Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Имам един апартамент стара тухла(около 70-75-та) на втори етаж. 60кв. Исках да усвоя терасата, понеже стаите са доста малки, и не ми трябва такава дълга тераса. Проблема идва от колоните и как ще създадат чупки. Тази в спалнята ще пречи на леглото( има и срещуположна колона). Особено като се сложи гардероб вътре.
Няма трегери в стаите.

Не знам какво да правя тук. Остава или да се абстрахирам и да е така, или да ги изравня със стената, което ми казаха, че ако бях на последен етаж е било по-малко лошо, но тук на втори....

Другият казус пак е свързан с тях, така както сме планували кухнята, аспирацията трябва да влезе в отдушника на банята, а това естествено ще доведе до проблеми със съседите(само пенсионери). А за да прекарам въздуховод до навън към терасата...ами има колона там. Жената вика да сме сложили котлона след гредата, но така се губят някои хубави свойства на този тип кухня и това е котлона да е до работния плот, и тигани с дълги дръжки няма как да опират в стената.
iliya_i - майстор
съб сеп 18, 2021 6:57 pmbtceth написа:
Имам един апартамент стара тухла(около 70-75-та) на втори етаж. 60кв. Исках да усвоя терасата, понеже стаите са доста малки, и не ми трябва такава дълга тераса. Проблема идва от колоните и как ще създадат чупки. Тази в спалнята ще пречи на леглото( има и срещуположна колона). Особено като се сложи гардероб вътре.
Няма трегери в стаите.

Не знам какво да правя тук. Остава или да се абстрахирам и да е така, или да ги изравня със стената, което ми казаха, че ако бях на последен етаж е било по-малко лошо, но тук на втори....

Другият казус пак е свързан с тях, така както сме планували кухнята, аспирацията трябва да влезе в отдушника на банята, а това естествено ще доведе до проблеми със съседите(само пенсионери). А за да прекарам въздуховод до навън към терасата...ами има колона там. Жената вика да сме сложили котлона след гредата, но така се губят някои хубави свойства на този тип кухня и това е котлона да е до работния плот, и тигани с дълги дръжки няма как да опират в стената.
Със сигурност на външните ъгли на стаята имаш колони. А над прозореца - трегер. В никакъв случай не ги пипащ!
При мен въздуховода го изкарах към терасата през ъгловата тухла - между колоната и трегера. Колоната влизаще 10 см по външната стена. Трегера беше до горния край на прозореца. С две колена се прави всякаква чупка. После куфара от гипскартон стана малко по-широк, но това не е болка за умиране.
radius - майстор
Ако колоната пречи на тигана, значи не заслужава да е там !
:lol:
krasi92 - майстор
Предполагам сега е купено жилището.
brick - специалист
Какво значи "апартамент стара тухла"? А, да - така пишеха полуграмотните брокита в обявите.
Щом е от 1975-та, сградата трябва да е със скелетна стоманобетонна конструкция, която носи целия товар. Бетонните колони не ги пипаш! Съобразяваш си планировката с тях. Ако не те кефи - продаваш апартамента и купуваш друг.
iliya_i написа:
Със сигурност на външните ъгли на стаята имаш колони. А над прозореца - трегер.
Трегери над прозорците сигурно няма, щом е писал. Живял съм в такъв блок - безгредова плоча, прозорците до тавана.
radius - майстор
Мисля, че се води пакетоповдигаща конструкция. Всички плочи са наредени на ет.1 и с нещо ги повдигат нагоре етаж по етаж.
brick - специалист
нед сеп 19, 2021 10:08 amradius написа:
Мисля, че се води пакетоповдигаща конструкция. Всички плочи са наредени на ет.1 и с нещо ги повдигат нагоре етаж по етаж.
Да, така беше строен.
Пакетно повдигани плочи е точното название, но все пак това е един възможен метод на строителство за дадения тип конструкция, която може да се изпълни и по традиционния начин.
Ето снимка на въпросната стая. Разкъртих и видях следното. Тухли вместо колона, а самата колона е в ъгъла. Тоест към комшиите. Въпроса ми е според вас дали този зид е така наречената земетръсна шайба?

Тухлите обаче не са само единички, но и тези с дупките.
radius - майстор
Тия кухи четворки каква шайба да са. Според мен нищо не носят, но понеже те съветвам през нета, виж някой на място да даде акъл :wink:
resistbody - майстор
Ако е 4-ка бутай смело..

Тема "Тухлен апартамент - колони." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: