Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mower - помощник
Здравейте.Някой използва ли душ за вграждане с автоматичен превключвател? Практично ли е?
Всички модели,които харесаме са с такъв превключвател, а на мен нещо не ми вдъхва доверие. В единия магазин ни обясниха,че според силата на струята бутона сам определя дали да пуска вода от питата или слушалката.
Такъв ли е наистина принципа му на действие?

П.П: Намерих едно мнение из форума от което ми се поизясниха нещата,само не разбрах под "душ" слушалката ли се има предвид или питата?


"Каква е разликата между Автоматичен и Ръчен превключвател вана/душ
Автоматичния се заключва според налягането, дръпваш ръчката и ако има налягане се включва душа,
Ръчния е изцяло ръчно, дръпваш и врътваш ръчката и дори и без налягане душа е пуснат."
  chapara - майстор
Не, намери добър консултантпродавач!
mower - помощник
Благодаря за отговора.
Все пак ще ми е интересно да го чуя от някой запознат тук,защото очевидно на консултантите не може да се разчита много.
Няма ли някой ,който е запознат и иска да сподели? :)
chapara - майстор
Не знам какви нвща гледаш, но автоматичния е за нагласяне на температурата на водата, не всеки път да настройваш. Пускането на водата е към където я насочиш без значение от налягането.
mower - помощник
Нещо не си ме разбрал.Не става въпрос за термостатен смесител,а за такъв за вграждане.Автоматичния превключвател е бутона,който сменя струята от слушалка към пита и обратно.
Оказа,че въпросния превключвател изключва потока към питата веднага след спиране на душа.Идеята е при всяко пускане на водата първо да тръгва слушалката с цел да се не полееш с душ питата ако не искаш да я ползваш.

Изображение

Прикачен файл

smesitel-vgrajdane-grohe-eurosmart.jpg
smesitel-vgrajdane-grohe-eurosmart.jpg (44.78 KиБ) Видяна 1604 пъти
jekasus - майстор
Повечето смесители са такива, със такъв преключвател - външни или вградени.
Минус - не работят правилно под 1-2 бара налягане, не съм правил точни изчисления, но при помоща на щипка за пране стават ръчно фиксирани. :-D
Мога да се наслоят от котления камък и да не работят нормално, но една нощ в оцета лекува, затова не е минус.
Всичко си иска условия и подръжка.
radius - майстор
Гена, прави се интелигентно - с парче PEX тръба 16мм :lol:
jekasus - майстор
radius написа:
прави се интелигентно
При модерното ВиК се използва бърз монтаж и бърз демонтаж - щипка :-D
Всички други варианти - е направи сам :-D
chapara - майстор
пон фев 08, 2021 5:10 pmmower написа:
Нещо не си ме разбрал.Не става въпрос за термостатен смесител,а за такъв за вграждане.Автоматичния превключвател е бутона,който сменя струята от слушалка към пита и обратно.
Оказа,че въпросния превключвател изключва потока към питата веднага след спиране на душа.Идеята е при всяко пускане на водата първо да тръгва слушалката с цел да се не полееш с душ питата ако не искаш да я ползваш.

Изображение
Аз ли не съм те разбрал точно? Т'ва е най, най обикновен смесител и в него нама нищо "автоматично" :goodman: , най прост двупосочен смесител :rock:
mower - помощник
jekasus,благодаря. От Варна съм и тук водата е много варовита.Обичам, да си поддържам и пазя нещата.Относно налягането,искаш да каже,че под 1-2 бара налягане е възможно първо да текне от питата,а не от слушалката?

Тема "Автоматичен превключвател при вграден смесител за душ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: