• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имам два броя от този комплект https://www.geraka.com/kazanche-za-vgra ... icle2317bg и след пълния монтаж, разбира се, при пускането се получи едно неприятно излизане на водата. Какво може да се направи по въпроса? Прилагам линк към видео със съответния проблем.
https://dox.abv.bg/download?id=a1211baaa1# - Линк за сваляне
radius - майстор
Сбъркана концепция, но модна. Съжалявам, че не помагам с поста си, глупава вода няма.
kozl - майстор
Явно мой таблет не разпознава файлове с раширение "mov".
С голема вероятност някое уплътнение от входящата промивна или изходящата в канала вода не се е наместило правилно и от там изтича м-у плочките и чинията и вероятно част от водата се стича отзад към структурата ако не са уплътнени тръбите на структурата със силикон или пяна към плочките преди монтажа на чинията (цукала).
Демонтаж, оглед, констатация за откриване на проблема, откриване и отстраняване на проблема и повторен монтаж.
Ако проблема не бъде открит, демонтаж и монтаж докато престане неприятното изтичане на водата. :-D
Всъщнос тука фърлих бопа :lol:
И при мен се случи некво изтичане на Гроето, което може да се нарече неприятно, но си беше в чинията, т.е. навън сухо, ама бопа реши, че е изтекло м-у чиния и плочки.
пет апр 23, 2021 9:52 amkozl написа:
Явно мой таблет не разпознава файлове с раширение "mov".
С голема вероятност някое уплътнение от входящата промивна или изходящата в канала вода не се е наместило правилно и от там изтича м-у плочките и чинията и вероятно част от водата се стича отзад към структурата ако не са уплътнени тръбите на структурата със силикон или пяна към плочките преди монтажа на чинията (цукала).
Демонтаж, оглед, констатация за откриване на проблема, откриване и отстраняване на проблема и повторен монтаж.
Ако проблема не бъде открит, демонтаж и монтаж докато престане неприятното изтичане на водата. :-D
Всъщнос тука фърлих бопа :lol:
И при мен се случи некво изтичане на Гроето, което може да се нарече неприятно, но си беше в чинията, т.е. навън сухо, ама бопа реши, че е изтекло м-у чиния и плочки.
Всъщност плиска от тоалетната чиния, когато се пусне водата. И някакси за тези пари не искам да ми мие и краката 😂
radius - майстор
Бяха писали в подобна тема за някаква стърчалка, да я наречем дефлектор, която е на входа на водата и я разпределя. Огледайте, опипайте да няма нещо откъртено. Да не е нахлузена много напред тръбата от казанчето и да променя хидродинамиката на флуида :? :? :lol: :lol: . Да не пуска прекалено много вода казанчето, ама що пък не, може така да искате. Примерно ако е на 9л е един началния напор, ако е на 6л. е друг.
krasi92 - майстор
По въпроса може да се направи демонтаж и след това нов монтаж но за предпочитане от този дето ги е монтирал напълно първия път за да не се плаща отново на майстор.
chapara - майстор
Хм, грешка на квадрат :?
feikot - специалист
Точно същия комплект мислих да поръчвам тия дни,като чуденката ми беше този или https://www.geraka.com/kazanche-za-vgra ... letna-adel . Имаше някакви успокоител или укротител на струя,нещо като отсечен конус да намаля дебита.
chapara - майстор
Тази чиния няма да прави горния проблем, защото има:

"Странично обливане което намалява централния поток"
  • 1
  • 2

Тема "Излизаща вода от вградена тоалетна rimfree" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: