• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 306
Нека намерим най-тънките цени.
kozl - майстор
ср яну 13, 2021 8:54 amChefo77 написа:
ср яну 13, 2021 8:16 amkozl написа:
...
Ако сравняваш 12 v "перфоратор" от каквато и да е марка с кабелен такъв - недей, че е много, ама много смешно. За картон и евентуално някоя тухла четворка - иди дойди. Но за бетон, който и да е на 12 волта е подигравка с перфораторите. Сега - ако имаш проблем с някоя от другите машини (нямат удар) или токът ти е 144 волта може, но иначе ...
Може и да съм станал за смех, но не това имах в предвид, а нуждата :wink: Нуждата ме накара да преценя, че с 12V перфоратор на парксайда ще е по-удачно. Слаб удар - щади крехките тухли. Е в бетона требе търпение, но пък шайбите и колоните не са преобладаващи, та се навих да не вада "тежката артилерия". За този случай де - относително, не абсолютно :roll:

Обаче скоро ми съ наложи да кърта под на баня. И реших с Елтоса и Макитата на смени, но явно съм подценил майстора на замазката, че инструментите прегряха. На другия ден домъкнах от гаража по-голем кютук на Парксайда и за минути трошна замазката даже как се бях засилил от борбата с профитата щех да слеза в долните комшии :lachtot: На Парксайда това му беше първата работа след като му забърсах праха събиран откак съм го купил. Дано не му е и последната, че веке май му се е изцедила гаранцията, поради продължително запрашаване в гаража :-D
Да Мерцедес и Москвич в различна категория па не стават за сравнение :?

Не ща да сравнявам инструменти дето ги немам или не съм ползвал. Иначе ще е само приказки. Пиша за тва де ми върши работа.
А тва дето не мога да си позволя ще стане като с "киселото грозде" :lachtot:

И още нещо Лидълско, което ми върши работа - мини флекса. За първи път видох таквоз на живо в Лидъла и веднага му се метнах отгоре, па са си купих и второ без батерия, че имам за сега неколко читави батареи все още. Мноо ми е полезна тая въшка за моите дребни дейности. Ма ако реша да отрежа некой пернишки винкел, шъ са чувствам като наказан :lachtot: :lachtot: :lachtot:
Дано ме разбирате с моя ироничен хумор :prayer:
ky-kyy - майстор
Има хора, които си дават парите за гълъби. Не ги ядат, а така, за красота...Други събират пощенски марки, капачки от лютеница, или употребявани дамски превръзки...Та нещо подобно е и с лидълските инструменти. Както казваше една моя позната Мистрес Линда - "Разни хора-разни фетиши"

И друг път съм споделял, че никой не взима на сериозно, някой "майстор", който е тръгнал с чантата за пари, а извади подобни инструменти.
И преди ме наскачахте и ся пак ще ме храните, ама фактите са такива :) Ем, извътре знаете, че съм прав, ама....
Дерзайте :)
Chefo77 - майстор
ср яну 13, 2021 9:43 amkozl написа:

Дано ме разбирате с моя ироничен хумор :prayer:
Хуморът ти е супер :)

Флексчето е уникално като концепция. Но ако ти дам да пробваш аналога на Бош (т.е. първообраза), ще разбереш къде е разликата и защо го върнах, след като го взех за резервно.
Надявам се разбираш, че всяко сравнение на машини от различни класове, е ирелевантно. Затова има леки перфоратори, тежки перфоратори, леки къртачи и тежки къртачи. На бащата в замяна на една открадната пендула подарих един 1,5 киловатов Парксайд с долен мотор с някакви 8 или 9 J удар, кърти в пъти по-добре от която и да е от моите Макити! Всеки инструменти си има предназначение, аз затова си имам по няколко от няколко вида :D
Гост - специалист
ср яну 13, 2021 9:44 amky-kyy написа:
никой не взима на сериозно, някой "майстор", който е тръгнал с чантата за пари, а извади подобни инструменти.
Напълно съгласен.
И с това, че всеки сам решава за какво да си харчи парите и за това, с каки инструменти е редно да работи професионалиста. С какво око да погледна на майстор, който идва в къщи с по- калпави инструменти от мен ( или пък почти без инструменти и се почва "дай дова, дай онова...", а държа да отбележам че аз съм аматьор. Друг е въпроса, че майстор не влиза в къщи, с изключение на фаянсаджия за банята, но и той ползваше моя нивелир, щото беше по- добър от неговия ( марка няма да споменавам, за да не правя реклама или да почне заяждане и на тема"маркови нивелири" ;-) , или "к'ъф е тоя майстор, дето е тръгнал без хубав нивелир...".
sstefanov - майстор
Не ви ли омръзна да дъвчете едно и също вече няколко стотин страници?

Лидълските инструменти не са за професионална употреба и това даже си го пише в упътването на някои.
И цената им също не е като на професионалните. Ясно е, че инструмент, който е няколко пъти по-скъп ще е по-добър, или ще изкарва повече, ще си върне парите в ръцете на добър майстор и т.н.

Нека да обсъждаме и сравняваме качествата на инструменти на същата цена и в същия клас. Другото е губене на време.
Гост - специалист
ср яну 13, 2021 10:10 amsstefanov написа:
Не ви ли омръзна да дъвчете едно и също ?
и теб не те домързя да го напишеш това?
Да напише някой "стига с тоя спам" всъщносст допринася в писането на спам.
Както е и спам това, което написах по- горе. :supz:
ky-kyy - майстор
Като бяхме деца, събрани всички в стаята- баба, дядо, майка, татко, а обикновено и някой и друг съсед....И ние деца, играем на пода, викаме, а възрастните ядат и пият на масата....В един момент, по телевизора идва ред за прогнозата за времето и един по един абсолютно всички от седналите на масата троснато извикват - "Тихо времето!!!!" И естествено, техните заповедно-наложително красъци, заглушават в пъти повече гласчето на Любка Кумчева...

Та те така и за спама :lol:
Chefo77 - майстор
ср яну 13, 2021 10:10 amsstefanov написа:
Не ви ли омръзна да дъвчете едно и също вече няколко стотин страници?

Лидълските инструменти не са за професионална употреба и това даже си го пише в упътването на някои.
И цената им също не е като на професионалните. Ясно е, че инструмент, който е няколко пъти по-скъп ще е по-добър, или ще изкарва повече, ще си върне парите в ръцете на добър майстор и т.н.

Нека да обсъждаме и сравняваме качествата на инструменти на същата цена и в същия клас. Другото е губене на време.
Почти съм убеден, че този спор няма да се води, ако някой не вкара реплика или не пусне клипче тип "Вижте моят непрофи инструмент как е ако не по-добър, то поне не по-малко добър от профитата" :wink:
Дето се вика, провокаторите на шиш. Ама не от онези за печене :lol:
kozl - майстор
ср яну 13, 2021 10:10 amsstefanov написа:
Не ви ли омръзна да дъвчете едно и също вече няколко стотин страници?

Лидълските инструменти не са за професионална употреба и това даже си го пише в упътването на някои.
И цената им също не е като на професионалните. Ясно е, че инструмент, който е няколко пъти по-скъп ще е по-добър, или ще изкарва повече, ще си върне парите в ръцете на добър майстор и т.н.

Нека да обсъждаме и сравняваме качествата на инструменти на същата цена и в същия клас. Другото е губене на време.
Изобщо не мога да се съглася на 100% [-X
Не ми омръзва оти съм като говедата и неколко пъти да го преджвакам и па съм гладен :shock:
Верно е, че не са, но пък е пробвано че стаат. На бригада монтажници на дограми като им обраа буса, на следващия ден познай с кви инструменти се явиха на работа :shock:
И не винаги цената е определяща за качеството. Преди да пуснат 12V винтоврат на пАрксайд се наденах с некаков райдер с 2 батерии на двойна цена. Още си работи и го ползвам само едновременно с Парксайда и то само за бормашина с малки бургии, че в навиването е доста келяв.
Па с последното изречение съм 0% съгласен.
Тва не е губене на време, а е навиване на пружината. Да си купиш импакт Парксайд, който се справя като Макита, е това е мноо финансова притегателно. Как да не си купиш и опа в Лидъла свършили. Нема ве, прецакан съм :evil:
Друг е въпроса за ко ми е този импакт :?
Аз един си имам, зелен с батерия на Гризли, де друга такава немам :cry: Та са и батерията не моа му ползвам. Седи в гаража и....
Три пъти съм прибягвал до негова помощ и двата неуспешни. Един скъсан рапиден винт Ф6/140 в дърво и втория път не успех да скъсам подобен щото превърте дюбела 8-[
А за обсъждането съм 100% съгласен оти има полза даже и за мен. Така не си купих ред "изгодни" лидълски стоки като маската за заваряване, батерийното зеге, жирафа за шлайфане и друго се не сещам на момента, но колекцията ми е доста непълна, та явно съм пропущал изгоди :-D . Е от некои джаджи имам по две, че като прашасали първите и ги не вида, па не си вода списък на лидълските придобивки и те така :-D

А па за майстора и профи техниката.... Иде монтажник да поставя щори на тавана до прозореца. Вади перфоратор Бош от сака и като почна да му подскача перфоратора в ръцете и пресно боядисания таван па стана за шпакловка. Та дупките за щорите ги направих аз, нарочно с Парксайда, та да го е яд на убавата му профи техника, а он само белеза къде.
Оно за тва викат мАстор да ти не влазя в къщата. Не съм чул некой да е казал Парксайд да ти не влазя в къщата 8-[
:lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
nazista - напреднал
пон яну 04, 2021 9:25 amГост написа:
нед яну 03, 2021 8:18 pmcholev написа:
останаха ми Импакта 18в, винтоверта 16в; винтоверта 12в; бормашината 20в. Всичко в отлично състояние 2016год. За роднини безплатно, за хора от форума платно :-D . (ама супер тънко- на лични)
Искаш да кажеш, че имаш в къщи над 5 винтоверта?
Като изключим колекционерската страст- интересно ми е кое налага необходимостта за притежание на толкова на брой еднотипни хоби машинки ?
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 306

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: