Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
ср яну 13, 2021 9:44 pmgogosto написа:
Ами минавай на WILO щом Grundfos горят. :partyman:
Трябвало е да и източиш водата от помпата и да я изсушиш като горелката преди да пуснеш тока.
Както вика Трифон дано да е за последно наводняването. :partyman:
gogosto - специалист
ср яну 13, 2021 9:58 pmgnt69 написа:
ср яну 13, 2021 9:44 pmgogosto написа:
Ами минавай на WILO щом Grundfos горят. :partyman:
Трябвало е да и източиш водата от помпата и да я изсушиш като горелката преди да пуснеш тока.
Както вика Трифон дано да е за последно наводняването. :partyman:
Не е до марката. Старите бяха по лесни за поддръжка. Свалял съм вероятно капачето и съм подсушавал предполагам, не помня. Сега ме подведе гумираното копче и хубавото уплътнение от горе. Но влезне ли вода, без да я сваля не може да се изсуши. Сега четох трябва ми IPX7 да е защитата. А не открих и вероятно ще е скъпа. Май ще се хвърля на евтина и до следващото наводнение, циклите са през 10 години приблизително.
pechkata - специалист
ср яну 13, 2021 10:11 pmgogosto написа:
ср яну 13, 2021 9:58 pmgnt69 написа:
ср яну 13, 2021 9:44 pmgogosto написа:
Ами минавай на WILO щом Grundfos горят. :partyman:
Трябвало е да и източиш водата от помпата и да я изсушиш като горелката преди да пуснеш тока.
Както вика Трифон дано да е за последно наводняването. :partyman:
Не е до марката. Старите бяха по лесни за поддръжка. Свалял съм вероятно капачето и съм подсушавал предполагам, не помня. Сега ме подведе гумираното копче и хубавото уплътнение от горе. Но влезне ли вода, без да я сваля не може да се изсуши. Сега четох трябва ми IPX7 да е защитата. А не открих и вероятно ще е скъпа. Май ще се хвърля на евтина и до следващото наводнение, циклите са през 10 години приблизително.
За 10 години - 300 лв. какво му плащаш... :?
stridata - специалист
pechkata , може ли да споделиш графиката ти за таймер и тази за термостата, да питаме спецовете кое е по правилно, щото при мен са същите криви. А иначе как да ти работи горелката на Мощност 1 като ти си я направил като подържане с тоази порция 1. С тези пикове и слънчоглед е по-безболезнено за горелката от колкото равномерното горене по таймер?
чет яну 14, 2021 10:21 amstridata написа:
... от колкото равномерното горене по таймер?
Равномерно по таймер???
Равномерно може да гори по вода, според мен, което си е проблем с бучки, ниска осветеност, евентуално губене на пламък.....
Това при Грейко и 100 квадрата жилище, без буфер в системата.
stridata - специалист
чет яну 14, 2021 1:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет яну 14, 2021 10:21 amstridata написа:
... от колкото равномерното горене по таймер?
Равномерно по таймер???
Равномерно може да гори по вода, според мен, което си е проблем с бучки, ниска осветеност, евентуално губене на пламък.....
Това при Грейко и 100 квадрата жилище, без буфер в системата.
Таймер/график на Грейко. Демек по вода с график/таймер! Като гледам той не харесва горенето на термостата, същевременно тотално е "кастрирал" всички Мощности? Понякога се обърквам кое е правилно и кое не. Ясно е че за 100м2 20-ките са големи. Аз за стотен път казвам, че за себе си достигнах до извода, че настроиките на печката са противопоказни за слънчоглед и малка квадратура? Прав ли съм, не съм ли? За дървесните пелети в тая горелка въобще не кометирам. Сигрно с тях такова плавно горене без шлака е перфектно и икономично? Аз като по на един съфорумник си направих графиката за 24 часа да ми е като права черта и си е*а мамата!
чет яну 14, 2021 2:20 pmstridata написа:
...За дървесните пелети в тая горелка въобще не кометирам. Сигрно с тях такова плавно горене без шлака е перфектно и икономично? ...
За някой си път, споделям беден опит с дървесни.
-15 чувала, мека, украинска, чамова, перфектна дървесина. Супер!!! Демонстративно изпразних пепелникът с една ръка. Препълнен бошовски също мога, но...
-Десетина чувала евтини, български, твърдо-дървесни, шлакови лайна. Отчаях се.

После минах на слънчоглед, а междувременно се поочупих с настройките, та мога да показвам как работи без проблем с бучки.

Права черта само с качествени, каквито и да са.
andy_forresite - майстор
Който се е изолирал и маскирал със 100 кв м да си монтира буферен съд. Електронни термоглави с програма и изхвърляте термостатите. От това по-добре няма как да стане.

Аз отоплявам под 100. 20-ката гори със средна мощност. Механични глави без да ги пипам.
Същата тенденция и на работа. С 2 киловата не може да сваля якето в малка стая с южно изложение. Лятото е много жега, зимата който влезе трепери. Това е положението. 5 месеца жега, 5 месеца студ и два е :)
pechkata - специалист
чет яну 14, 2021 10:21 amstridata написа:
pechkata , може ли да споделиш графиката ти за таймер и тази за термостата, да питаме спецовете кое е по правилно, щото при мен са същите криви. А иначе как да ти работи горелката на Мощност 1 като ти си я направил като подържане с тоази порция 1. С тези пикове и слънчоглед е по-безболезнено за горелката от колкото равномерното горене по таймер?
Пробвах със стаен не ми върши работа...
Настройките на горелката са:
Р3 - порция 3.6 цикъл 45 вент. 46
Р2 - порция 2.0 цикъл 45 вент. 46
Р1 - порция 1.0 цикъл 45 вент. 40
Горелката не съм я виждал да влиза в режим поддържане клати между Р3 и Р2 рядко влиза Р1 ...
Т-то на котела задание 70 гр. модулация 10 - и гони 60/65 гр. ...
Помпата работи на 2-ра скорост - пробвах на 1-ва горелката влиза в поддържане което не ме устройва...
Те спецовете четат и др. тема защо да спамим тази... :?
И всеки има право да пали горелката си както иска - няма определен ред... :-D
Е ти разликата видя ли между стаен и по график - 10 кг. в пелети при 0 градуса на вън... :shock:

И по скоро котела е също важен 16 kW е моя - а не 30 kW ... :idea:
Последна промяна от pechkata на чет яну 14, 2021 9:00 pm, променено общо 4 пъти.
pechkata - специалист
чет яну 14, 2021 6:08 pmandy_forresite написа:
Който се е изолирал и маскирал със 100 кв м да си монтира буферен съд. Електронни термоглави с програма и изхвърляте термостатите. От това по-добре няма как да стане.

И защо е нужно да са електрони термо главите - тяхното предназначение да спрат притока на вода към радиатора...
И да ли ще спре водата със 1/2 градуса на горе на долу не е от значение - няма да прегрее стаята... :?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: