Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
12 лв и изход номер 2 грее до 100 градуса. Един сандвич разлика.
svemar - помощник
Греенето до такива температури подсказва слаба/влошена връзка. Зачистване и притискане на клемите може да оправи проблема стига да не е от контактните пъпки в самия терморегулатор. За съжаление по лични наблюдения при над 80% от проблемите свързани с терморегулаторите то последните са точно от този вид. Ориентирането по цената е относително. Във Варна италианските терморегулатори от този вид са около 18 лв, а българските "синички" са около 12 лв. Аз уж препоръчвам италиански, но ... от около 3 години "повдигам ръмене" и не смея нищо да препоръчам! Бойлерите на "Теси" не ги харесвам предимно заради това конструкторско решение. Последното си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.
imegogo - специалист
ъпдейт терморегулатора работи точно един месец и изгоря май беше дефектен с цел намаляване на лошите връзки премахнах ключа,отново смених жиците и обувките вече единствените обувки са тези на терморегулатора,нагревателя и термозащтата са клеми с винтчета
SUZUKI - напреднал
При 3кв и напрпежение по ниско от 220в тока е голям.Най лошата връзка се нагрява.
Почисти съда, смени всички връзки и монтирай 2кв нагревател.
saraneron - специалист
Да ,ама не!!!!! I=U/R. Чичко Ом го е казал.
valentino76bs - майстор
вт юли 20, 2021 5:12 pmSUZUKI написа:
При 3кв и напрпежение по ниско от 220в тока е голям.Най лошата връзка се нагрява.
Почисти съда, смени всички връзки и монтирай 2кв нагревател.
Ашколсун!
hidrazin - майстор
вт юли 20, 2021 5:12 pmSUZUKI написа:
При 3кв и напрпежение по ниско от 220в тока е голям.
Не знаех че става дума за инверторен бойлер... :? :-D
:partyman:

Тема "бойлер проблем с терморегулатора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: