Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам една драма с едно осветление на една декоративна стена и ще се радвам да чуя вашите мнение как бих могъл да го направя.
Стената е облицована с камък и съм извадил с целия си акъл захранващи кабели с постоянно напрежение за аплици но тъй като не мога да прекарам кабел от основното осветление до тази стена те не са вързани към него а не искам да го контролирам с отделен ключ някой знае ли как мога да го контролирам примерно с фотореле или по някакъв друг начин? Идеята е като се пусне основното осветление (полилей) да светва и осветлението на стената. Притеснениято ми е че като блесне слънцето сигурно пак ще се активира ако се направи с фотореле.
ср яну 13, 2021 10:09 amky-kyy написа:
С нещо такова?
Не ми върши работа това тъй като вече кабелите са прекарани. Макар с малко въображение къде да скрия контролера ще стане :)
Последна промяна от gogobyte на ср яну 13, 2021 1:05 pm, променено общо 1 път.
ср яну 13, 2021 12:02 pmkozl написа:
Може би по такъв начин.
да, това ще свърши работа и не са много скъпи което е супер! в коя година живеем вече :supz: :prayer: :shock: :supz: :partyman:
ky-kyy - майстор
ср яну 13, 2021 11:00 amgogobyte написа:

Не ми върши работа това тъй като вече кабелите са прекарани.
gogobyte написа:

да, това ще свърши работа и не са много скъпи което е супер! в коя година живеем вече :supz: :prayer: :shock: :supz: :partyman:
Аз ти показах същото....ама карай... :lol:
ср яну 13, 2021 1:01 pmky-kyy написа:
ср яну 13, 2021 11:00 amgogobyte написа:

Не ми върши работа това тъй като вече кабелите са прекарани.
gogobyte написа:

да, това ще свърши работа и не са много скъпи което е супер! в коя година живеем вече :supz: :prayer: :shock: :supz: :partyman:
Аз ти показах същото....ама карай... :lol:
Както казах с малко фантазия и някакви кутии да скрия контролерите ще стане :partyman:
ky-kyy - майстор
ср яну 13, 2021 2:54 pmgogobyte написа:


Както казах с малко фантазия и някакви кутии да скрия контролерите ще стане :partyman:

Контролерите, могат да се скрият и в плафона. А има и такива плафони, които можеш да си ги пускаш с радиовълни, син зъб, инфрачервен, по интернет, със звук и даже и комбинация от всичко изброено плюс димиране, цветна гама, музика ....и каквото не си и мислил, че може да прави една лампа ;)

Тема "вътрешно фотореле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: