От мобилни телефони до цифрови камери
barakuda - специалист
...електронен траф за лунички.Някой правил ли е?Какви диоди да сложа,шотки предполагам.Тези от компютърните захр.ще станат ли?
MamaMy - майстор
Аз съм правил. Уж временно и набързо за една настолна лампа-лупа. Захранва едно парче светодиодна лента с десетина диода. кара така трета година като стои постоянно под напрежение. Изключвам вторичното, че така ми е по-удобно.
Даже и само един диод стига за изправителя. Въпроса е за какъв ток ще бъде. Ако е 100Вата това са приблизително 10Ампера. Диода трябва да е поне за 20. Ако е двоен в един корпус и го запаралелиш ще е още по-добре. Сложи и кондензатор поне 1000микро на 25волта.
petromaniq66 - специалист
И защо искаш да слагаш диоди? Луничките си имат вграден грец - достатъчно бърз 1N4007, ако са ЛЕД.
barakuda - специалист
пет май 28, 2021 10:01 ampetromaniq66 написа:
И защо искаш да слагаш диоди? Луничките си имат вграден грец - достатъчно бърз 1N4007, ако са ЛЕД.
не съм казал,че ще захранвам лунички,а и си мисля че 1n4007 не са достатъчно бързи за честотите на тея трафчета.И трябва да са мин 10А.
kozl - майстор
пет май 28, 2021 1:38 pmbarakuda написа:
пет май 28, 2021 10:01 ampetromaniq66 написа:
И защо искаш да слагаш диоди? Луничките си имат вграден грец - достатъчно бърз 1N4007, ако са ЛЕД.
не съм казал,че ще захранвам лунички,а и си мисля че 1n4007 не са достатъчно бързи за честотите на тея трафчета.И трябва да са мин 10А.
Да така, но и petromaniq66 не е писал, че диодите ще са в захранването :wink:

Сам си си отговорил в предположението си, трябва да избираш, примерно

Тема "Захранващ блок от.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: