• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
digitalpr - специалист
Реално погледнато, ако на всяко замахване се отпуска газта, това означава че машината ще коси два пъти по-бавно, защото ще се ползва само в едната посока (като ръчна коса). Има ли накъде инструкции косата да се ползва само в едната посока?
Soviet_Soldier - специалист
вт апр 27, 2021 6:58 pmdigitalpr написа:
Реално погледнато, ако на всяко замахване се отпуска газта, това означава че машината ще коси два пъти по-бавно, защото ще се ползва само в едната посока (като ръчна коса). Има ли накъде инструкции косата да се ползва само в едната посока?
Аз такова нещо в инструкции не съм чел. Това пише в инструкциите за експлоатация:

Изображение

Не смятам, че съм подвел някого, както Трифон ме обвини. Аз самият кося на пълна газ с евтина китайска коса и още не съм я "заварил", както той се изрази.
Да речем, максимални обороти на машината са 8000.
Даваш газ, развърта се до 8, вкарваш кордата в голямата трева, падат до 6-7.
Проблем никакъв, работиш. Проблемът идва, ако вземат думите ти за чиста монета, бойче, като за 2 стръка коприва пердашат на 8 и не отпускат докато се преместят 3 крачки, до другото храстче.
Цветомир е късметлия, че са му сгрешили безобидното винтче.
С другото щеше да реве още по силно.
Цветомир Димитров - специалист
С другото щеше да реве още по силно.
[/quote]

за кое друго говориш?
borchoyor - специалист
вт апр 27, 2021 7:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Да речем, максимални обороти на машината са 8000.
Даваш газ, развърта се до 8, вкарваш кордата в голямата трева, падат до 6-7.
Проблем никакъв, работиш. Проблемът идва, ако вземат думите ти за чиста монета, бойче, като за 2 стръка коприва пердашат на 8 и не отпускат докато се преместят 3 крачки, до другото храстче.
Цветомир е късметлия, че са му сгрешили безобидното винтче.
С другото щеше да реве още по силно.
Трифоне, я маам с мойта само около оградата/мрежа/ с крачки, да чукам на глава още работи, деу е, та поненга не съм съгласен, не че с Бойчето съм, той е ептен на сека манджа..... професоро с очилата.... Маани
Soviet_Soldier - специалист
вт апр 27, 2021 7:43 pmborchoyor написа:

той е ептен на сека манджа..... професоро с очилата.... Маани
Само на манджите, от които разбирам и имам опит. :wink:
вт апр 27, 2021 7:43 pmborchoyor написа:

Трифоне, я маам с мойта само около оградата/мрежа/ с крачки, да чукам на глава още работи, деу е, та поненга не съм съгласен, не че с Бойчето съм, той е ептен на сека манджа..... професоро с очилата.... Маани
Кой как му увира, Борче. Оня знае една манджа и толко му е опита. Другото е интернет, копи-пейст и тава е.
Оня месец се качвах на Белмекен и телефоно ми даде времето у Разлоч.
https://photos.app.goo.gl/F9ToFgN6iLmSr7NMA
Я го Пирин.
Ма фного студенко беше бре. Стоплѝ ли се вече или снего си седи още зад къщата?
Индианец - специалист
https://vm.tiktok.com/ZMeC5rSW6/
Косите като тоя и и няма да имате проблеми. :-D
Soviet_Soldier - специалист
вт апр 27, 2021 8:05 pmТрифон П.Трифонов написа:

Кой как му увира, Борче. Оня знае една манджа и толко му е опита. Другото е интернет, копи-пейст и тава е.
Говори ако обичаш за своя опит, а не ме меси мен. Не си ми светил цял живот, та да ми правиш точно ти характеристики. С горното определение по-скоро себе си описваш.
И тия общи приказки, кой къде се е катерил може да си ги пишете на ЛС, а не да спамиш темата за мотокосите.
вт апр 27, 2021 8:47 pmИндианец написа:
https://vm.tiktok.com/ZMeC5rSW6/
Косите като тоя и и няма да имате проблеми. :-D
Да, държи машината на 1000-2000 оборота под максималните. 100% отворен дросел, леко обогатена смес.
Добро темпо държи тоя скакалец!
Тук имаше един човек, който работеше много и разбираше също, но спря да пише, за жалост.


С хоби машинка- така. Вижда се колко и как подгрява мотора- точно 22 секунди, докато си закачи машината и намести самара.
Да не съм объркал темата, да се меся на професионалистите нещо?!!
вт апр 27, 2021 7:39 pmЦветомир Димитров написа:
за кое друго говориш?
Винтик H
Цветомире, ей това търсих, по твоите болежки с косата- за вибрациите иде реч.

Тук никой няма да ти ги каже тия неща. Както казва руснака- къде от незнание, къде нарочно, но не казват.
Ако и при теб не е било гресирано, бъди сигурен, че вече има износване.
На твое място бих проверил веднага, ако не си го направил до сега.
Намерих и един, който твърди, че всеки новозакупен инструмент трябва да бъде разработен в лек режим. Тук ти казват- няма нужда!!!
Всички служебни МПС, които съм учил да вървят, все още служат на колегите, след мен. Всичко съм карал в лек режим през първите 5000 км.
Трупаш опит по трудния начин сякаш.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: