Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Бих искала да оборудвам 15 парника с размер 15 кв.м. със системи за капково напояване, които да си сглобя сама.Захранването на системите ще идва от ВиК системата. Знам, че ще ми е необходим маркуч за капковото напояване, но не съм наясно какви допълнителни материали трябва да закупя, ако може да ме посъветвате! Благодаря предварително за помощта!
radius - майстор
За начало, ръководство за търсене на форумни теми.
krasi92 - майстор
На първо място обезпечете идеята с вода която не е за питейни нужди.Предполагам няма да е проблем да си направите сондаж.Питеината вода е богатство което трябва да пазим.
kr1100 - майстор
пон май 31, 2021 8:39 pmСпасияна написа:
Здравейте,

Бих искала да оборудвам 15 парника с размер 15 кв.м. със системи за капково напояване, които да си сглобя сама.Захранването на системите ще идва от ВиК системата. Знам, че ще ми е необходим маркуч за капковото напояване, но не съм наясно какви допълнителни материали трябва да закупя, ако може да ме посъветвате! Благодаря предварително за помощта!
1. Няма да е икономически изгодно от ВиК / не знам от къде си , но при нас водата е 3,20-3,50лв/м3 .ВиК то те товари и с такса пречистване. Изхода е кладенец или сондаж. Вече е с проект и разрешение - справка басейнова дирекция на района/.
2. колко реда ще са във всеки парник ? Колко ще са дълги парниците ? Оттам метража на капковите маркучи, броя на Г и Т образните съединители, кранове, колчета .....
3. какво ще е разстоянието м/у отделните парници , как ще са разположени ; в редица или в колони ?? Оттам метража на твърдите маркучи или тръби, съединители...
4. В началото /зависи от водоизточника - мрежов и после дисков филтър според изчисления литраж на маркучите / дали 1", дали 3/4", ограничител / регулатор/ на налягането за да не изплюват маркучите от съединителите.

Засега толкова. При по- подробно и ясно инфо повече.

Тема "Изграждане на системи за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: