Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
monkata200 - специалист
Гредата е 14х14 и не е мръднала, а и на стената на 1.50 от нея има друг поп. Снимката лъже може би. А двете столици са чак на 3.00м височина и не ми вършат работата по тая схема
PIP - майстор
пет сеп 10, 2021 2:35 pmmonkata200 написа:
пет сеп 10, 2021 2:18 pmPIP написа:
Покрива ти изглежда много добре и позволява да оставиш част от гредите да се виждат. Ако държиш да свалиш високата част сложи клещи между на желаната височина изравнени от долу и направо монтирай гк на тях. Моя таван е така на 2.4м
Мислих и този вариант, но за да ги сложа на 2.50 трябва да са дълги около 6 метра клещите, което ме притеснява дали няма да провисват. Като цяло точно между вариянта с клещи и с конструкция върху преградните стени се колебая, но не мога да преценя.
Варианти има много. Ако държиш да свалиш нивото според мен най-добре е да сложиш клещи по-високо (не е задължително да са на всяко ребро, може и през едно/две), които да втрърдят покрива и от тях да пуснеш окачвачии/летви/шпилки, които да носят нивото на 2.5м. Може и директно от ребрата, но аз не бих ги товарил допълнително с плоския таван.
monkata200 - специалист
Да и това е вариант, но си мисля че плоския таван колкото по малко допир има с гредите на покрива е по-добре, защото колко и да е те мърдат и ме е страх да не започне да пука.
monkata200 - специалист
Търся още варианти, защото обсъдените до тука не ме удовлетворяват. Както и да го меря и да сложа клещи те ще носят само тавана на коридора, който предвиждам да е точно на средата. А таваните на стаите в крайщата пак няма за какво да се хванат освен директно за ребрата.
muhala - майстор
Двойна скара с розовия картон (може и двоен) ти гарантирам, че няма с какво да го спукаш.
burkov - специалист
Може би, краен вариант е опънат таван. Няма да ти прежи височината, и можеш да го гложиш и на 2,50.
Има ли конкретна причина да не искаш по-висок таван?
monkata200 - специалист
Просто не ми трябва по-голяма височина, а и зимата трябва да се топли.
monkata200 - специалист
чет сеп 16, 2021 9:06 ammuhala написа:
Двойна скара с розовия картон (може и двоен) ти гарантирам, че няма с какво да го спукаш.
Просто не искам целия товар да се носи от ребрата. Искам някакви допълнителни опорни точки, които да са евентуално върху преградните стени
PIP - майстор
чет сеп 16, 2021 2:04 ammonkata200 написа:
Търся още варианти, защото обсъдените до тука не ме удовлетворяват. Както и да го меря и да сложа клещи те ще носят само тавана на коридора, който предвиждам да е точно на средата. А таваните на стаите в крайщата пак няма за какво да се хванат освен директно за ребрата.
И какво като са на ребрата? Много теория, малко практика :lol: на половината свят спалните са под покрива и тавана им е самия покрив.
gnt69 - майстор
чет сеп 16, 2021 5:13 pmPIP написа:
чет сеп 16, 2021 2:04 ammonkata200 написа:
Търся още варианти, защото обсъдените до тука не ме удовлетворяват. Както и да го меря и да сложа клещи те ще носят само тавана на коридора, който предвиждам да е точно на средата. А таваните на стаите в крайщата пак няма за какво да се хванат освен директно за ребрата.
И какво като са на ребрата? Много теория, малко практика :lol: на половината свят спалните са под покрива и тавана им е самия покрив.
+1 Аз имам такъв таван от 15 години, закачен директно на ребрата и няма никакви проблеми.
2.20 надзид, на 2.60 се хоризонтира. Правиш зидовете по разпределението на стаите, върху тях бетонов армиран пояс вързан за колоните да рамкираш покрива и върху пояса попчетата на покрива или зидаш до височината на покрива и върху пояса директно греди и ребра.
Това зависи от разпределението, типа и ориентацията на покрива. :partyman:

Тема "Тавански етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: