Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
чет юни 10, 2021 5:54 pmkr1100 написа:
чет юни 10, 2021 3:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
.....Сега съм си харесал една, още по "источена".
https://www.emag.bg/kosachka-za-treva-p ... mpid=92890
Това какво означава в описанието : "хром цилиндър"" :?
Не зная какво точно имат предвид......"хром цилиндър" не ми звучи добре (скъпа технология, евтино изделие), но някой неведущ може да бъде впечатлен. Леле, то там пише и "ергономичен въздушен филтър"!!!
Бойчето не разбра, че наистина въпрос няма. Просто метнах нещо различно, а той преписа описанието. Не ме интересува изделието.
Сравнението за моторите, дето е направил, просто няма да го коментирам.
Мога да коментирам мотори с абсолютно еднаква конструкция, на един производител, но с разлика в мощността от 100%.
Той просто няма как. Ще пише общи приказки.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет юни 11, 2021 1:19 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 10, 2021 5:53 pmТрифон П.Трифонов написа:

Явно си подразнил и него, та затуй така. Не смятам, че броя на мненията е мерило.
Смятам, че опитваш да изградиш образ, на който не съответстваш.
Смятам, че нямаш и опит, абсолютно никакъв.
Смятам, че по този начин, заблуждаваш хора, които влизат тук и откровено питат.
Бойко, това е софт версията, на мнението ми за теб.
Ами точно за това говорех, за този тип селяндурско отношение към мнението на останалите. Аз ще се въздържа от подобни квалификации, даването им е най-лесното, но и доволно примитивен начин на общуване, неприемлив за цивилизовани хора. За един адекватен и цивилизован човек е лесно да изложи своите аргументи, без междувременно да дава личностни квалификации на някой друг. Няма как да заблудя някого, ако уж "грешното" ми мнение бъде оборено с аргументи, а не с общи приказки, но когато съм прав, как да стане? Тогава остава място за подхвърляне на разни злобни коментари и примитивно заяждане. . . .

И аз не смятам, че броя на мненията е мерило. Човекът попита нещо, аз изразих своята гледна точка с цел да му помогна с избора. Обидните личностни квалификации, като "шаран" или по адрес на никнейма ми, не смятам че са му били по-полезни, от написаното по-горе от мен.
Като цяло подобни разправии, които някои хора систематично разпалват, са абсолютна загуба на време и излишни за всички, но факт, перманентни са не по моя вина. В адекватните форуми има админи, които трият мненията, дето не са по темата и дават почивка на хора, обръщащи се към останалите с обидни личностни квалификации, но тук за жалост нещата са различни и всеки желаещ да получи информация, трябва да я прецеди от 80% излишни разправии.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 10, 2021 5:47 pmkr1100 написа:

Боец правиш сравнение между несравними неща. Едното е модерен еднодневен миксер с кратичък живот
Макс 150 к км и започва да търси масло повече от 2 тактов двигател. Модата алуминиеви цилиндри тънък слой никасил неподлежащ на шлайф. Купи- хвърли. Старите двигатели са почти вечни , но изчезват- двигателите Ок , но купетата не.
Напълно съгласен съм, че няма нищо общо, аз с този пример се опитвам да му покажа, че знам какво има предвид под "по-големите двигатели са по-малко натоварени", но не е уместно сравнение в този случай конкретно. Не е нужно човек да се занимава професионално с ДВГ, а му е нужда физика до 9-ти клас, за да съобрази, че по-дебелите алуминиеви стени разсейват по-ефективно топлината. Елементарно е да се сети човек, че по-масивното бутало, с по-масивни сегменти дават по-голям коефициент на триене, отделя се повече топлина и така нататък, а охлаждането при 43 и 52 кубиковата версия е едно и също. Всичко тук е повече от елементарно, обаче аз за това си мнение получавам куп обидни личностни квалификации. А като казвам, че валовете, редуктора и съединителя са едни и същи, и че при по-малкото натоварване от 43 кубиковия двигател имат по-дълъг живот, сигурно пак греша? Елементарни неща са, не е нужно човек да е изучавал детайлно ДВГ и да изписва формули за да стигне до тези изводи. Тук се намират хора да спорят с всичко, включително с написаното от инженерите разработвали техниката в инструкциите . . . мен ли няма да обвинят в некомпетентност? :lol:
big_dragon - специалист
Той мълчеше и всички го мислеха за глупак,
но когато си отвори устата,
разсея всички съмнения...
borchoyor - специалист
чет юни 10, 2021 7:12 pmbig_dragon написа:
Той мълчеше и всички го мислеха за глупак,
но когато си отвори устата,
разсея всички съмнения...
Боец, бойче, там, оловен войник ли си, прочето горното, осмисли го и пак с гърди на амбразурата.... А квалификациите не коментирам, заради такива като мен, явно искаш да изпъкнеш със знания, ама Трифун ти каза, ние също имаме нет и видиш ли, знаем как да го ползваме. Тегава работа беше преди нета, да намериш инфо и да трупаш знания.... На теб тия неща са ти тъмна Индия..... Папагалствай си.....
Интересна дискусия се разви от моя въпрос. Добре де то тези момци имат и 43 https://argo-market.com/Products/Details/1848. Като цяло окомплектовката ме радва с изключение на кордовата глава и метода на смяна.
Като ще се ползва 2 3 пъти годишно за малък, но обрасъл двор (не се ходи често) това достатъчно ли е. Разбирам, че и 52 ще е добре но цената си е доста повече. Все пак и 52 гледам се използват при известните марки.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 10, 2021 7:40 pmborchoyor написа:

Боец, бойче, там, оловен войник ли си, прочето горното, осмисли го и пак с гърди на амбразурата.... А квалификациите не коментирам, заради такива като мен, явно искаш да изпъкнеш със знания, ама Трифун ти каза, ние също имаме нет и видиш ли, знаем как да го ползваме. Тегава работа беше преди нета, да намериш инфо и да трупаш знания.... На теб тия неща са ти тъмна Индия..... Папагалствай си.....
Написаното по-горе е по-скоро за такива, като теб. Аз не съм от тези, дето си мълчат, и от време на време въз основа на стаден инстинкт да лея жлъч върху някого, а после пак да се прибират в дупките, от които са изпълзели. Аз пиша за да съм полезен на хората, които имат желание да научат интересни неща в сферата, а тия общи приказки, кой разбира, и кой не разбира, вие си ги приказвате от цяла вечност, много преди да се появя аз в този форум, така че не са повод за размисъл от чиято и да е страна, просто неприятна даденост.
Всеки има глава на раменете и може сам да прецени за себе си, кой е глупак. То е елементарно, интелигентните хора спорят с аргументи, глупаците с общи приказки и обидни квалификации.
Не бива заради утайката и простолюдието, знаещите, можещите и реално полезните хора, да спират да помагат на останалите.

И не ми говори за интернет, недей да цитираш Трифон и да му ставаш секретарка. Пробвай се да имаш свое мнение, да се изказваш от свое име и с някакви аргументи, а не с общи приказки. То акъл за общи приказки всеки има. . .

Разбира се, че ще си "папагалствам", пречи ли ти? Тук няколко човека си мислят едва ли не, че тоя форум им е бащиния и само те имат право на мнение, но от известно време ги разочаровам, та по тая причина така съм нападан с личностни квалификации и нулева аргументация.
чет юни 10, 2021 7:52 pmonzimonzi написа:
Интересна дискусия се разви от моя въпрос. Добре де то тези момци имат и 43 https://argo-market.com/Products/Details/1848. Като цяло окомплектовката ме радва с изключение на кордовата глава и метода на смяна.
Като ще се ползва 2 3 пъти годишно за малък, но обрасъл двор (не се ходи често) това достатъчно ли е. Разбирам, че и 52 ще е добре но цената си е доста повече. Все пак и 52 гледам се използват при известните марки.
Момко, кое е доста повече?!!
При известните марки, за хоби градинка, се ползва 26-7.
Като ти е скъпа 52ката, пазари от Драгозов 43ка и да знаеш, че не си сгрешил!
Дано не си карък като Влахчето, че то с толко избиране на мома...
чет юни 10, 2021 8:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет юни 10, 2021 7:52 pmonzimonzi написа:
Интересна дискусия се разви от моя въпрос. Добре де то тези момци имат и 43 https://argo-market.com/Products/Details/1848. Като цяло окомплектовката ме радва с изключение на кордовата глава и метода на смяна.
Като ще се ползва 2 3 пъти годишно за малък, но обрасъл двор (не се ходи често) това достатъчно ли е. Разбирам, че и 52 ще е добре но цената си е доста повече. Все пак и 52 гледам се използват при известните марки.
Момко, кое е доста повече?!!
При известните марки, за хоби градинка, се ползва 26-7.
Като ти е скъпа 52ката, плати на Драгозов 43ка и да знаеш, че не си сгрешил.
Дано не си карък като Влахчето, че то с толко избиране на мома...
Скъпа ми се вижда в сравнение с райдер иначе, ако сръвняваш с известните марки е евтина.. Нали това е идеята на форума да се помогне в избора.. Като гледам дори и на вас ви е трудно да сте на едно мнение пък какво остава за хората, които не разбират..
Благодаря все пак на всички за съветите.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 10, 2021 7:52 pmonzimonzi написа:
Интересна дискусия се разви от моя въпрос. Добре де то тези момци имат и 43 https://argo-market.com/Products/Details/1848. Като цяло окомплектовката ме радва с изключение на кордовата глава и метода на смяна.
Като ще се ползва 2 3 пъти годишно за малък, но обрасъл двор (не се ходи често) това достатъчно ли е. Разбирам, че и 52 ще е добре но цената си е доста повече. Все пак и 52 гледам се използват при известните марки.
Тук не е въпрос просто в кубатурата, а в конкретната китайска конструкция. Китайската конструкция е еднотипна, произвежда се от много заводи с различно качество и форма на пластмасите, ребрандира се от много търговци. Щил, Хускварна, Олео-Мак по 52 кубика са с различни двигатели, като концепция, там материалите са на много по-високо ниво, изобщо не е редно да ги месим тях, пък и цените са 1000+лв.
Моята мисъл е, че за въпросната китайска конструкция произведена от сравнително евтини и не особено издръжливи компоненти с нисък ресурс, по-слабо натоварените версии 43 кубика обичайно издържат повече, по простата причина, че се товарят по-малко. Имам 43 кубивоката версия, с диск 40т буквално съм рязал дръвче с диаметър поне 15см. Това за домашни условия е повече от достатъчно, косата я взех за 130-140лв някъде (вече не помня точно, минаха години), но си изкара гаранцията без нито един проблем. Площта, която кося вкъщи е около 1 декар, но беше силно запусната и с въпросната мотокоса премахвам, дори млади дръвчета. Имот близък приятел собственик на гореспоменатото Daewoo, занимава се с пчеларство момчето и с него подготви парцел, който е бил лозе. Премахна с въпросната коса всички останали пънове, плюс това няколко сезона вече го коси постоянно. Аз препоръчвам от личен опит, това са мотокоси, които знам на практика, че са читави във въпросния ценови диапазон. Не е критично и 52 да се вземе, но има ли реално такава основателна необходимост? Какъв е смисълът да се платят 200+лв при положение, че и такава за 130 ще върши същата работа?

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: