Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Искам да си монтирам в стената смарт ключ за лампа. Както знаете, стандартът за монтаж на такъв ключ в България е с 2 метални крачета, които при навиване с отвертка се разширяват и забиват настрани в отвора в стената.

Е, масово смарт ключовете очакват да има монтирана вече конзола, за която да се хванат с 2 болта.

Предполагам нещата биха станали с "преходна конзола", която от към стената е захваната с тези метални крачета, които се забиват настрани при завиване с отвертка, от друга има централен отвор, в който да влезне смарт ключа и уши за винтове от двете страни, за които той да се хване към нея.

Пример за такава е "Монтажна метална рамка с дълги крачета": https://www.se.com/bg/bg/product/MGU7.0 ... %82%D0%B0/

Обаче централният отвор на тази масово разпространена е много тесен, за да влезне смарт ключът.

Дайте идеи как може да се реши този проблем. Ще бъда благодарен.

Прикачен файл

IMG_20211114_140555.jpg
IMG_20211114_140555.jpg (32.58 KиБ) Видяна 913 пъти

Прикачен файл

IMG_20211113_204140.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_204131.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_204119.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_204102.jpg
Здравейте,

Искам да си монтирам в стената смарт ключ за лампа. Както знаете, стандартът за монтаж на такъв ключ в България е с 2 метални крачета, които при навиване с отвертка се разширяват и забиват настрани в отвора в стената.

Е, масово смарт ключовете очакват да има монтирана вече конзола, за която да се хванат с 2 болта.

Предполагам нещата биха станали с "преходна конзола", която от към стената е захваната с тези метални крачета, които се забиват настрани при завиване с отвертка, от друга има централен отвор, в който да влезне смарт ключа и уши за винтове от двете страни, за които той да се хване към нея.

Пример за такава е "Монтажна метална рамка с дълги крачета": https://www.se.com/bg/bg/product/MGU7.0 ... %82%D0%B0/

Обаче централният отвор на тази масово разпространена е много тесен, за да влезне смарт ключът.

Дайте идеи как може да се реши този проблем. Ще бъда благодарен.

Прикачен файл

IMG_20211114_140555.jpg
IMG_20211114_140555.jpg (32.58 KиБ) Видяна 977 пъти

Прикачен файл

IMG_20211113_204140.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_204131.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_204119.jpg

Прикачен файл

IMG_20211113_204102.jpg
kozl - майстор
нед ное 14, 2021 2:18 pmimnaling написа:
Здравейте,

Искам да си монтирам в стената смарт ключ за лампа. Както знаете, стандартът за монтаж на такъв ключ в България е с 2 метални крачета, които при навиване с отвертка се разширяват и забиват настрани в отвора в стената.

Е, масово смарт ключовете очакват да има монтирана вече конзола, за която да се хванат с 2 болта.

Предполагам нещата биха станали с "преходна конзола", която от към стената е захваната с тези метални крачета, които се забиват настрани при завиване с отвертка, от друга има централен отвор, в който да влезне смарт ключа и уши за винтове от двете страни, за които той да се хване към нея.

Пример за такава е "Монтажна метална рамка с дълги крачета": https://www.se.com/bg/bg/product/MGU7.0 ... %82%D0%B0/

Обаче централният отвор на тази масово разпространена е много тесен, за да влезне смарт ключът.

Дайте идеи как може да се реши този проблем. Ще бъда благодарен.
Доста не ти е ясно, като съдя по това какви нелепости си написал.
Тази рамка от снимките ти изобщо не е за тази цел, за която искаш да я ползваш.

Купуваш си конзолна кутия примерно такава, изкопаваш отвор в стената, достатъчен да се смести конзолната кутия в отвора. Кутията замонолитваш примерно с гипс. Аз използвам гипсово лепило, за да мога да направя корекции по наместването иначе с гипса трябва да се дейстава бързо. Като стегне замонолитката си монтираш ключа с рапиди в отворите на кутията.
Котви ползвам само за стари конзолни кутии, които нямат отвори за захващане с рапиди.
iliya_i - майстор
нед ное 14, 2021 3:13 pmkozl написа:
Купуваш си конзолна кутия примерно такава, изкопаваш отвор в стената, достатъчен да се смести конзолната кутия в отвора. Кутията замонолитваш примерно с гипс.
Ако се изкопае доста внимателно и бавно (нали чорбаджията дето си го прави сам и не е на норма), целия отвор и гипса ще се скрият от външните пластмаси на ключа и не се налага да боядисваш нищо после.
ESPACE - майстор
Дупчиш два отвора с ф5 настрани, слагаш дюбелчета и завиваш с винтове. Може и с двойнозалепващо да го монтираш този ключ.
nork - специалист
Я снимай само конзолата в стенат?
Нещо ми се струва, че сам си усложняваш нещата......
muhala - майстор
нед ное 14, 2021 6:34 pmnork написа:
Я снимай само конзолата в стенат?
Нещо ми се струва, че сам си усложняваш нещата......
+1
Lutchezar - майстор
В дубъл темата вече са му отговорили.
Много ви благодаря! Изобщо не ми беше хрумнало това. Накупих си няколко конзолни кутии за тест с надеждата някоя от тях да се събере в сегашната в стената и да уплътня едната в другата, а ключът да влезне в новата кутия, без да се налага да вадя досегашната.

Обаче днес тръгнах да "монтирам" и с невероятна изненада установих, че сегашната конзолна кутия в стената си има място за рапидки от ляво и дясно! Просто бяха зазидани в стената. Изкопах малко с отвертка и вече се подават и са на точното разстояние. Съответно вече мога с рапидка да хвана директно смарт ключа за сегашната конзолна кутия.

Признавам, тези неща не са ми сила, но съм сигурен, че темата ще помогне и даде идеи на други колеги.

Вижте прикачените снимки.

Да сте живи и здрави!

Прикачен файл

IMG_20211117_105422.jpg
IMG_20211117_105422.jpg (80.66 KиБ) Видяна 824 пъти

Прикачен файл

IMG_20211117_105359.jpg
IMG_20211117_105359.jpg (84.21 KиБ) Видяна 824 пъти
Копирам отговора от "другата тема". Не разбрах как се разцепи на 2, но както и да е. Там ми дадоха идея с друга конзолна кутия, но вижте какво стана:

Много ви благодаря! Изобщо не ми беше хрумнало това. Накупих си няколко конзолни кутии за тест с надеждата някоя от тях да се събере в сегашната в стената и да уплътня едната в другата, а ключът да влезне в новата кутия, без да се налага да вадя досегашната.

Обаче днес тръгнах да "монтирам" и с невероятна изненада установих, че сегашната конзолна кутия в стената си има място за рапидки от ляво и дясно! Просто бяха зазидани в стената. Изкопах малко с отвертка и вече се подават и са на точното разстояние. Съответно вече мога с рапидка да хвана директно смарт ключа за сегашната конзолна кутия.

Признавам, тези неща не са ми сила, но съм сигурен, че темата ще помогне и даде идеи на други колеги.

Вижте прикачените снимки.

Да сте живи и здрави!

Прикачен файл

IMG_20211117_105422.jpg
IMG_20211117_105422.jpg (80.66 KиБ) Видяна 819 пъти

Прикачен файл

IMG_20211117_105359.jpg
IMG_20211117_105359.jpg (84.21 KиБ) Видяна 819 пъти

Тема "Монтаж на smart ключ за лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: