• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте реших да си направя малка ферма за крипто валута. За целта ми трябва 3 фазен ток, понеже при монофазното напрежение при достигане на 35А ток, напрежението от мрежата пада на 180V.
ЧЕЗ ограничават домашните потребители до 6кW / 25А мощност.

В момента таблото изглежда по следния начин : https://photos.app.goo.gl/y8JVLjLaSi6d2xrp6
Как трябва да пренаредя таблото при схема със 3 фазно входящо напрежение ?
Ще има 3 кръга всеки със максимална консумация до 4 kW. Консуматорите са компютри (сървъри).

До колкото съм запознат напрежението фаза L1 --> нула = 220V
Междуфазовото напрежение е 380V.
Възможна ли е утечка между L1 -->L2 при обща нула ?
Трябва ли да слагам ДТЗ (дефектно токова защита ) на всеки от кръговете ?
MamaMy - майстор
Трябват ти още две такива същите табла. Във всяко влиза по една фаза по едно разклонение от нулата.
hidrazin - майстор
съб юни 05, 2021 1:59 pmextremebg написа:
За целта ми трябва 3 фазен ток,
Пъево провери колко ще ти струва пускането на трифазен ток и пак ще говорим.
Таблото ти в момента е монофазно.
съб юни 05, 2021 1:59 pmextremebg написа:
ЧЕЗ ограничават домашните потребители до 6кW / 25А мощност.
Чез ограничават до колкото си си платил.
:partyman:
krasi92 - майстор
Маха се дефектнотоковата и нулата отива на нулева шина. Слагат се още две минималнонапреженови и за трите фази се получава по един предпазител и една минималнонапреженова ако го позволява таблото. Ако ще слагаш по голямо табло може да сложиш и трифазна ДТЗ и катоден отводнител . Това на снимката ако е сегашното ти табло смени монтажника
sts - специалист
На входа има главен трифазен АП.След пускане на още
два проводника от електромерното табло ще се получи
трифазното захранване /след действията с ЕРП/.
За монофазните консуматори да се направи комутация
от главния АП към единичните АП.
Стандартните напрежения са 230V и 400V.
съб юни 05, 2021 3:41 pmkrasi92 написа:
Маха се дефектнотоковата и нулата отива на нулева шина. Слагат се още две минималнонапреженови и за трите фази се получава по един предпазител и една минималнонапреженова ако го позволява таблото. Ако ще слагаш по голямо табло може да сложиш и трифазна ДТЗ и катоден отводнител . Това на снимката ако е сегашното ти табло смени монтажника
Монтажника на таблото съм аз. Можеше да подредя кабелите и по-добре, но като за временно решение е добре.
krasi92 - майстор
Синия цвят в ел инсталациите си има причина да е син както и черният и другите цветове. Много би ми се искало да разбера какво те подтикна да пуснеш фазата по проводника определен за нула.
hidrazin - майстор
съб юни 05, 2021 9:06 pmkrasi92 написа:
Много би ми се искало да разбера какво те подтикна да пуснеш фазата по проводника определен за нула.
Елементарно - неграмотност.
Все пак живеем в БГ и разни от типа на "Бай Брадър" внушават на хората че няма нужда да учиш.
:partyman:
moimoimoi - майстор
а имаш ли още две фази...........дето да са различни от тази фаза която сега ползваш?
valentino76bs - майстор
съб юни 05, 2021 2:00 pmextremebg написа:
В момента таблото изглежда по следния начин : https://photos.app.goo.gl/y8JVLjLaSi6d2xrp6
Как трябва да пренаредя таблото при схема със 3 фазно входящо напрежение ?
Не го пренареждай ми направо го изхвърли!На елмарк таблата са по добре от колкото това бг недоразумение.Свързал си таблото против всякакви норми и изисквания.
Това Дтз не прави ли чакмаци с тези копачки?
Или елмарк са железни никога не падат :)
  • 1
  • 2

Тема "3 ФАЗЕНО ЕЛ. ТАБЛО - схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: