Всички въпроси за вилата.
Димитър Димов - специалист
Най-много се ''кефя'' когато някой ми обяснява че има закони и те трябва да се спазват.Хора,те законите и правилата са затова за да се нарушават и най- големите нарушители са хората които отговарят за спазването на закона.
kr1100 - майстор
чет юни 10, 2021 8:25 amДимитър....... написа:
И за да не правим тарикатлъци(ние по селата)какво предлагаш да направим?-Може би за собствена сметка да изградим мръсна канализация на цялото село :?
Правите си кооперация и наемате фирма/и за проектиране и за изграждането на канализация.. Ама на селяните пари не им се дават . :? Чакат някой държавата да им свърши работата. Ще има да чакате докато стане след 3000 та година.
Димитър....... - специалист
чет юни 10, 2021 10:26 amkr1100 написа:
чет юни 10, 2021 8:25 amДимитър....... написа:
И за да не правим тарикатлъци(ние по селата)какво предлагаш да направим?-Може би за собствена сметка да изградим мръсна канализация на цялото село :?
Правите си кооперация и наемате фирма/и за проектиране и за изграждането на канализация.. Ама на селяните пари не им се дават . :? Чакат някой държавата да им свърши работата. Ще има да чакате докато стане след 3000 та година.
Тъй тъй,то щото на гражданите много ви се дават пари,та затова лайната ви изтичат направо в най близката река,ама айде да не пиша подробности повече ,че на питащия темата му замина...
dampi0 - напреднал
чет юни 10, 2021 10:26 amkr1100 написа:
чет юни 10, 2021 8:25 amДимитър....... написа:
И за да не правим тарикатлъци(ние по селата)какво предлагаш да направим?-Може би за собствена сметка да изградим мръсна канализация на цялото село :?
Правите си кооперация и наемате фирма/и за проектиране и за изграждането на канализация.. Ама на селяните пари не им се дават . :? Чакат някой държавата да им свърши работата. Ще има да чакате докато стане след 3000 та година.
вт юни 08, 2021 9:17 pmkr1100 написа:
@ ".,. Имам имот с изградена попивна, септична яма,

Дано по-скоро с този тип ями ви сурвакат с яки глоби.

Aaa, значи като опрем до глоби и данъци да си плащаме, а като дойде ред държавата да си свърши работата и да осигури, това, което ни се полага като нормални условия за живеене, да се оправяме сами и да си правим кооперация!?

Някак ми се струва, че все едно слушам служител от общината и държавната администрация.
kr1100 - майстор
чет юни 10, 2021 10:57 amДимитър....... написа:
[Тъй тъй,то щото на гражданите много ви се дават пари,та затова лайната ви изтичат направо в най близката река,ама айде да не пиша подробности повече ,че на питащия темата му замина...
Да те светна малко по въпроса 2 ями 25 м3 изгребни 2009/10 г бяха по над 5500 лв всяка.
2013 кооперация от 65-67 човека / имоти.
Първо оферти от фирми .Наета фирма за проектиране - 470 лв за проекта , сл;едва съгласувания и одобрения. в Края на октомври 2014 г. започнаха изкопните работи за мръсен канал Тръба ф 350 мм , прокопаване към имоти и включване. Зариване трамбоване. Март 2015 г. започна прокопаване на улегналата почва за водопровод ф 160 мм и пак отводи към имотите. Повечето сами си изградихме водомерните шахти на 1м от границата на имота / водомер с дистанционно отчитане/.
Заедно с 470 те лв за проекта общо 5500 лв на кооператор излезе мръсен канал и водопровод.. През 2019 г се включина нови кооператори и на всеки от старите кооператори се върнаха по 500 лв.
Няма миризми, няма лайнарки да ароматизират цялата околност. Само с водопровода, който не си сложи регулатор на налягането с манометър има проблеми с високото налягане
За къща 5000 лв. си е добра цена за мръсен канал и водопровод.
Я сега ме светни кой се е стискал за пари и кой замърсява подпочвените води ??
А такива с мислене като твоето трябва да им се втълпи в главата ,че замърсяват.
Мога да ти дам пример с 1 каптаж с прекрасна пивка вода правен някъде в началото на 20 век. В средата на 90 те години замърсен с фекални води от селото над каптажа.

Малоумници пазете природата чиста. Тя няма как сама да се пази.
dampi0 - напреднал
чет юни 10, 2021 5:32 pmkr1100 написа:
чет юни 10, 2021 10:57 amДимитър....... написа:
[Тъй тъй,то щото на гражданите много ви се дават пари,та затова лайната ви изтичат направо в най близката река,ама айде да не пиша подробности повече ,че на питащия темата му замина...
Да те светна малко по въпроса 2 ями 25 м3 изгребни 2009/10 г бяха по над 5500 лв всяка.
2013 кооперация от 65-67 човека / имоти.
Първо оферти от фирми .Наета фирма за проектиране - 470 лв за проекта , сл;едва съгласувания и одобрения. в Края на октомври 2014 г. започнаха изкопните работи за мръсен канал Тръба ф 350 мм , прокопаване към имоти и включване. Зариване трамбоване. Март 2015 г. започна прокопаване на улегналата почва за водопровод ф 160 мм и пак отводи към имотите. Повечето сами си изградихме водомерните шахти на 1м от границата на имота / водомер с дистанционно отчитане/.
Заедно с 470 те лв за проекта общо 5500 лв на кооператор излезе мръсен канал и водопровод.. През 2019 г се включина нови кооператори и на всеки от старите кооператори се върнаха по 500 лв.
Няма миризми, няма лайнарки да ароматизират цялата околност. Само с водопровода, който не си сложи регулатор на налягането с манометър има проблеми с високото налягане
За къща 5000 лв. си е добра цена за мръсен канал и водопровод.
Я сега ме светни кой се е стискал за пари и кой замърсява подпочвените води ??
А такива с мислене като твоето трябва да им се втълпи в главата ,че замърсяват.
Мога да ти дам пример с 1 каптаж с прекрасна пивка вода правен някъде в началото на 20 век. В средата на 90 те години замърсен с фекални води от селото над каптажа.

Малоумници пазете природата чиста. Тя няма как сама да се пази.
И този "проект" е бил одобрен от общината в която живеете? Без да се асфалтира върху тръбите?
Предполагам тръбите не сте ги полагали върху път?
kr1100 - майстор
чет юни 10, 2021 7:33 pmdampi0 написа:
И този "проект" е бил одобрен от общината в която живеете? Без да се асфалтира върху тръбите?
Предполагам тръбите не сте ги полагали върху път?
Да одобрен е от общината.Без да има одобрение не може да се копае.
Тръбите са положени под т.н. /улици с имена от някъде 2015 г./. Там където е трасето по т.н. улици след пролетно летните проливни дъждове се насипа едър чакъл 10 тина см размер, валиране, после дребна фракция чакъл, валиране и от кмета на района подарък асфалтови отпадъци /запечатка/, пръскаане с нафта. И улиците бяха Ок докато не започнаха да избиват от високото налягане / почти 16 атм . /PVC заварени муфи. и копане за отстраняване на течовете с чугунени муфи.
Сега искаме да "дарим " канализацията и водопровода на общината с/у някой лев и тя да го прехвърли на ВиК, ама ще почакаме до 2500 година. Общината щяла да кандидатства за европроект за канализация на СО -то , но кога ще задвижат нещата ?
Всичко това е в район малко над града -все бивши лозя и градини и нароили се нови сгради къщи .
radius - майстор
Недейте така, че ако знаеш колко лайнярки съм виждал в гората да се изливат... То големи чистници имало по варненско :lol: :lol: аз за 2 години в моето село не съм виждал лайнярка. Смятай какви големи резервоари са направили. :roll: :roll:
silent - майстор
А водата от ямите в близкото дере или направо в морето. :-D ...50 кубика са обем за 5-8 домакинства за месец... .и всеки месец ги източвате....50кубика с лайнарка....нещо не вярвам....както каза колегата по горе от хиляди години хората серат на земята и не се е затрила....та туй е най мслкото зло за екологията...
Димитър....... - специалист
чет юни 10, 2021 5:32 pmkr1100 написа:
чет юни 10, 2021 10:57 amДимитър....... написа:
[Тъй тъй,то щото на гражданите много ви се дават пари,та затова лайната ви изтичат направо в най близката река,ама айде да не пиша подробности повече ,че на питащия темата му замина...
Да те светна малко по въпроса 2 ями 25 м3 изгребни 2009/10 г бяха по над 5500 лв всяка.
2013 кооперация от 65-67 човека / имоти.
Първо оферти от фирми .Наета фирма за проектиране - 470 лв за проекта , сл;едва съгласувания и одобрения. в Края на октомври 2014 г. започнаха изкопните работи за мръсен канал Тръба ф 350 мм , прокопаване към имоти и включване. Зариване трамбоване. Март 2015 г. започна прокопаване на улегналата почва за водопровод ф 160 мм и пак отводи към имотите. Повечето сами си изградихме водомерните шахти на 1м от границата на имота / водомер с дистанционно отчитане/.
Заедно с 470 те лв за проекта общо 5500 лв на кооператор излезе мръсен канал и водопровод.. През 2019 г се включина нови кооператори и на всеки от старите кооператори се върнаха по 500 лв.
Няма миризми, няма лайнарки да ароматизират цялата околност. Само с водопровода, който не си сложи регулатор на налягането с манометър има проблеми с високото налягане
За къща 5000 лв. си е добра цена за мръсен канал и водопровод.
Я сега ме светни кой се е стискал за пари и кой замърсява подпочвените води ??
А такива с мислене като твоето трябва да им се втълпи в главата ,че замърсяват.
Мога да ти дам пример с 1 каптаж с прекрасна пивка вода правен някъде в началото на 20 век. В средата на 90 те години замърсен с фекални води от селото над каптажа.

Малоумници пазете природата чиста. Тя няма как сама да се пази.
Не виждам някой да те е обидил,та си позволяваш ти да пишеш обидни квалификации,ако мислиш че останалите не могат.......По темата:Това всичкото добре сте направили,ама защо премълчаваш къде е крайната точка на фекалиите ви от тия ями,я пак да ме "светнеш"направиха ли вече на Виница канала че доскоро ходеха във външен кенеф,или на Галата,или на вилите над болницата и т.н..Я ни "светни" защо при дъжд в този град всичко от шахтите избива и си виждате вчерашното меню,или предпочиташ да разкажеш за една прословута голяма тръба навътре в морето,с едно огромно кафяво петно около нея(вижда се и от самолет чак),та затова иде реч.От къде знам ли,ами живял съм цели 30 години на бул.Чаталджа в този град(ако си от там де),и заради такива като теб се изселих,защото осрахте всичко и на всякъде,тръгнал да ме поучава....... :shock:

Тема "Вода от пречиствателна станция в септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: