• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
2metraninja - специалист
съб юли 03, 2021 12:34 pmnelina_london написа:
Надявам се,че разбрах правилно това на 90°.Да,така се прави като на видеото.Всеки ъгъл на прозорец не трябва да среща сладка на EPS на около 20см във всички посоки.И после така си се армират с мрежа предварително прозоречните ъгли.
Не изгледах цялото видео,но лепенето на стиропор си беше точно по технология-или на гребен или рамка и топки.
Да, това за "пистолетите" го знаех, по-скоро исках да питам какъв ъгъл се правят тези ъгли на картинката залепяйки стиропора за стената:

Изображение

За ъгли а) и b) мисля че е логично да са 90 градуса, но отдолу перваза е по-голям ъгъл, той със стиропора ли се задава или като се монтира перваза той се накланя на някакъв ъгъл и какъв да е този ъгъл.

Прикачен файл

Untitled-6.jpg
Untitled-6.jpg (64.34 KиБ) Видяна 1130 пъти
mrsch66 - специалист
Трите на 90 градуса под парапета 3 градуса наклон на вън според строителната норма.
PIP - майстор
3гр е минимума, по-добре е 9гр.
Чираче - майстор
вт юли 06, 2021 7:26 pmPIP написа:
3гр е минимума, по-добре е 9гр.
45 градуса е още по-добре. :lol:
PIP - майстор
9 градуса е стандартно за дървени водокапи и водобрани, не съм си го измислил - така идват ножовете за главите на фрезата, но не е казано, че трябва да ги обърне с тоя ъгъл.
mrsch66 - специалист
На 10 см. изолант с 2.5-3см. надстърчане пред фасадата парапета е 13 см. при 3 градуса разликата от хоринзонтала е близо 3 сантиметра .Не бъркайте градуси с проценти.
PIP - майстор
Аз с проценти не работя и пак казвам, не е задължително да е над 3градуса, ако не е предвидено, но е по-добре.

Прикачен файл

IMG_20190727_105346.jpg
2metraninja - специалист
Благодаря ви за съветите. Разбрах за отгоре и отстрани че си остава на 90 градуса, и че долу перваза трябва да има поне 3 градуса наклон - предполагам да се отича водата като вали. Аз не съм виждал перваз отблизо и може би като го видя ще ми се изясни това, но да питам за тези поне 3 градуса скосявам ли стиропора, или си го оставям стиропора на 90 градуса спрямо прозореца и подлагам нещо под перваза за да го наклоня на поне 3 градуса? Или той перваза си има наклон между долната и горната повърхнина и само трябва да го залепя за водоравния стиропор?

И за первазите - кое е по-добро - моя дограмаджия ми предложи алуминиеви. Каза че имало и мраморни и каменни, но били скъпи. И доколкото разбирам, целият перваз ще се държи на стиропора? Просто е легнал и залепен там? Или е и завинтен за рамката на прозореца някакси? Достатъчно здраво ли е така?

За градусите и процентите - 3 градуса са около 6%, което е 6 см на метъра разлика.
nelina_london - специалист
Това с процентът на наклона е много индивидуално.Зависи от какъв материал е первази,какъв водооткап има.
Не знам как ще успееш да зарежеш стиропора, по ъглите-хем врязани на 90°,хем единият му край с наклон.И после да съвпаднеш този наклон на всякъде.
ММ си ги прави прави.
Нашите первази са алуминиеви и са захванати в подложния профил на дограмата.
kr1100 - майстор
Офф Въпросче : А мерки срещу термити ??

Нищо ,че ги няма още тука - въпрос на време е.
Примери : Тута абсолюта - Южна Америка, Американска оса - пак оттам. Американска калинка внесена за борба с листните въшки - ама яде нашите калинки. Има и други примери - не ми се рови.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: