• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Да попитам знаещите защо намирам неръждаеми кюнци на различни цени при положение че марката на стоманата е една и съща поне така пише. Примерно в Практикер ф 130 е 26 лева за еднометров а в магазина до нас цената е 47 лева. Има ли вероятност едната неръждавеика да не е точно неръждаема че ще я вграждам в кумина и ми се иска да нямам проблеми в бъдеще.
Andri01 - майстор
Различни производители,пазарна икономика,различна надценка....и поне още 3-4 причини.
fbr - майстор
Дебелината на инокса еднаква ли е.
maistora1965 - специалист
Поне така пише 0.5. Притеснява ме факта може ли да има менте при димоотводите при чиниите алпака знам че има но дали някои се е сблъсквал с димоотвод менте.
brassSob - специалист
чет апр 22, 2021 6:42 pmmaistora1965 написа:
Поне така пише 0.5. Притеснява ме факта може ли да има менте при димоотводите при чиниите алпака знам че има но дали някои се е сблъсквал с димоотвод менте.
Българските от Камининокс са със сертификат. Няма да съжаляваш.
В Практикер са 29.99.
Скъпият, в магазина до вас, да не би да е с по особена сглобка, силиконови уплътнители.....?
maistora1965 - специалист
Да за сглобката си прав с пръстени са но все пак само заради това повече от 10 лева разлика на метър :? .Целта на питането е не да претаковам дявола а да съм сигурен че като дам повече пари ще съм сигурен че няма да прегорят в кумина.
чет апр 22, 2021 9:27 pmmaistora1965 написа:
Да за сглобката си прав с пръстени са но все пак само заради това повече от 10 лева разлика на метър :? .Целта на питането е не да претаковам дявола а да съм сигурен че като дам повече пари ще съм сигурен че няма да прегорят в кумина.
Благодаря!
Тези подробности бяха спестени в първото мнение, както и въпросът бе формулиран със закъснение, по малко по различен начин.
Представената разлика е 21лв, като не виждам възможност за техническа грешка. Всъщност, тя е само 17лв, според твърдението ти за близкият магазин, което е значително над 10.
За мен това беше важно- разликата в цената е напълно оправдана. Освен цената на самите уплътнения, в ценообразуването влизат още операциите по обработка на елемента, прецизността на сглобката, а напълно е възможно и допълнителен елемент.

ФБР, издишаш. Да не си в пенсия?!
fbr - майстор
Затова пък ти си в перфектна форма. Не пропускаш да отбележиш.
Кумчо Вълчо - специалист
чет апр 22, 2021 5:55 pmmaistora1965 написа:
Има ли вероятност едната неръждавеика да не е точно неръждаема че ще я вграждам в кумина и ми се иска да нямам проблеми в бъдеще.
Майсторе, чувал съм за един тарикатлък на дребно, че и лично съм го пробвал даже, а именно:
Вземаш едно постянно магнитче и го допираш до кюнеца. Ако неръждаемата стомана е що-годе качествена, то магнита НЕ залепва за нея. Не съм сигурен обаче, дали няма изключения при по-нискокачестените неръждавейки, но дори и да има, хване ли я магнита, по-добре не я купувай.
  • 1
  • 2

Тема "иноксов димоотвод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: