• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
svg - специалист
Здравейте!
В интернет попаднах на ето тази портичка Изображение
Прикачен файл:
136946624_1326453727720059_1746737101694422595_o.jpg
Може ли да се направи в България?
Както и такъв тип ограда?
Andri01 - майстор
Може! 50% инструмент и 50% ръчички. :partyman:
kozl - майстор
Търси по фирми, които се занимават с ковано желязо.
Имах познат, който се занимаваше с подобни изпълнения по бума в Банско, но вече не.
А и в повечето случаи заинтересованите като се информират за цената и се отказват от идеята. Та премина към друг бизнес.
А м-у другото скоро пазарувах стом.профили в Метал-м. Та ми направиха впечатление мостри на модели от метал. Направо склуптури. Питай там.

За оградата отдавна не съм срещал дялан камък, но и не съм търсил.
Търси в Нета. При мен излязоха обяви със снимки от препродажби.
radius - майстор
Можеше заглавието да е малко по-информативно. За ограда предполагам, че пита за такава като вратата, а не като показаната.
svg - специалист
чет яну 14, 2021 11:02 amradius написа:
Можеше заглавието да е малко по-информативно. За ограда предполагам, че пита за такава като вратата, а не като показаната.

За вратичката питам.

kozl написа:
Търси по фирми, които се занимават с ковано желязо.
Имах познат, който се занимаваше с подобни изпълнения по бума в Банско, но вече не.
А и в повечето случаи заинтересованите като се информират за цената и се отказват от идеята. Та премина към друг бизнес.
А м-у другото скоро пазарувах стом.профили в Метал-м. Та ми направиха впечатление мостри на модели от метал. Направо склуптури. Питай там.

За оградата отдавна не съм срещал дялан камък, но и не съм търсил.
Търси в Нета. При мен излязоха обяви със снимки от препродажби.

Далеко ми е Банско. От Добрич съм. Питах няколко фирми в региона...всички ми отказаха. Със сигурност цената на вратичката ще е около 500-600 лева...ПОНЕ.
Единственото което намерих е фирми, които на лазерен принтер изрязват всякакви форми. Има ориенталски, листа, линии и други, но НЯМА да е релефно. Просто един лист ламарина...
schuldiner - майстор
А защо не пробваш да си направиш дървото сам? Аз коване не виждам, само заварки, шлайфане и огъване.
На балчишкия камък какво не му харесваш?
svg - специалист
Дървото мога да го докарам...но другото.
Иначе камъка вече няма как да стане, защото има стоманобетонни колони.
Самата ограда на груб строеж е иззидана. Остава довършителните неща, т.е. визията :)
schuldiner - майстор
Ама той балчишкият е облицовъчен камък. На блокове май въобще не съм виждал. Може да се зида като римски тухли - с 5-6 см дебелина на плочите и дълбока 2-3 см фуга, обаче ще му изтървеш сметката. Явно идеята ти е за "кокалчета".
На бас, че максимум 3-4 къщи от твоята имаш пример за фасада с балчишки камък. Аз съм варнЯнец, тук е по-скоро лукс. Обаче има навсякъде, дори жилищни кооперации от по-старите. Пък в Морската градина - почти всичко каменно.
nikolson - майстор
Дървото е заварявано арматурно желязо. Иска малко усет и скица.
kozl - майстор
Да сноп от Ф, ма бая струни са :shock:
Требе си машина за огъване на профил за кръга и що ми се струва, че профилите са ковани. То се продават и такива профили с накован релеф. Цветчетатата и те май са от ковачница. Влизал съм в магазин за ковани елеминти имаше разни декоративни елементчета.
И най-заинтриговащо как е обработен метала за да издържа без ръжда максимално дълго време :?
  • 1
  • 2

Тема "Може ли да се направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: