Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
gardenER-- написа:
От снощи RB20 STAR дава повреден вентилатор. Какво следва? Досега такава грешка не е изкарвал
Размърдай куплунга на вентилатора на датчика на Хол, извади го и напръскай с контактен спрей, продухай пепелака и на платката.
gardenER-- - специалист
чет яну 21, 2021 6:58 pmfilmatoplo написа:
На коя степен го изписа ,в изчакване ли.
Нямаше как да разбера, тъй като на два пъти забелязах, че радиаторите изстиват. Обмислям, че е станало в поддържане, защото там бутнах вентилатора на 4%. Вчера го върнах на 0 и засега работи...
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 22, 2021 9:16 amgardenER-- написа:
Обмислям, че е станало в поддържане, защото там бутнах вентилатора на 4%. Вчера го върнах на 0 и засега работи...
:wink: :thumbs:
stridata - специалист
пет яну 22, 2021 9:53 amLazarGanev написа:
пет яну 22, 2021 9:16 amgardenER-- написа:
Обмислям, че е станало в поддържане, защото там бутнах вентилатора на 4%. Вчера го върнах на 0 и засега работи...
:wink: :thumbs:
Какво значи това? На Поддържане не може да се пуска вентилатор и сработва нещо ли?
-penata- - специалист
ср яну 20, 2021 7:22 pmandy_forresite написа:
ср яну 20, 2021 3:20 pm-penata- написа:
За 85 секунди се пълни до горе може ли да ми сметне някой степените 1-2-3 на колко секунди трябва да са като искам най силната степен да е 20 киловата
Трета - 8,0 секунди / 45 секунди - 1500 оборота
Втора - 4,0 секунди / 45 секунди - 1330 оборота
Първа - 2,0 секунди / 45 секунди - 1170 оборота

Не знам как ще се получава. Опитай така като отправна точка.
Сега засичах шнека за 6 минути пуска 2,400гр.значи 24 кг.на час може ли да ми изчисли някой с таблицата за степените 3-2-1 защото не мога да я изтеля. Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 22, 2021 11:13 amstridata написа:
пет яну 22, 2021 9:53 amLazarGanev написа:
пет яну 22, 2021 9:16 amgardenER-- написа:
Обмислям, че е станало в поддържане, защото там бутнах вентилатора на 4%. Вчера го върнах на 0 и засега работи...
:wink: :thumbs:
Какво значи това? На Поддържане не може да се пуска вентилатор и сработва нещо ли?
Под 20% вентилаторът изобщо не може да развърти, а датчикът на Хол засича, че не е постигнато заданието и дава грешка
Kondor1 - специалист
Обсъждана ли е идеята да се заключи темата и да се стартира нова?
Virtex - майстор
пет яну 22, 2021 5:20 pmKondor1 написа:
Обсъждана ли е идеята да се заключи темата и да се стартира нова?
Да, но няма консенсус дали това ще бъде добре или не.

Редовните участници може да изразят мнение и ще се разбере.

--

Иначе по темата: колко време е най-дълго използваната горелка и котел на Грейко, която знаете ? По възможност първа/втора ръка информация, а не ЕЖК :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами аз не се сещам какво ще се облекчи, ако темата се раздели :? . Ако е на хартиен носител съм съгласен, че ще е тежка и трябва да се раздели на томове, но в случая не знам какъв е проблема? Аз като влизам, директно чукам на последното мнение и ако трябва връщам малко назад, за да видя всичко пропуснато. Мога да връщам колкото си искам назад за справки. Ако се раздели трябва да държа отворени 2 теми, за да правя справки. Съгласен съм обаче, че в темата има много, ама много спам, което я прави тежка, но това няма да се реши със заключване, а с разчистване. Само че е много, много труд (безплатен), наясно съм.
А на въпроса за младостта - мисля, че моята горелка е една от първите тук, от 2013г - вече осем сезона. Сменил съм само моторредуктора на вътрешния шнек, защото първите бяха от моторче за чистачки, на 12В. Ново струва 20лв, но предпочетох да го сменя с новия модел за 220В, даже трафчето още стои в корпуса на горелката. Котелът се произвежда от есента на 2014, моят го купих в първия работен ден на 2015г, защото усетих, че старият ми беше с много ниско КПД и даваше голям разход, особено осезаем в студено време. Оттогава насам колкото съм монтирал всичките си държат, не съм чувал за бракувани, поддържаме ги и няма недоволни. Горелката е проектирана на модулен принцип, лесно и бързо се подменят части и в този смисъл е практически вечна, колкото и силно да звучи. На вторичния пазар почти не се намират и държат цена.
filmatoplo - майстор
Горелката е добра с всяка измината година се е подобрявала ,с нови управления ,софтуери,по добри мотори,запалка .Конструктивно е неубиваема .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: