• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
melani2020 - помощник
Много Ви благодаря!!!

съб фев 06, 2021 2:57 pmlyubohar написа:
Ако са вдлъбнати купувате един черен лак за нокти и попълвате внимателно.
После с лакочистител коригирате,ако сте излезли.
Ако не са вдлъбнати купувате един перманентен маркер и възстановявате.
После може някакъв лак на спрей да пръснете.
Първо отдалеко много тънко и внимателно.Постепенно нанасяте повече.
Ако почнете дебело ще се разтвори маркера.
teon - специалист
lyubohar написа:
Ако не са вдлъбнати купувате един перманентен маркер и възстановявате.
...имах подобна задача за решаване...в моят случай елементите не бяха оцветени а само вдълбани в плочата... с течение на годините обаче се изгуби контраста на надписа спрямо плочата и за най-лесно реших да го опресня като ползвам перманентен маркер...някой от елементите се налагаше да бъдат в червен други в черен цвят... и: ааа :?: на другата година-пак няма никой :x (следа от маркера)...явно от атмосферните условия избелява, и така две години подред, докато накрая с една фина четчица и блажна боя си реших проблема...
shotik написа:
Има значение и дали са печатни или ръкописни.
...туй много не ми е ясно какво значение ще има :?:... все пак аз си гледам от моята камбанария(казус)де :)...
shotik - майстор
shotik написа:
Има значение и дали са печатни или ръкописни.
...туй много не ми е ясно какво значение ще има :?:... все пак аз си гледам от моята камбанария(казус)де :)...
[/quote]

Когато са прави елементите на печатните букви, е по- лесно да се изкопават със секач , когато се изкопава около тях също, докато при ръкописните да следваш курсивът е по- трудно.

Правил съм на починали роднини ремонт и от там съм забелязал тези неща.

Когато са вкопани буквите в мрамор , може да се ползва златист спрей , с който два- три пъти да се пръсне върху буквите и като изсъхне със ситна шкурка да се почисти напръсканото около тях, дали ще е ръчно или с акумулаторен инструмент, това е друг въпрос.
chapara - майстор
Фугираща смес висок клас. Фугират се буквите, заглаждат се с пръст. С много фина шкурка се почиства всичко по плоскоста. Финално измит целия паматник се монава с импрегнанант. И така при моя случай 15 години без промяна.
kr1100 - майстор
chapara -дай наименование на проверените материали, че има 2 паметника за такава манипулация, и трети напира.
  • 1
  • 2

Тема "надписи на плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: