстор
нед яну 10, 2021 5:31 pmMyth написа:
нед яну 10, 2021 12:43 pmKumay написа:
По-малкото усилие е на втора скорост. Големи винтове на първа, малките на втора! :wink:
2-ра не е ли само за разпробиване или мога спокойно да си я ползвам и за навиване?
За разпробиване има отделен режим - не бъркай режимите със скоростите.
naster - майстор
пет яну 08, 2021 7:39 pmg.stoyanov написа:
Отначало и аз се засилих за такъв, но се разубедих. Леките и мощни са по-скъпи. Евтин, мощен, лек и качествен не съществува, затова моят компромис ще е с мощността.
Аз инструменти си купувам, за да върша работа с тях, а не да са евтини и леки. Успех да пробиете кнауфско Уд...
нед яну 10, 2021 12:34 amMyth написа:
съб яну 09, 2021 11:45 pmcholev написа:
съб яну 09, 2021 10:55 pmMyth написа:
Да кажа тежичък си е винтоверта, като старото спарки е, май се поизхвърлих по-нататък ще си взема някой евтинджос с малките батерии в дръжките, ..
Ми взел си бормашина. Въртенето на винтове за тез машини е екстра, а не основна задача.
Правилната линия е: 4в отверка; 12в винтоверт; 20в бормашина; 20в импакт; 20в перфоратор
12в; 16в; винтоверти; 20в бормашина и импакт 18в щеше да вземеш на цената на баничка, ако ми четеше постовете и ако великия Virtex не пречеше на помоща на колеги със строги съпруги.
Води се акумулаторен ударен вентоверт, и е 48Nm бормашина с на която завиването е екстра с 48Nm не знам, но си прав де, ма пък и аз нали да взема с всички екстри нали да има и да не опъвам кабели, като ми се налага да дупча по стените, които са тухла вкъщи, предполагам и, че може би за инцидентна дупка в бетон може да става, но не смятам да го пробвам, имам си перфоратор за целта, че и два тамън :D.
Не е проблем де, така или иначе и спаркито дето си беше чист вентоверт си беше толкова голямо и тежко та съм му свикнал, единствено другото новото Спарки отговаряше на всички критерии, малко компактно с удар и леко ама Спарки фалирали и продавача в магазина каза, виж тия спаркита седят няколко от три години в магазина, не се знае и батериите им дали не са заминали и сервиз няма и се отказах, а и без това беше над бюджета от 180лв, Ейнхела ми излезе 130 така, че 50лв остават, мога да взема и малък верт, ако реша. Та здраве да е :)
Щом си го взел основно за пробиване, си уцелил с голямата мощност. Лек ти трябва за гипсокартон или окачени тавани, като ръцете са ти във въздуха по-дълго време.
cholev - майстор
нед яну 10, 2021 12:34 amMyth написа:

Води се акумулаторен ударен вентоверт, и е 48Nm бормашина с на която завиването е екстра с 48Nm не знам,..., а и без това беше над бюджета от 180лв, Ейнхела ми излезе 130 така, че 50лв остават, мога да взема и малък верт, ако реша. Та здраве да е :)
Сега е момента. Излезе в lidl-service.com 12в Х12. Предполагам до 2-3 седмици да го пуснат в магазина. Беше 75лв. Имаш 50 докато дойде от закуски (или сутрешно кафе) и ей го още 25кинта. машинката си заслужава Cordless Drill PBSA 12 D4
mitko64 - майстор
пон яну 11, 2021 2:15 pmcholev написа:
нед яну 10, 2021 12:34 amMyth написа:

Води се акумулаторен ударен вентоверт, и е 48Nm бормашина с на която завиването е екстра с 48Nm не знам,..., а и без това беше над бюджета от 180лв, Ейнхела ми излезе 130 така, че 50лв остават, мога да взема и малък верт, ако реша. Та здраве да е :)
Сега е момента. Излезе в lidl-service.com 12в Х12. Предполагам до 2-3 седмици да го пуснат в магазина. Беше 75лв. Имаш 50 докато дойде от закуски (или сутрешно кафе) и ей го още 25кинта. машинката си заслужава Cordless Drill PBSA 12 D4
То се очаква да излезе Performance 12V, безчетков PBSPA 12A1, има и клип вече.
perfect - помощник
То се очаква да излезе Performance 12V, безчетков PBSPA 12A1, има и клип вече.
120 евро за поляците, и все още е със статус "очаква се" https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-ak ... p100315807 Бих го пробвал ако изобщо се появи у нас.
Едит: 120 лева а не евро
Последна промяна от perfect на вт яну 12, 2021 8:28 am, променено общо 1 път.
Myth - специалист
пон яну 11, 2021 8:41 pmperfect написа:
То се очаква да излезе Performance 12V, безчетков PBSPA 12A1, има и клип вече.
120 еврос за поляците, и все още е със статус "очаква се" https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-ak ... p100315807 Бих го пробвал ако изобщо се появи у нас.
240лв за Парксайд... те цените им започват да догонват тези на марковите, за още 60лв
ще взема синия безчетков Бош на същите Nm :)
Myth - специалист
пон яну 11, 2021 12:47 pmg.stoyanov написа:
нед яну 10, 2021 12:34 amMyth написа:
съб яну 09, 2021 11:45 pmcholev написа:


Ми взел си бормашина. Въртенето на винтове за тез машини е екстра, а не основна задача.
Правилната линия е: 4в отверка; 12в винтоверт; 20в бормашина; 20в импакт; 20в перфоратор
12в; 16в; винтоверти; 20в бормашина и импакт 18в щеше да вземеш на цената на баничка, ако ми четеше постовете и ако великия Virtex не пречеше на помоща на колеги със строги съпруги.
Води се акумулаторен ударен вентоверт, и е 48Nm бормашина с на която завиването е екстра с 48Nm не знам, но си прав де, ма пък и аз нали да взема с всички екстри нали да има и да не опъвам кабели, като ми се налага да дупча по стените, които са тухла вкъщи, предполагам и, че може би за инцидентна дупка в бетон може да става, но не смятам да го пробвам, имам си перфоратор за целта, че и два тамън :D.
Не е проблем де, така или иначе и спаркито дето си беше чист вентоверт си беше толкова голямо и тежко та съм му свикнал, единствено другото новото Спарки отговаряше на всички критерии, малко компактно с удар и леко ама Спарки фалирали и продавача в магазина каза, виж тия спаркита седят няколко от три години в магазина, не се знае и батериите им дали не са заминали и сервиз няма и се отказах, а и без това беше над бюджета от 180лв, Ейнхела ми излезе 130 така, че 50лв остават, мога да взема и малък верт, ако реша. Та здраве да е :)
Щом си го взел основно за пробиване, си уцелил с голямата мощност. Лек ти трябва за гипсокартон или окачени тавани, като ръцете са ти във въздуха по-дълго време.
Взех го основно за винтове, от такива при сглобяване на мебели, до такива при дървени конструкци, по-големи винтове демек, ще има и малки гипскартон, ама не кой знае колко, но ударното пробиване ми се видя полезна екстра, когато ми се наложи в тухлата (единички) да пробия някоя дупка, да не вадя бормашината. Като цяло старото спарки до момента ми е свършило работа за всичко включително и 8мм и 10мм винтове в дърво, след разпорбиване де, по-дълги 6-ци ми ги е навивало без особени проблеми, е озорва се де ама 30Nm на 12V, толкова. Реално се позисилих малко, но пък е на добра цена, пък и не е по-голям или по-тежък от старото Спарки.
mitko64 - майстор
пон яну 11, 2021 8:41 pmperfect написа:
То се очаква да излезе Performance 12V, безчетков PBSPA 12A1, има и клип вече.
120 еврос за поляците, и все още е със статус "очаква се" https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-ak ... p100315807 Бих го пробвал ако изобщо се появи у нас.
Май си объркал левове и евро, а по чешкият курс (1700 крони)се връзва 125лева.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: