Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
venci.ivanov22 - специалист
Здравейте група
Предстои ми монтаж на помпа, резервоар за вода от сондаж... Може ли помощ...
1.потипяема помпа се слага да пълни резервоара от сондажна.... Какво се слага в резервоара за да разбере помпата и да спре да пълни като се стигне нивото....
И помпата гаси ли се сама ако свърши водата в сондажна?
2 след резервоара напълнен от сондажа ще сложа хидрофор до къщата там има ли нещо специфично.... Благодаря
krasi92 - майстор
https://intiel.com/products/pump-purifi ... controller. На смукателната страна на помпата клапан. Какъв ще е хидрофора
vinkelmen - специалист
С едно табло може да се справиш и с двете задачи. Пълненето на резервоара контролираш с електрически поплавък, а сондажната помпа защитаваш от работа на сухо с електроди за ниво.

Изображение
шоп - майстор
Може да минеш само с една потопяема помпа и контролно табло. В него има защита от работа на сухо.

Ако имаш дебит на сондажа не ти трябват бидони, поплавъци и втора помпа.

Само пресостат и РС.
venci.ivanov22 - специалист
ср ное 17, 2021 3:45 pmkrasi92 написа:
https://intiel.com/products/pump-purifi ... controller. На смукателната страна на помпата клапан. Какъв ще е хидрофора

Еми искам да е с по голям съд... Иначе съм се спрял на един 1200w
venci.ivanov22 - специалист
ср ное 17, 2021 4:07 pmшоп написа:
Може да минеш само с една потопяема помпа и контролно табло. В него има защита от работа на сухо.

Ако имаш дебит на сондажа не ти трябват бидони, поплавъци и втора помпа.

Само пресостат и РС.
Нз дали няма свърши дебита затова искам съд.... Но не ми е ясно как стават нещата да спира сама като се напълни и да спира ако свърши водата в сондажа
шоп - майстор
ср ное 17, 2021 6:09 pmvenci.ivanov22 написа:
Но не ми е ясно как стават нещата да спира сама като се напълни и да спира ако свърши водата в сондажа
Стават с това

Прикачен файл

original_30438.jpg
original_30438.jpg (22.06 KиБ) Видяна 3308 пъти
venci.ivanov22 - специалист
ср ное 17, 2021 6:17 pmшоп написа:
ср ное 17, 2021 6:09 pmvenci.ivanov22 написа:
Но не ми е ясно как стават нещата да спира сама като се напълни и да спира ако свърши водата в сондажа
Стават с това
Дали ще се справя с тази инсталация....
Тегаво ли е за свързване на всичко?
kozl - майстор
Така като чета си мисля, че първо ти предстои избор на помпа.
До тук не си споменал никакви данни за дебит и напор. Фирмите с които се е налагало да се правят сондажи, извършват обследване на изпълнения сондаж за дебит и водно ниво в сондажа.
Ако нямаш такава информация, помпата може да се избере по необходимия за теб дебит и напор за минимално водно ниво в сондажа. Пък после може да се окаже, че сондажа няма такъв дебит и.... Ако помпата е центрабежна, това се преотдолява примерно с дроселиране, за да се намали броя на превключванията. С винтови не съм работил, но при тях дроселирането не е вариант.

И така прескочил си няколко хода и стигна до управлението.
Последната ми среща със сондажни помпи бе с пълен комплект от Grundfos, потопяема помпа с табло управление и защита. Помпата с честотно управление, а комплекта предвиден за работа без хидрофор. Цената обаче не е за този форум.

Помпата потопена дълбоко, а надземните части помислил ли си как ще защитиш от замръзване?
venci.ivanov22 - специалист
чет ное 18, 2021 7:57 amkozl написа:
Така като чета си мисля, че първо ти предстои избор на помпа.
До тук не си споменал никакви данни за дебит и напор. Фирмите с които се е налагало да се правят сондажи, извършват обследване на изпълнения сондаж за дебит и водно ниво в сондажа.
Ако нямаш такава информация, помпата може да се избере по необходимия за теб дебит и напор за минимално водно ниво в сондажа. Пък после може да се окаже, че сондажа няма такъв дебит и.... Ако помпата е центрабежна, това се преотдолява примерно с дроселиране, за да се намали броя на превключванията. С винтови не съм работил, но при тях дроселирането не е вариант.

И така прескочил си няколко хода и стигна до управлението.
Последната ми среща със сондажни помпи бе с пълен комплект от Grundfos, потопяема помпа с табло управление и защита. Помпата с честотно управление, а комплекта предвиден за работа без хидрофор. Цената обаче не е за този форум.

Помпата потопена дълбоко, а надземните части помислил ли си как ще защитиш от замръзване?
Или ще изкопая шахта и ще сложа вата вътре и външно фибран... И хубав изолиран капак
Другия вариант е външно като шахта ама отгоре пак с изолации те....

Тема "Монтаж на помпа за сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: