• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,
Имам компресорче за помпене на гуми на 12V, с консумация 12А. Проблемът е, че максималнодопустимият ток през запалката е 10А. Как да огранича мощността на компресора ?
Andri01 - майстор
Включи го директно на АБ и измери тока.Ако е голям-две щипки и на АБ. Само внимавай със сфазирането.
kolev_k - специалист
съб мар 06, 2021 1:29 pmAndri01 написа:
Само внимавай със сфазирането.
Кво има да сфазира(ако говориш за поляритета)То буталото си ходи нагоре-надолу,и хич не му пука накъде се върти мотора.
Георги767 - специалист
Кво има да сфазира(ако говориш за поляритета)То буталото си ходи нагоре-надолу,и хич не му пука накъде се върти мотора.
+1
kuger - майстор
съб мар 06, 2021 1:29 pmAndri01 написа:
Включи го директно на АБ и измери тока.Ако е голям-две щипки и на АБ. Само внимавай със сфазирането.
Няма какво да мери. Компресор с такава мощност би трябвало да е със щипки за директно свързване с акумулатора. Ако "случайно" е с букса за запалка, то и мощността му е китайска. За поляритета, ами хубаво е да се спази, не се знае китаеца как е измислил компоновката.
Аз ползвам двуцилиндров на 12 волта, със щипки е и при запален двигател при пускане на компресора се променят оборотите на двигателя.
preslav - майстор
пон мар 08, 2021 9:40 pmkolev_k написа:
съб мар 06, 2021 1:29 pmAndri01 написа:
Само внимавай със сфазирането.
Кво има да сфазира(ако говориш за поляритета)То буталото си ходи нагоре-надолу,и хич не му пука накъде се върти мотора.
Има постояннотокови моторчета дето не обичат да ги въртиш в произволна посока - по-добре е да се спази поляритета.
shadow__01 - майстор
пон мар 08, 2021 10:05 pmkuger написа:
Аз ползвам двуцилиндров на 12 волта, със щипки е и при запален двигател при пускане на компресора се променят оборотите на двигателя.
И аз ползвам двуцилиндров със щипки за акумулатора и предпазител(30A) на самия кабел. Веднъж го измервах с амперклещи на празен ход и тока беше около 16A. Предполагам, че ако помпи гума тока ще е повече. Пише 23A макс. но не го вярвам. Мотора му е голям и наистина помпи бързо(за размера си), но не е направен да работи дълго време. Няма добро охлаждане. Иначе онези малки по 15лв. дори не ги поглеждам. Стават само за топката на някое малко дете.
"Иначе онези малки по 15лв. дори не ги поглеждам. Стават само за топката на някое малко дете."

Правилно си написал топкАтА, а не топкИтЕ. Преди време с такова успях да напомпя една топка и на втората му се счупи мотовилката.
Сега това, за което питам изглежда по-стабилно:
https://praktiker.bg/bg/Kompresori/KOMP ... I/p/473835
"Иначе онези малки по 15лв. дори не ги поглеждам. Стават само за топката на някое малко дете."

Правилно си написал топкАтА, а не топкИтЕ. Преди време с такова успях да напомпя една топка и на втората му се счупи мотовилката.
Сега това, за което питам изглежда по-стабилно:
https://praktiker.bg/bg/Kompresori/KOMP ... I/p/473835
kuger - майстор
съб мар 13, 2021 8:29 pmbatjoro написа:

Сега това, за което питам изглежда по-стабилно:
https://praktiker.bg/bg/Kompresori/KOMP ... I/p/473835
Същия батак ще е, струва ми се. Търси мнения за компресор в Офроуд форума. Там са наясно кое как.
  • 1
  • 2

Тема "Автокомпресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: