Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
пет юни 04, 2021 7:38 pmnautilus33 написа:
Рецептата с борната как е? Малко захар разтворена в топла вода, заедно с борната и близо до дървото ли?
да и да не го вали, да не ходят домашни любимци. Пропорция като кисел. и борната във вода поне 60 гр Ц.

Кугер вади тежката артилерия - скрити запаси от стари отрови.
Изровил съм Гардона и Пиримор 50ВГ + 1 туба Тиофосфорен + пиретрум на Sumi combi. 1 и 3 за вс. гризещи вредители , 2 за въшки

За мравките днес взех 1 мин. шишенце Фендона за пръскане по стволове и земята около дървото , но го дават от утре цяла седмица все валежно. :? :?
Баба Гана забърка един Молотов- Кумулус, Каптан и Вастак. Напълни ми машината и ударих двете градини- лози, домати и пипери.
Добре заварил в Сhemical brothers!
borchoyor - специалист
Да питам, някой ползвал ли е софтгард и ако да, отзиви. Благодаря.
Virtex - майстор
съб юни 05, 2021 5:52 pmkr1100 написа:
За мравките днес взех 1 мин. шишенце Фендона за пръскане по стволове и земята около дървото , но го дават от утре цяла седмица все валежно. :? :?
Ползвам това:

Изображение

и има дълготраен ефект. Слагал съм и навън и доста време след това нямаше. Дори успях да намеря къде им беше гнездото, понеже се бяха натръшкали доста там.

За въшките - нали казват, че трябва след дъжд да се пръска, понеже влагата им е бонус за развитие. В този случай преди очакваните 4 дни валежи дали има смисъл да се пръска ?

За охлювите ползвам едни гранули (тези), но ако някои има по-добра идея може да сподели, понеже нещо изчезват, а уж били дълготрайни. Около тях доста често има насъбрани охлюви, но при мен са все още малки и не съм виждал от големите. Четох за бирата, но не знам дали ще има успех с тези малките.
Чудех се къде, че накрая тук ми се стори най подходящо, да честитя празникът на розата.
Честит розов празник, казанлъчани!
Успех в отглеждането, прибиране, изкупуване, преработване!
Успешна реализация на всички нива, по веригата!
Да е честит на всички, свързани с този символ на Родината ни!
hidrazin - майстор
нед юни 06, 2021 12:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
Успех в отглеждането, прибиране, изкупуване, преработване!


:partyman:
нед юни 06, 2021 2:36 pmhidrazin написа:



:partyman:
Ония дни го гледах туй.....
Добре де, просто да почетем розата и праведните!
kr1100 - майстор
Virtex- Благодаря за инфото. :partyman:
hidrazin - майстор
нед юни 06, 2021 3:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ония дни го гледах туй.....
Добре де, просто да почетем розата и праведните!
Съгласен с почитането. И снощи здраво почетохме празника. Даже не можах да се вредя с такси и се наложи да драпам...
:partyman:
P.S. Онуй го гледах на живо. Трактора и шредера стояха цял ден близо до мен.
То и окастрените 100 декара са ми наблизо. Тъжна история.
Djack - специалист
Дайте идея за борба с черен щурец! Сефте виждам такова чудо, направо ми смля пипера! Прегризва го сантиметър под повърхноста. Слагах инсектицид (Тепеки), ама файда няма.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: