• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
anlok - помощник
Здравейте!
Пиша темата с молба за съвет. Майка ми ползва пералня Snaigė SN 443Т. Ползва я доста години без проблеми, но през последните дни ми се оплаква от проблем, че след края на програмата дрехите излизат много по-влажни от обичайното. Вчера потидох и се заех да установя проблема. Оказа се, че след края на цинтрафугата в барабана остава вода. Наклоних я, отстраних маншона за да проверя за евентуално попаднал чорап или нещо подобно, нищо, всичко си беше наред. Проверих филтъра, и там весичко наред. Пуснах я без дрехи, напълни си водата и си я източи без проблеми. Надявах се да е от помпата но явно и тя е наред. От всичките проби и процедури които направих се оказва, че по време на центрафугата помпата не изпомпва водата затова дрехите излизат доста влажни тъй като остава вода в барабана. Просто не знам какъв ще да е проблема. Питах един майстор като му обясних всичко и той отсече, че е програматора. Пералнята е над 10 години и сега се чудя нова ли да и взимам, или да викам майстор да я опрвя. Колко ще я оправи не знам.
Благодаря на всеки копйто даде идеи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Програматор 70 лв + майстор = 100 вероятно... Оттук насетне чакайте четки и други дреболии. Време им е. Това е сметката. От друга страна на АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ центрофуги ли не изпомпва или само на конкретна програма? Защото ... всичко е възможно :-)
anlok - помощник
нед яну 31, 2021 5:37 pmn_a написа:
Програматор 70 лв + майстор = 100 вероятно... Оттук насетне чакайте четки и други дреболии. Време им е. Това е сметката. От друга страна на АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ центрофуги ли не изпомпва или само на конкретна програма? Защото ... всичко е възможно :-)
Майка ми пере само на кратката програма, нямама наблюдения за другите. Сега съм и казал, като свърши програмата да я превключи допълнително само на центрафуга и така да кара. Падне ли нещо по-евтино ще я сменям. Аз не робувам на марки. Съседката ми има Нео, не я спира, и над 10 години си работи безаотказно. Всичко вече е късмет, не е като едно време. Arieli, Finlix, Krown, нещо такова ще да е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед яну 31, 2021 6:08 pmanlok написа:
нед яну 31, 2021 5:37 pmn_a написа:
Програматор 70 лв + майстор = 100 вероятно... Оттук насетне чакайте четки и други дреболии. Време им е. Това е сметката. От друга страна на АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ центрофуги ли не изпомпва или само на конкретна програма? Защото ... всичко е възможно :-)
Майка ми пере само на кратката програма, нямама наблюдения за другите. Сега съм и казал, като свърши програмата да я превключи допълнително само на центрафуга и така да кара. Падне ли нещо по-евтино ще я сменям. Аз не робувам на марки. Съседката ми има Нео, не я спира, и над 10 години си работи безаотказно. Всичко вече е късмет, не е като едно време. Arieli, Finlix, Krown, нещо такова ще да е.
Моята от година не изцежда хубаво на кратката програма и аз си я пускам на центрофуга допълнително. Плюс е и допълнителното плакнене :-)
Доволна съм от нея, на мама купих същата, но три модела по-модерна. Индезит, с врътки, без дисплей. Най-евтината беше :-) С 5 години гаранция. За мен е много хубаво, че отделно се гласят обороти и температури. Програмата за вълна е прекрасна, всичко плетено става супер. .. *



* на процент съм към марката :roll:
torbalan - Дървен философ
Аз съм доволен от Беко, но от скъпите модели.
Преди десетина години купих втория по цена модел (по онова време цената му беше, като на евтините "маркови"). До ден днешен не съм имал проблеми.
anlok написа:
....Падне ли нещо по-евтино ще я сменям....
Помисли за вариант да си купиш на теб нещо новичко, което ти допада повече, а твоята да я пренесеш при майка ти.
Аз няколко пъти съм правил така :)
anlok - помощник
нед яну 31, 2021 6:38 pmtorbalan написа:
Аз съм доволен от Беко, но от скъпите модели.
Преди десетина години купих втория по цена модел (по онова време цената му беше, като на евтините "маркови"). До ден днешен не съм имал проблеми.
anlok написа:
....Падне ли нещо по-евтино ще я сменям....
Помисли за вариант да си купиш на теб нещо новичко, което ти допада повече, а твоята да я пренесеш при майка ти.
Аз няколко пъти съм правил така :)
Нашата е нова Ariston, на 6 месеца, с 5 години пълна гаранция. Работи перфектно и се изплзва нонстоп.
krasi92 - майстор
Помпата издава ли звук при центрофугиране
kozl - майстор
нед яну 31, 2021 6:08 pmanlok написа:
Майка ми пере само на кратката програма, нямама наблюдения за другите. Сега съм и казал, като свърши програмата да я превключи допълнително само на центрафуга и така да кара.
А само на центрофуга изпомпва ли водата? Ако да по-добре така да я ползва.
Аз мога да дам идея, но като четох постовете по-добре да не давам :-D
anlok - помощник
пон фев 01, 2021 11:00 amkozl написа:
нед яну 31, 2021 6:08 pmanlok написа:
Майка ми пере само на кратката програма, нямама наблюдения за другите. Сега съм и казал, като свърши програмата да я превключи допълнително само на центрафуга и така да кара.
А само на центрофуга изпомпва ли водата? Ако да по-добре така да я ползва.
Аз мога да дам идея, но като четох постовете по-добре да не давам :-D
Да. Първо това пробвах. Напълних барабана и пуснах цинтрафуга. Изпомпа си всичката вода, затова и така и казах, след изпиране да пуска само центрафуга, а пък докогато изкара.За мен отговорът е един, по време на центрафуга помпата не работи, затова и остава вода в барабана. Да сме живи и здрави. Машина е. Спре ли нацяло, смяна.
Chefo77 - майстор
А сигурен ли си, че при пълна пералня, центрофугата работи адекватно? Защото веднъж жената беше забелязала, че пералнята е започнала да изкарва мокри дрехи след центрофугиране, та сменях четки (т.е. сменяха ми четки).

Виж накъде те е насочила n_a и съвета на Торбалан. Първата ни пералня беше най-евтината на пазара (Санг, произведена от Беко), две деца изгледа преди да ѝ гръмне платката на шестата година.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с автоматична пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: