Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
falcoh - специалист
Здравейте,
Имам LED прожектор със сензор който от известно време започна да свети като стробоскоп.
Някой има ли идея на какво се дължи това и може ли да се оправи?
Модела на прожектора е V-TAC VT- 4030 30W
https://v-tac.bg/produkti/ofis-i-targov ... etail.html

Прикачен файл

LED Прожектор V-TAC VT- 4030 30W със сензор.jpg
LED Прожектор V-TAC VT- 4030 30W със сензор.jpg (47.12 KиБ) Видяна 1480 пъти
mironcho - специалист
Ами има аритмия и скоро ще отиде във вечните LED полета. :-D
На сериозно - огледай жълтото дето свети (без да е включен де :razz: ), ако има черни точици или по-големи тъмни петънца - за смяна е.
Ако няма черно може и да е драйвера, ама там е 50:50 дали ще може да се излекува - трябват познания по електроника. В общия случай изгубеното време за ремонт е много по-скъпо от купуването на нов, освен ако не го правиш от спортна страст.
Сензора вероятно е здрав, можеш да смениш само прожектора ако ти се занимава...
ESPACE - майстор
От този тип с такъв проблем(мигане)винаги е бил проблем в LED-а. Лесно се диагностицира, подава му се 25-30V и ако не светят всички редици е ясно. Там са 3 или 5 редици по 10 светодиода, гарантирано половината ги няма и драйвера излиза от режим и затова мига.
falcoh - специалист
Днес нямах много време да го огледам по-подробно, само снимах драйвера му за инфо

Прикачен файл

Led Driver .JPG
Led Driver .JPG (64.72 KиБ) Видяна 1407 пъти
hidrazin - майстор
Благодаря но няма нижда.
На тези боклуци Джик-Так сме им виждали и драйверите, и диодите...
Бегай в магазина за нов и гледай тоя път да е нещо по-читаво.
:partyman:
falcoh - специалист
съб фев 13, 2021 7:28 pmhidrazin написа:
Благодаря но няма нижда.
На тези боклуци Джик-Так сме им виждали и драйверите, и диодите...
Бегай в магазина за нов и гледай тоя път да е нещо по-читаво.
:partyman:
Нещо не мога да ти схвана репликата ти..."На тези боклуци Джик-Так сме им виждали и драйверите, и диодите" ...
P.S.....този прожектор ми служи малко повече от колкото му бе гаранцията и то при доста натоварен режим на ескплоатация, така че не мога да кажа че е боклук в сравнение с други които в пъти надвишават разходите които съм направил за да се възползвам от гаранцията /цената им като разход само на транспортни и нерви е в пъти повече от колкото струват/. Знам много добре колко струва и колко е читав конкретния прожектор...ама да е боклук...не е ...изкарал си е парите.
Зададох конкретен въпрос и очаквах конкретен отговор, а не като твоята реплика къде да "БЕГАМ" и какво да правя...
И още нещо по въпрос на коментара ти.... какво имаш в предвид..."гледай тоя път да е нещо по-читаво"...?
Това съм решил да купя навремето за толкова пари - толкова удоволствие, знам че по-скъпото е и по-надежно, но ...всеки според чергата и според потребностите си...
Извинявам се предварително за малко по-злобния си коментар, но тук е форум където да си помагаме , а не място където да показваме кой повече знае и да се драчим ...като повечето от коментарите ти...
hidrazin - майстор
Аз пък друго не разбирам...
Няколко човека ти пишат че е от диода, как да го провериш. Ти им снимаш ... драйвера.
Какъв отговор очакваш?
И да, Джик-Так СА боклуци.
:partyman:
falcoh - специалист
съб фев 13, 2021 11:16 pmhidrazin написа:
Аз пък друго не разбирам...
Няколко човека ти пишат че е от диода, как да го провериш. Ти им снимаш ... драйвера.
Какъв отговор очакваш?
И да, Джик-Так СА боклуци.
:partyman:
Аз на тези "човека" които се опитват да помагат им отговорих ..."Днес нямах много време да го огледам по-подробно, само снимах драйвера му за инфо"... за разлика от теб който освен да се прави на велик и всезнаеш....
kozl - майстор
Ми аз имам неколко такива и вече на всички съм им сменял светодиодния пакет, даже мое би на некои 2 пъти.
Са дали си заслужава :? по-вероятно не, защото сега има разнообразие от LED прожектори на цена малко по-голяма от цената на светодиодния пакет по магазините.
Даже новите прожектори, повечето са неразглобяеми и с тех нема подобни терзания.
ESPACE - майстор
нед фев 14, 2021 8:14 amkozl написа:
Са дали си заслужава :? по-вероятно не, защото сега има разнообразие от LED прожектори на цена малко по-голяма от цената на светодиодния пакет по магазините.
Даже новите прожектори, повечето са неразглобяеми и с тех нема подобни терзания.

Недей, недей. По новите са три пъти по-леки, и също пукат като за световно. Има едни покрай мен дето все гледат най-евтиното да купят но са богати и могат да си го позволят. Колко им говоря да вземат да купят Ledvance прожектори(Osram), не им увират главите.

Тема "Повреден LED прожектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: