• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
venci.ivanov22 - специалист
Здравейте нов съм във форума и ще се радвам да помогнете...
Преди 10 дни дойде човек да ми бие сондаж дотук перфектно,.
Първа дупка стигнахме до 5.5 метра и проблем заяви ми, че се е получила пукнатина някаква и губи водата и бентонит...
Започнахме втора дупка, вина човек да види с някакъв уред дали има пукнатини и започнахме.
На 6.5, 7 метра каза, че същото стана и се отказа.... Някаде му ходил матерял...
След коментари с хора един от тях ми каза вие сте стигнали подземната река и течението му донася всичко трябва се копне още 2.3 метра да стане резервоар, да се продуха и имаш вода много.
Да добавя водата излиза на 7.8 метра с уред установихме, че има подземна река с силен дебит!
Кажете мнения и кво да се прави защото вече нз какво се случва?.
Благодаря :oops: :oops:
chapara - майстор
И 10 теми да пуснеш, те са в един и същи форум. А тези с които си говорил какъв опит имат? :?
venci.ivanov22 - специалист
нед сеп 12, 2021 3:18 pmchapara написа:
И 10 теми да пуснеш, те са в един и същи форум. А тези с които си говорил какъв опит имат? :?
Сондьори са...
krasi92 - майстор
тук сондьорите са кът. Довери се на профитата.
chapara - майстор
нед сеп 12, 2021 8:42 pmkrasi92 написа:
тук сондьорите са кът. Довери се на профитата.
+1
hidrazin - майстор
нед сеп 12, 2021 2:44 pmvenci.ivanov22 написа:
... с уред установихме, че има подземна река с силен дебит!...
С какъв уред?
:partyman:
Вземаш си две тръби по твой избор цолаж - по 6 метра, отиваш при един стругар да ти направи шип - заваря се отпред на първата тръба, първия метър след шипа се правят отвори, да влиза от там вода, свързваш двете тръби със стоманена муфа - намираш 3-4 приятели за помощ, връзваш върха на втората тръба с въже, единия опъва въжето - тръбата се вдига във въздуха, другите насочват шипа с дупката и забиваш тръбите в дупката дето си направи - после намираш три тръби от старите поливните, правиш пирамида, от върха им спускаш въже с макара, на края на въжето едно тежко желязо и почваш да биеш по тръбата - вдигаш - пускаш, вдигаш пускаш и така тръбата се набива. После си я очистваш с един маркуч с вода да тече като я набиеш, връзваш си един мотор и си готов.
petromaniq66 - специалист
Хидра ..и питаш с какъв уред, ами с твоя - боб фърлят. :-D роооо ..с неговата сонда ще стигне мексиканския залив, ако може да яде камъни :axe:
brum - майстор
Няма лошо - може нефт да изкара. Все още е актуален.
venci.ivanov22 - специалист
нед сеп 12, 2021 9:41 pmhidrazin написа:
нед сеп 12, 2021 2:44 pmvenci.ivanov22 написа:
... с уред установихме, че има подземна река с силен дебит!...
С какъв уред?
:partyman:
Сонда от по старите, вдига се като кран със зил.... Нз точно
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със биене на сонда..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: