Много интересна и все по-често дискутирана тема.
naistor - специалист
Ето и видео на български майстор - "Преход между ламинат и плочки (без лайсна)":

Идеално равна замаска трябвало и първо се лепят плочките 1см дебелина и ги лепят с гребен 8мм и остават 3мм под плочките като ги слегнат после - тотал 13мм. Ламината им е 8мм и слагат 5мм подложка, пак 13мм общо - едно ниво плочки и ламинат. Режели ламината с диамантен диск вместо със циркуляр или зеге, че така ставало идеален срез, а не назъбен.

Оставят 3-4мм фуга между плочките и ламината и дъската от ламинат непосредствено до фугата я лепят с универсално лепило SikaBond® AT Universal (важно било да е еластично лепило; на видеото казва силикон, но се вижда, че не е и после и в коментарите има за това) като преди това мажат с грунд дълбокопроникващ замазката преди лепилото.
Чудя се дали не е малко 3-4мм, знам че поне 5мм се оставя от стените?

Но странно, че точно на тази дъска ламинат не слагат подложка и компенсират само с лепило тези 5мм, защото на другите дъски ламинат нали има подложка от 5мм. И се чудя какъв е проблема с подложката, че и при мен тя е дебела с 1мм повече - 6мм и малко ме притеснява дали само с лепило мога да я компенсирам .. верно, че е само 1мм разлика ама се чудя все пак?

Фугата между плочките и ламината я запълват със санитарен силикон (bison) с цвят като цвета на фугата на плочките. Като преди да го поставят облепят с тиксо от двете страни.

в коментарите има : "Цяла Русия го правят по този начин" та предполагам и те се учат от руските видеа :)
chapara - майстор
Ми то това беше изговорено,аджеб😁
naistor - специалист


Ето и друг начин - без лепене на дъските до фугата. Оставят фуга 4мм и в нея слагат някакво демпферно въже 6мм, което да обира линейните разширения и отгоре силиконов уплътнител.

Не знам проблема с надигането на дъските в края като не са залепени как така го нямат..
jekasus - майстор
За лепенето на първия ред си е казано и показано в видео.
Демферно въже се изпозва не само, като ограничител на разхода на силикона, но и ограничител на улягането на самия силикон, щото, ако е сложен по цялата дълбочина на отвора, вероятноста да се откъсне от трите повърхности/ламинат, плочки и замазка/ е голяма, по тая причина не трябва да покрива 1/3 от дълбочина на отвора и е да залепен само към ламината и плочки.
За диамантен диск не съм съгласен, има по-добри технологии.
Даже евтино зеге и ламелен диск на ъглошлайфа го прави.
Прикачен файл:
снадка.png
naistor - специалист
нед окт 17, 2021 12:56 amChefo77 написа:
Лепят ламелата.
Не го лепят, видеото е подвеждащо и в коментарите го питат 200 пъти дали лепят или не. Ето някои интересни коментари с автоматичен превод (автора е Uniteh MD):

Oleg Stirba
1 year ago
К концу видео я запутался, по Вашему методу нужно клеить ряд ламината к основанию или нет?
2
Uniteh MD
1 year ago
Мы не клеим.. Многие клеют)) Мы клеить не рекомендуем!!
2

google translate:
Олег Щърба
Преди 1 година
До края на видеото бях объркан, според вашия метод, трябва ли да залепите ред ламинат към основата или не?
2
Унитех МД
Преди 1 година
Ние не лепим .. Много лепило)) Не препоръчваме лепене !!
2



Ruslan Ganiyev
11 months ago
Спасибо за видос, хорошая работа. Я приклеил первую планку ламината на силикон без демпфера, 2 года - полёт нормальный.
Uniteh MD
11 months ago
По поводу приклейки.. Всё зависит от площади! Если у вас не вздуло, то всё будет в дальнейшем ОК))

google translate:
Руслан Ганиев
Преди 11 месеца
Благодаря за клиповете, добра работа. Залепих първата ламинатна лента върху силикон без амортисьор, 2 години - нормален полет.
Унитех МД
Преди 11 месеца
За залепването .. Всичко зависи от района! Ако не сте подути, всичко ще бъде наред в бъдеще))



D A S
2 years ago
Несовсем понял, ламинат все таки клеить надо около стыковки с плиткой!?
2
Uniteh MD
2 years ago
Нет, мы не клеем! Но есть люди которые клеют, они рискуют.
1
ТЕНГРИ
2 years ago
@Uniteh MD Так если не клейть он же будет играть вверх вниз .Подскажите как сделать пожалуйста очень прошу!
1
Uniteh MD
2 years ago
@ТЕНГРИ если стяжка ровная по плоскости, ламинат играть не будет! Это факт. А если кривая, то приклей. Тут парень в комментариях писал, что 9 лет клеет ламинат к основанию)



google translate:
D A S
Преди 2 години
Не разбрах напълно, че ламинатът трябва да бъде залепен близо до кръстовището с плочките!?
2
Унитех МД
Преди 2 години
Не, не лепим! Но има хора, които лепят, рискуват.
1
ТЕНГРИ
Преди 2 години
@Uniteh MD Така че, ако не го залепите, той ще свири нагоре и надолу. Кажете ми как да го направя, моля, моля!
1
Унитех МД
Преди 2 години
@ TENGRI ако замазката е плоска, ламинатът няма да играе! Това е факт. И ако е крива, тогава я залепете. Тук човекът написа в коментарите, че залепва ламината към основата от 9 години)


Danik K.
1 year ago
А в итоге ламинат нужно приклеивать к полу?
Uniteh MD
1 year ago
Нет, не нужно! В большинстве случаев он вздувается!


google translate:
Даник К.
Преди 1 година
И в крайна сметка ламинатът трябва да бъде залепен за пода?
Унитех МД
Преди 1 година
Няма нужда! В повечето случаи набъбва!
brick - специалист
вт окт 19, 2021 11:57 pmnaistor написа:
Многие клеют - Много лепило
без демпфера - без амортисьор
Всё зависит от площади! - Всичко зависи от района!
Если у вас не вздуло - Ако не сте подути
около стыковки с плиткой!? - близо до кръстовището с плочките!?
он же будет играть вверх вниз - той ще свири нагоре и надолу
За бисерите! :weedman:

Тема "Фуга между трислоен паркет и гранитогрес с корков компенсатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: