Най - вълнуващия въпрос зимно време.
[quote="Трифон П.Трифонов" имах в предвид някъде от приложението на greyko да командвам само втората помпа
вт авг 24, 2021 7:25 pmKraichev написа:
Не зная да има такъв гълъб, в ръкава на Грейко, но.....
Ръководство нямаме ли, да прочетем?
tianos777 - помощник
Здравейте, продавам горелка Greyko 30 kw. Ако някой има интерес нека пише или да се обади, тел. 0898758078 - Стоян .
Добър вечер,на път съм,да закупя комбиниран котел 20кв и горелка 20 стар,прочетох цялата тема до край,и от написаното ми става ясно,че за първо време,ще ми е голяма тази комбинация.В началото ще отоплявам около 60-70м/кв,след време общата площ ще е около 200м/кв,тогава след външна изолация и тнт,мисля че ще е добре комплекта.Но сега тези 60-70м/кв,са само с стиропор на тавана 4см+гипсокартон,като в хола(около 30кв там е подово,има и по стените 5см минерална вата+картона),насочил съм се към система с антикондензен винтил поне на 60гр(доколкото разбрх 90% е задължителен)+друг от 30 до 50 за подовото,и 2 помпи за радиатори и подово,както и термоглави,където има радиатори.мисля да задам 65,или 70 температура,а настройките ще се правят в движение.Искам комбиниран,по простата причина,че имам мноооого стари дърва,мисълта ми е с тях 1во да възбуждам системата,а после да си кара на пелети...слънчоглед(заради цената,все пак търсим икономия).та мисълта ми е
1во: правилно ли се ориентирам
2ро:приемам всякакви съвети и критики,но без нападки
3то:лек и спорен отоплителен сезон на всички!!!
filmatoplo - майстор
Имам запазен комбиниран котел Грейко Експерт 20 с горелка Грейко RB 20.цена 3000.няма какво да увъртам .
дааааа,явно освен инсталатор,който иска да пробута използвано оборудване,и да намаже 300-500лв,друг никой няма кво да каже по моя въпрос....ми то в подписа ми е казано-айде няя нужда!!!! и сам ше се оправя....честно разочарован съм,но нали сме си нашеци-всеки сам да се оправя
brassSob - специалист
ср сеп 15, 2021 12:38 amttoop22 написа:
дааааа,явно освен инсталатор,който иска да пробута използвано оборудване,и да намаже 300-500лв,друг никой няма кво да каже по моя въпрос....ми то в подписа ми е казано-айде няя нужда!!!! и сам ше се оправя....честно разочарован съм,но нали сме си нашеци-всеки сам да се оправя
Здравей, ами това което искаш не се произвежда може би от половин година....
filmatoplo - майстор
Значи не ме познаваш,не ти се сърдя ,заповядай и се възползвай.Котела е комбиниран ,не е работил на дърва ,но има клапа за разпалване ,която другите котли нямат.Разликата от горелка rb и star е само управлението,ще го смениш с цветното от Натурела ,хем ще имаш по свободни функции .Нищо не печеля,приятел минава на газ .В момента инсталацията е действаща може да се запали за проба,но колко ще остане още не знам.Само да искаш,човек тук продава изгодно и управление чисто ново ,взимаш го ,идваш,аз ти го поставям в горелката .Това важи за всеки желаещ,и да си прецени ,нови са 5400 лв.
speka_rs - майстор
ср сеп 15, 2021 12:38 amttoop22 написа:
дааааа,явно освен инсталатор,който иска да пробута използвано оборудване,и да намаже 300-500лв,друг никой няма кво да каже по моя въпрос....ми то в подписа ми е казано-айде няя нужда!!!! и сам ше се оправя....честно разочарован съм,но нали сме си нашеци-всеки сам да се оправя
Колега, офертата на Филма е много много добра не се прави на ощипан, а се възползвай. Аз преди 3-4 години намерих комбиниран котел с горелка от най-първите за 2600 лв и пратих капаро по Еконт без да съм го виждал дори. Така че намери си едно ремарке или бус и отивай го прибирай от Бургас.
А от там нататък ще ти помогнем със схема, материали каквото ти е нужно. Ако останат парички помисли и за буфер поне 500 л.
Участвах в правенето на такава система това лято и стана много кадърно.
Колега, офертата на Филма е много много добра

абе виждам,че е добра,но искам горелка стар,къде ми увира на мен главата,да сменям платки ли кво....абсурд немога се справя

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: