Здравейте! Понеже ми предстои ремонт на стара къща и реших сам да си правя шпакловката. Ситуацията е следната - две от стаите бяха на тапети, свалих ги - под тях е някаква варова мазилка от едно време, на тавана също (в добро състояние, леки пукнатини на места). За сега съм се спрял на варианта с мрежа навсякъде с две ръце пепило (да ми е мирна главата) , след това шийтрок зелен капак 2 ръце. Та въпроса ми е, кое е най-доброто лепило, което може да се купи за да се шпаклова с мрежата? Не съм ползвал до сега и не съм на ясно с лепилата. Втория въпрос е дали е рентабилно според вас да шпакловам и тавана с лепило и шийтрок или ще ми препоръчате някаква варова/гипсова мазилка , с която се работи лесно, тъй като не държа на шпакловка за тавана? Благодаря!
muhala - майстор
Аз шпалковах с гипсовото лепило на Боро.
Изчистваш хубаво стената, ако трябва я измий с парцал и вода, да не остава лепило от тапетите.
Грундираш с белия грунд на Боро. Разтваря се с вода 1:4 или 1:5.
След това лепило на стената, веднага мрежата и върху мрежата пак лепило. Не се лъжи да сложиш мрежата и да шпакловаш върху нея.
Лепилото трябва да обхване мрежата изцяло и да е 100% върху стената.
След това Шийтрок. За фината шпакловка виках майстор.

ЕДИТ: Купи си хубава мрежа, а не някоя но-нейм, която прилича на раздърпан чувал.
Росен87 - специалист
Аз шпакловам със лепило за топлоизолация. Нанасял го а гребен полагам мрежата изграждам и като изсъхне втора ръка. В лепилото за изолация си има фибри
Малко по трудоемко се работи с лепилото за изолация отколкото с гипсова Може би затова масово се ползва гипсово лепило за по лесно.
EDI - майстор
На СТРОМ 21 гипсовото е добро, после и циклиш с него, но малко по-рядко разбъркваш.Тавана грунд и релефна боя с валяк.На вилата така направих с кварцова релефна на лакпром.
muhala - майстор
пон юли 19, 2021 4:02 pmРосен87 написа:
Аз шпакловам със лепило за топлоизолация. Нанасял го а гребен полагам мрежата изграждам и като изсъхне втора ръка. В лепилото за изолация си има фибри
Малко по трудоемко се работи с лепилото за изолация отколкото с гипсова Може би затова масово се ползва гипсово лепило за по лесно.
Както казваш така изпраях една тераса. Лепило за изолация на гребен, леко полагам мпрежата и заглаждам и после като изсхне втора ръка. Смятам, че това е излишно ако се прави на стена. Така го правят по изолационните материали, за да е по-здраво.
miliad - майстор
пон юли 19, 2021 4:02 pmРосен87 написа:
Аз шпакловам със лепило за топлоизолация. Нанасял го а гребен полагам мрежата изграждам и като изсъхне втора ръка. В лепилото за изолация си има фибри
Малко по трудоемко се работи с лепилото за изолация отколкото с гипсова Може би затова масово се ползва гипсово лепило за по лесно.
Циментови мазилки не се ползват вътре в помещенията защото не могат да абсорбират атмосферната влага. За разлика от гипсовите и варовите.
Елементарни неща са. Редно е да го знаете.
Росен87 - специалист
Да то като удариш върху стената дълбокопроникващ грунд или пък някакъв дрг грунд тя стената си диша. Тая тема за дишащата стена в много теми съм я срещал и никъде не е имало еднозначен отговор .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юли 20, 2021 12:44 pmРосен87 написа:
Да то като удариш върху стената дълбокопроникващ грунд или пък някакъв дрг грунд тя стената си диша. Тая тема за дишащата стена в много теми съм я срещал и никъде не е имало еднозначен отговор .
:cool:

Тема "Избор на лепило и съвет за шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: