• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
Отговорът на темета е - за теб не си заслужава вложението.
Даваш 1 лев и си купуваш кълчища. Ще има да оставиш и на децата.
Осен това са по-дуракоустойчиви. Добро уплътнение често се получава и при тези с две леви ръце поради факта че се закисва.
Тефлоновия конец иска повече майсторлък.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
нед яну 17, 2021 10:14 amzz_stefanov написа:
Като казвате, че му е висока цената, тя е за 150-160 метра (зависи от марката), вие по колко навивате на фитинг 1/2, колко връзки успявате да направите с една макара?
Ползвал съм го малко, имаше един в служебния куфар на предишната работа.
Ясно че при тази единична цена няма да си купя за село или за вкъщи, но за интензивна работа е друго.
След като никой досега не ми отговори, мога да предположа, че с тефлоновия конец е по евтино отколкото с лента и единственият стрес е, че трябва да се дадат 22,99 лева наведнъж. :)
Освен това го има и по 18,78 :)
Andri01 - майстор
Не съм ползвал кълчища. В къщи от преди поне 25г. съм с тефлон-лента ,а от 3-4 г. - тефлонов конец. Но не помня цената ,на която го взех. Направил система за БГВ в 3 къщи и една за затопляне на бойлерите ми от камината. Да е имало не повече от 2-3 връзки,правени повторно.
ESPACE - майстор
нед яну 17, 2021 4:14 pmzz_stefanov написа:
нед яну 17, 2021 10:14 amzz_stefanov написа:
Като казвате, че му е висока цената, тя е за 150-160 метра (зависи от марката), вие по колко навивате на фитинг 1/2, колко връзки успявате да направите с една макара?
Ползвал съм го малко, имаше един в служебния куфар на предишната работа.
Ясно че при тази единична цена няма да си купя за село или за вкъщи, но за интензивна работа е друго.
След като никой досега не ми отговори, мога да предположа, че с тефлоновия конец е по евтино отколкото с лента и единственият стрес е, че трябва да се дадат 22,99 лева наведнъж. :)
Освен това го има и по 18,78 :)
Идеален си е конеца. Да уточним първо, че не е тефлонов, а полиетиленов с тефлонова обмазка. На хубави фитинги навивам един път в канала на резбата от начало до края и връщам за второ минаване от втора витка до края. Късам 5-6 см горница и го връщам до първа витка. Това за 1/2". Дано го обясних разбираемо. Успеваемост почти 100%. Ако фитинга не е от зъбатите с Книпекса го назъбвам.
zz_stefanov - майстор
@ESPACE,
благодаря, навивал съм но не работя всеки ден с него. Въпроса беше скъпо ли е, защото хората се бяха впечатлили от 'високата' цена. Ето и ти не можеш да кажеш колко 1/2" ще се навият с 150м :)
Просто ако няма по малки разфасовки, за в къщи и за вилата никой не посяга към него.
hidrazin - майстор
нед яну 17, 2021 7:13 pmzz_stefanov написа:
Ето и ти не можеш да кажеш колко 1/2" ще се навият с 150м
Че не моеш ли да си го сметнеш? За 1/2 една навивка я пиши 6 санта... :-D
Демек излиза скъпо.
:partyman:
iliya_i - майстор
Помня, че преди 2 седмици същият автор беше пуснал тема от рода на "Как да монтирам кран, без да навивам резбата"
Ето я: viewtopic.php?f=22&t=65632
Явно уплътняването на резби не му се отдава. Та при това положение тефлоновият конец не е панацея, дето ще му реши проблема.
Може би с повече тренировки ще стане. Но да започне тренировките с кълчища. Хем обучението е по-евтино. А като се научи с тях, после и с тефлонова лента и с тефлонов конец ще му е по-лесно.
Последна промяна от iliya_i на нед яну 17, 2021 8:14 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
нед яну 17, 2021 7:13 pmzz_stefanov написа:
@ESPACE,
благодаря, навивал съм но не работя всеки ден с него. Въпроса беше скъпо ли е, защото хората се бяха впечатлили от 'високата' цена. Ето и ти не можеш да кажеш колко 1/2" ще се навият с 150м :)
Просто ако няма по малки разфасовки, за в къщи и за вилата никой не посяга към него.

Не бях го мерил. Сега ходих и навих една резба 1/2". 60см отиде. Значи около 250 резби 1/2". На моя пише 160м.
ky-kyy - майстор
нед яну 17, 2021 8:12 pmESPACE написа:



60см отиде.
Таз нула, не е ли излишна :rolleyes:
ESPACE - майстор
Не е, имам предвид 60см за цяла резба, не за една витка.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Тефлонов конец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: