Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
чет яну 14, 2021 9:43 amzz_stefanov написа:
Тая отверка е началото. Тя превръща аксиалния удар в тангенциален.
:)
Стефаноф и ти писател като мен :-D
Аз писал едновременно аксиален и тангенциален и каков е ефекто от едновременното действие :yawinkle:
Kumay - майстор
ср яну 13, 2021 8:12 pmperfect написа:
Аз също разглеждам за винтоверт за сглобяване на мебели и дребни монтажни работи из дома. Спрял съм се на три 10.8/12V варианта

Bosch GSR 12V-30 - този ме привлича с най-достъпна цена ~250 лв.
DEWALT DCD701 D2 - този ми е фаворит като качество ~350 лв.
METABO BS12BL - този има вариант с бързо свалящ се патрон ~400 лв.

Какво е вашето мнение?
От DCD701D2 имаме последен брой на 299,00 лв. За мебели е добра машина.
За по-сериозно натоварване предлагам Milwaukee M12 FPD-202X за 393,00 лв с ДДС. Като усилие на книга е по-слаба от DeWALT-а, но е с метална редукторна кутия/сребристия цвят на DeWALT-а да не Ви лъже че е метал - пластмаса е/ и 13 мм метален патронник.
Virtex - майстор
Едно от предимствата на този Dewalt е, че може да стои изправен заради батерията. Докато почти всички други 12 волтови с 2Ah батерия са в корпуса и трудно се постига това с тях. Другото е, че дръжката е по-малка поради липсата на батерия там - за някои това захващане е по-добро. За мен е хем предимство, хем прави машината видимо по-голяма от другите. Казвам видимо, защото в този клас са почти идентични като тегло и размери.
Другото за патронниците е както Kumay казва и е въпрос на предпочитания.
perfect - помощник
чет яну 14, 2021 10:13 amKumay написа:
От DCD701D2 имаме последен брой на 299,00 лв. За мебели е добра машина.
За по-сериозно натоварване предлагам Milwaukee M12 FPD-202X за 393,00 лв с ДДС. Като усилие на книга е по-слаба от DeWALT-а, но е с метална редукторна кутия/сребристия цвят на DeWALT-а да не Ви лъже че е метал - пластмаса е/ и 13 мм метален патронник.
Благодаря,
за сега се спрях на тази оферта https://www.emag.bg/vintovert-bosch-gsr ... DRG5TMMBM/
с код discount за още -15% отстъпка ми излезе 181 лв.
Ако не ми хареса, тогава ще мина на вариант DEWALT.
ZEDYCUS - майстор
За мебели, въобще не ти трябва винтовертът да стои прав. Дори не е препоръчително да го оставяш така.
Да предположим оставяш го на плота прав, завърташ се и го закачаш с ръка, гъз или нещо друго, той пада винаги напред към патронник(натам е центъра на тежестта) и бита се забива в плота и "ко прайм ся"... нов плот :wink:
ky-kyy - майстор
чет яну 14, 2021 10:22 amVirtex написа:
Едно от предимствата на този Dewalt е, че може да стои изправен заради батерията. Докато почти всички други 12 волтови с 2Ah батерия са в корпуса и трудно се постига това с тях. Другото е, че дръжката е по-малка поради липсата на батерия там - за някои това захващане е по-добро. За мен е хем предимство, хем прави машината видимо по-голяма от другите. Казвам видимо, защото в този клас са почти идентични като тегло и размери.
Другото за патронниците е както Kumay казва и е въпрос на предпочитания.
Ако проблема е да седи изправена, може да се закупи и такава батерия :)

Изображение
perfect - помощник
чет яну 14, 2021 10:29 amZEDYCUS написа:
За мебели, въобще не ти трябва винтовертът да стои прав. Дори не е препоръчително да го оставяш така.
Да предположим оставяш го на плота прав, завърташ се и го закачаш с ръка, гъз или нещо друго, той пада винаги напред към патронник(натам е центъра на тежестта) и бита се забива в плота и "ко прайм ся"... нов плот :wink:
И аз така знам, винтоверт прав не се оставя, освен ако не искаш да накъртиш я плот я нещо друго. Имам дупки в ламината от един майстор, който ми сглобяваше мебелите, като това му беше най-малкия кусур. След това започнах да си правя проектите сам, поръчвам на разкрой и сглобявам.
stefanjor - специалист
чет яну 14, 2021 10:27 amperfect написа:
за сега се спрях на тази оферта
В момента има акция в Емаг и ти идва още по- еФтино :partyman:

Прикачен файл

Emag.jpg
Emag.jpg (56.43 KиБ) Видяна 1255 пъти
ky-kyy - майстор
Аз и друг път съм го казвал и пак ще си изтърпя псувните :lol: За домашна работилница, няма нужда от акутакъми. За 1-2 пъти в годината, също няма нужда от аку...По-добре си купете с кабел и даже ще можете да ги впишете в зестрата на дъщерите си...
Virtex - майстор
чет яну 14, 2021 10:32 amky-kyy написа:
Ако проблема е да седи изправена, може да се закупи и такава батерия :)
Разбира се, на съответната цена и тегло. Затова и написах 2Ah батерия - от компактните уреди 2Аh е напълно адекватно решение. Може би непрекъсната дневна употреба може наложи по-голям капацитет, но за винтоверти това рядко се налага.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: