Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, обмислям да си сложа за дневната на прозореца, външни ролетни щори със вграден ролетен комарник, това което се чудя и да ми кажете, предимства и недостатъци при ПВЦ или алуминиеви, външни ролетни щори?
pavelvasilev - специалист
Колеги, никой ли от вас няма външни алуминиеви ролетни щори, пвц-то е ясно, питането ми е дали си заслужава по-високата цена-качество за алуминиевите щори?

При алуминия няма ли да се нагрява повече от слънцето и обратно през зимата обледеняване
спрямо пвц-то, затова търся мнения плюсове и минуси от опит?
l0v - специалист
Той по начало въпроса ти е такъв. Ако си имал ПВЦ и след това си сложил алуминий нямаше да питаш.
Явно и в главата ти стои убеждението, че ламелите са от плътен алуминий и са термомост.
Та слагай алуминиеви и не задавай повече глупави въпроси.
pavelvasilev - специалист
вт авг 10, 2021 11:37 aml0v написа:
Той по начало въпроса ти е такъв. Ако си имал ПВЦ и след това си сложил алуминий нямаше да питаш.
Явно и в главата ти стои убеждението, че ламелите са от плътен алуминий и са термомост.
Та слагай алуминиеви и не задавай повече глупави въпроси.
Колега, въпроса ми не е глупав, не е срамно да питаш, срамно е да се направиш на знаещ, не знаех че на толкова тънки ламели може да имат термомост, предположих че е "студен" профил, та благодаря за инфото че е с термомост, това веднага показва че е в полза за алуминия.

Ето че въпроса ми не е бил глупав и благодаря за инфото в частта за термомоста.
ESPACE - майстор
Имам и едните и другите. Честно казано ако сега поръчвам сигурно ще избера PVC. Не че са по-лоши алуминиевите, но никакво предимство за повечето пари не виждам. PVC-то ми са на 15 години, алуминииевите на 9 години.
miliad - майстор
И двата вида изолират еднакво.
ПВЦто са по-тихи при употреба, по-тежки като управление, но за сметка на това евтини.Е има и скъпи с УВ защита и т.н и т.н., по-скъпи от прозореца на който ще ги сложиш
Алуминиевите се амортизират мнооого по бавно . Говоря като за щори, не като материал.
kozl - майстор
Аз па видох потрошени PVC щори от градушка де падна у Софето преди години.
Обаче нямям сравнение с алуминиеви щори при същата градушка.
Ако PVC ламелите и тяхната подмяна е по-евтина или равна на инвестицията за алуминиеви панели, аз бих заложил на PVC.
l0v - специалист
И аз таман това щях да му кажа. След 15 години сменям с алуминиеви защото ми писна да подменям счупени ламели. И всяка вечер да тръпна дали няма да се скърши някоя и да си имам после занимавка. западно изложение и след 14-15 години изгоряха. И понеже по цяло лято са полуспуснати са станали различен цвят и страшна грозотия.
Иначе от градушка няма спасение. Алуминиевите не ги чупи но ги натрапва и пак се налага смяна.

Тема "ПВЦ или алуминиева, външна ролетна щора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: