Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Иска ми се да боядисам работния си плот (https://www.ikea.bg/products/kitchen-wo ... t/50337617) в черно, за да со отива на черно-бялата естетика на “кътчето” ми и с черните акустични панели.

Разучих как се боядисва ламинат, но често казано малко ме е страх.

Имам алкиден грунд и матова алкидна боя за завършека.

Някакви съвети и препоръки?

Съгласен съм и на просто байцване с по-тъмен цвят от този, който е плота сега.
stridata - специалист
Забрави за АЛКИДА ако ти пука за здравето в дългосрочен план! Байц в/у ламинат нама как! Първо почни с това какви натоварвания ще има на този работен плот? Ако ти трябва здравина, за черен цвят те съветвам задължително да лакираш след боята ако можеш две ръце.

Ето ти една примерна що годе про технология:
1. Добро шлайфане с p180, като гледаш никъде да не ти лъска, да се матира перфектно!
2. Грунд на водна основа черен ("водните" продукти имат най-добра адхезия)
3.Шлайф р320
4. Черна боя на водна основа
5. Лакиране с лак на водна основа (като имаш в предвид, че водния лак е леко млечен и няма да стане дълбоко черен цвят)

Друг вариант е ако искаш просто да намацаш, да си вземеш едно мече и ваничка и да грундираш и боядисаш.

А препоръката ми към тебе е да отидаш в някоя от веригите дето режат плоскости и да си вземеш един плот от Черно ПДЧ. Най, най, най-дорото решение и в пъти по здраво от боята!

П.П.
А колко трябва да си луд да дадеш 100лв. за тоя талашит от ИКЕА. Предимствата му уж са, че е подсилен ламината, а ти ще слагаш боя?
ср яну 13, 2021 8:49 amstridata написа:
Забрави за АЛКИДА ако ти пука за здравето в дългосрочен план! Байц в/у ламинат нама как! Първо почни с това какви натоварвания ще има на този работен плот? Ако ти трябва здравина, за черен цвят те съветвам задължително да лакираш след боята ако можеш две ръце.

Ето ти една примерна що годе про технология:
1. Добро шлайфане с p180, като гледаш никъде да не ти лъска, да се матира перфектно!
2. Грунд на водна основа черен ("водните" продукти имат най-добра адхезия)
3.Шлайф р320
4. Черна боя на водна основа
5. Лакиране с лак на водна основа (като имаш в предвид, че водния лак е леко млечен и няма да стане дълбоко черен цвят)

Друг вариант е ако искаш просто да намацаш, да си вземеш едно мече и ваничка и да грундираш и боядисаш.

А препоръката ми към тебе е да отидаш в някоя от веригите дето режат плоскости и да си вземеш един плот от Черно ПДЧ. Най, най, най-дорото решение и в пъти по здраво от боята!

П.П.
А колко трябва да си луд да дадеш 100лв. за тоя талашит от ИКЕА. Предимствата му уж са, че е подсилен ламината, а ти ще слагаш боя?
Не питай защо го взех. Наивност.

А вариант да го изшлайфам и да го байцна с по-тъмен цвят и отгоре с лак пак? Да не е с черна боя. Предпочитам сам да си направя един плот от слепени дървени профили пред това, но просто нямам пространството къде да го направя.
miliad - майстор
Байца няма място при ламината.Не става просто.
Това е оцветител за масив и естествен фурнир.
stridata - специалист
ср яну 13, 2021 10:22 amudobenliedivana написа:
Не питай защо го взех. Наивност.

А вариант да го изшлайфам и да го байцна с по-тъмен цвят и отгоре с лак пак? Да не е с черна боя. Предпочитам сам да си направя един плот от слепени дървени профили пред това, но просто нямам пространството къде да го направя.
Ако идеята ти е да ти се вижда все пак дървото, с байц няма да стане. Варианта ти е с цветен лак, но си трябва пистолет или с четка ти да си направиш структурата. Едва ли ще се справиш. Пак те питам. какво ще правиш в/у плота? Можеш да си вземеш качествено черно фолио за кола, два квадрата китаец не са много пари?
ср яну 13, 2021 11:33 amstridata написа:
ср яну 13, 2021 10:22 amudobenliedivana написа:
Не питай защо го взех. Наивност.

А вариант да го изшлайфам и да го байцна с по-тъмен цвят и отгоре с лак пак? Да не е с черна боя. Предпочитам сам да си направя един плот от слепени дървени профили пред това, но просто нямам пространството къде да го направя.
Ако идеята ти е да ти се вижда все пак дървото, с байц няма да стане. Варианта ти е с цветен лак, но си трябва пистолет или с четка ти да си направиш структурата. Едва ли ще се справиш. Пак те питам. какво ще правиш в/у плота? Можеш да си вземеш качествено черно фолио за кола, два квадрата китаец не са много пари?
Ще се взима нов плот от масив, няма да се тормозя. Ще го байцна за по-тъмен цвят само.
Този ако го третирам с каквото и да е, едва ли ще издържи много. Имам две стойки за монитори, стойка за микрофон и доста тежък компютър.
Благодаря за насоките все пак!
torbalan - Дървен философ
Това не е ламинат, ламиниран с естествен фурнир плот. Имам два такива. Единият е с крака и се ползва, като маса за компютър / учене (кой ли му вярва, че учи), а другият е бюро. Пак Компютър и учене (и на малкия не вярвам, че учи) :)

Мисля, че можеш да го прешкуриш (ако не си го мазал с масло дори няма нужда) и да го боядисваш, все едно е дървен.

Ако така или иначе ще го хвърляш - може да пробваш.
miliad - майстор
Хайде разберете се кой, какво има, защото Икея предлагат и двата вида покрития. :-D
torbalan - Дървен философ
ср яну 13, 2021 3:05 pmmiliad написа:
Хайде разберете се кой, какво има, защото Икея предлагат и двата вида покрития. :-D
Мдам. Моите са различни.
Подвел ме е външния вид.

Моите са 5см. дебели с естествен фурнир.

На приложената снимка се вижда как малкия син е изтъркал фурнира от учене... :)

Прикачен файл

DSCF6763.jpg
DSCF6763.jpg (69.19 KиБ) Видяна 1380 пъти

Тема "Боядисване на ламиниран плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: