• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valdim - специалист
Здравейте,
Подменихме на терасата една водосточна тръба (мисля, че идва от плоския покрив на кооперацията), която е от етернит външно ф80 вътрешното ф 50, но не ми харесва как е "отиграна"снадката долу - ръб в ръб, със силикон.
Дайте съвет/идея как да се направи читаво със заустване. Някаква снадка? От какъв материал?
Водопроводчика измисли това, но предвид плана новата тръба (ф.75) да се скрие в куфар, търся по-стабилно решение.
Благодаря за мненията.

Прикачен файл

IMG_20210212_175912.jpg

Прикачен файл

IMG_20210212_175424.jpg

Прикачен файл

IMG_20210212_175448.jpg
valdim - специалист
съб фев 13, 2021 8:00 amdikata1975 написа:
Примерно това https://fimi2004.com/index.php?route=pr ... ct_id=1867
@dikata1975, благодаря ти! Тоя преход явно е рядко използван и може би е трудно да се намери, но ще го намерим.
kozl - майстор
Това де е натворил вадоправодчика е бомба със закъснител.
Според мен преход от PVC (НЕ ПОЛИПРОПИЛЕН) Ф75/50 го ползвайте в горната снадка, като с нагряване се разшири горния диаметър по външния на етернита. Към етернита и PVC Ф50 тръба, която да влезе долу в етернита. Ако диаметъра на PVC Ф50 е по голям от вътрешния на етернита, то етернита може да се разшири с подходяща бор корона.
А най-подходящо е да смените целия щранг от сутерена до последения етаж.
А балкона къде се отводнява?
zz_stefanov - майстор
Решението са ти го посочили колегите, но ти сигурен ли си че това е водосток. Като го гледам по него вода не е текла, да не е някой отдушник на канализацията.
valdim - специалист
съб фев 13, 2021 10:07 amkozl написа:
Това де е натворил вадоправодчика е бомба със закъснител.
Според мен преход от PVC (НЕ ПОЛИПРОПИЛЕН) Ф75/50 го ползвайте в горната снадка, като с нагряване се разшири горния диаметър по външния на етернита. Към етернита и PVC Ф50 тръба, която да влезе долу в етернита. Ако диаметъра на PVC Ф50 е по голям от вътрешния на етернита, то етернита може да се разшири с подходяща бор корона.
А най-подходящо е да смените целия щранг от сутерена до последения етаж.
А балкона къде се отводнява?
Отводнява се в канашизацията. Тръбата слиза в мазето ни.
Мерси за съвета.
valdim - специалист
съб фев 13, 2021 12:38 pmzz_stefanov написа:
Решението са ти го посочили колегите, но ти сигурен ли си че това е водосток. Като го гледам по него вода не е текла, да не е някой отдушник на канализацията.
Сигурен съм.
Етернитовата тръба я сменяме, защото бешв спукана по дължина, най-вероятно заради замръзнала вода в нея.
Ние сме нови в тоя ап., така че сменяме където може и трябва.
zz_stefanov - майстор
съб фев 13, 2021 9:40 pmvaldim написа:
съб фев 13, 2021 12:38 pmzz_stefanov написа:
Решението са ти го посочили колегите, но ти сигурен ли си че това е водосток. Като го гледам по него вода не е текла, да не е някой отдушник на канализацията.
Сигурен съм.
Етернитовата тръба я сменяме, защото бешв спукана по дължина, най-вероятно заради замръзнала вода в нея.
Ние сме нови в тоя ап., така че сменяме където може и трябва.
За да е замръзвала вода в нея, значи не се отича. Провери го да няма инфекции след финиша на картона.
Отделно такъв диаметър водосток не ми е попадал до сега.
kozl - майстор
съб фев 13, 2021 9:36 pmvaldim написа:
съб фев 13, 2021 10:07 amkozl написа:

А балкона къде се отводнява?
Отводнява се в канашизацията. Тръбата слиза в мазето ни.
Ако балкона се отводнява в същата тръба, то в плочата на балкона трябвя да има преходен сифон и тогава съвете е да смените цялата тръба със сифоните и диаметърът да стана поне Ф75.
zz_stefanov - майстор
нед фев 14, 2021 8:00 amkozl написа:
съб фев 13, 2021 9:36 pmvaldim написа:
съб фев 13, 2021 10:07 amkozl написа:

А балкона къде се отводнява?
Отводнява се в канашизацията. Тръбата слиза в мазето ни.
Ако балкона се отводнява в същата тръба, то в плочата на балкона трябвя да има преходен сифон и тогава съвете е да смените цялата тръба със сифоните и диаметърът да стана поне Ф75.
По сложно ще да е, но при толкова информация е така. Тази тръба щом е етернитова, строежа ще да е от 60'те години. И аз си мисля, че всичко трябва да се смени по вертикала, но има и съседи които трябва да го мислят същото.
  • 1
  • 2

Тема "Тръба през тераса. Как да заустя правилно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: