Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
storming - специалист
Здравейте.

Препоръчайте ми някаква отрова/препарат за плевели/треви.
Имам едно дворно място около 900 кв.м., на което до преди се сееха разни работи. В момента останаха само плодни дървета (няма млади овошки) и няколко реда лозови насъждения. На останалия терен в момента не е сято нищо, не се планира и да се сее нещо следващите 3-4 години.
Тръгвна една безспирна трева на всякъде, която искам да премахна. Веднъж обърнах цялото място и го изчистих, но на 5-тата седмица всичко си е по старо му. Искам да обработя мястото, така че поне една две години да не расте трева.
По-възможност отровата да не влияе на израслите дървета. Не ме притеснява ако е силна, че ще се усвои от евентуалната следваща сеидба, понеже такава не предвиждам следващите 3-4 години, както казах.
Та на кратко, тъсня дългосрочно решение.
Благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
...Искам да обработя мястото, така че поне една две години да не расте трева.
...
[/quote]
:lol:
kr1100 - майстор
чет юни 03, 2021 2:19 pmstorming написа:

По-възможност отровата да не влияе на израслите дървета. Не ме притеснява ако е силна, че ще се усвои от евентуалната следваща сеидба, понеже такава не предвиждам следващите 3-4 години, както казах.
Та на кратко, тъсня дългосрочно решение.
Благодаря.
Наса Таф, Глифозат 180, Клиник 36СД , Космик , Раундъп Класик Про , Тайфун - на тия 1л е от 13 до 16 лв
Глип 360 - 5л е 50 лв, Раундъп Кл.Про 5л е 79 лв.
Тия за 200 мл на 10 л вода + 1 шепа амониева във водата за подхранване на тревата
С едно пръскане няма да стане . То са поне 4-5 вида треви дето никнат една след друга разпределено във времето. Т.Е. няколко пръскания.
Тревата не трябва и да е до коленете също. 24 да не вали след пръскане / дават го доста по-малко , но си е ОК 24 -е часа.
Другото е да си купиш 1 моторна коса и да правиш физкултура :-D
hidrazin - майстор
чет юни 03, 2021 2:19 pmstorming написа:
Искам да обработя мястото, така че поне една две години да не расте трева.
Търсиш тежката артилерия? Няма проблем стига да може да си го набавиш.
И не 2 ами сигурно 5 години там нищо няма да поникне. Само с едно пръскане и желателно сега, пролетта.
Но не пречи да се третира дори зимата при замръзнала почва.

Прикачен файл:
Arsenal.jpg
Arsenal.jpg (83.72 KиБ) Видяна 862 пъти

:partyman:
А как третират почвата която ни храни?
Луди ли сте бе?
angelfilev - специалист
"Плужеците обичат до смърт бира Ариана!".
Снощи отидох да си отрежа една маруля. Две бяха изядени и беше останал само кочан до земята. На трета имаше десетки и десетки голи охлюви и 5-6 с черупки. Всички заедно работеха. На другите марули учудващо никой.
Сетих се за разни видеа които съм гледал. Отрязах около 5-6 см от дъното на една бутилка и налях бира.
Ето резултата тази сутрин, гадост на едно място и никой наоколо.
Прикачен файл:
DSC00002.JPG
kr1100 - майстор
чет юни 03, 2021 11:04 pmangelfilev написа:
"Плужеците обичат до смърт бира Ариана!"....
A като са разпръснати с една солница ги соли. Пращят и мрат.
angelfilev - специалист
пет юни 04, 2021 10:45 amkr1100 написа:
чет юни 03, 2021 11:04 pmangelfilev написа:
"Плужеците обичат до смърт бира Ариана!"....
A като са разпръснати с една солница ги соли. Пращят и мрат.
Благодаря, непременно ще опитам и със сол! Проблем е че денем се крият.

По бирената технология има продължение. Снощи изсипах настрана цялата гадост и заредих отново същото дъно от бутилка на същото място, само че, със Загорка.
Ето какво изсипах днес:
Прикачен файл:
DSC00003.jpg
Всъщност исках да покажа нещо реално и нагледно което може да е полезно за някой колега градинар.

kr1100, по твой съвет още миналата година се снабдих с борна киселина и още правя опити за борба против мравки, въшки. Засега резултатите са колебливи, но продължавам с опити. Ще пиша като завърша.
kr1100 - майстор
пет юни 04, 2021 1:47 pmangelfilev написа:
kr1100, по твой съвет още миналата година се снабдих с борна киселина и още правя опити за борба против мравки, въшки. Засега резултатите са колебливи, но продължавам с опити. Ще пиша като завърша.
И аз продължавам. Лошото е честото валене. А мравките обичат да се катерят по дърветата. При много дървета резултата е слаб. Като опръскам дърветата с препарат с/у въшки, после 2 ри път с Айкън стволовете и долу земята. Не щат да мрат гадините. лесно.
Изрових от нета 1препарат Добол гранули. 50 гр.-4,50 лв. 300 гр. - 11,90. Поръчах и чакам куриера.
nautilus33 - майстор
Рецептата с борната как е? Малко захар разтворена в топла вода, заедно с борната и близо до дървото ли?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: