• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 52
Всичко за този вид строителство.
iliya_i - майстор
ср окт 20, 2021 10:01 pmnelina_london написа:
Ами защото и на Рехау и на Кьомерлинг съм ги сравнявала.Месеци съм избрала дограма и показатели.
Ето Кьомерлинг 88 и 76.
6/7 камери срещу 5

Screenshot_20211020-215536_Google.jpg



Screenshot_20211020-215608_Google.jpg
Височина на двоен профил на отваряем прозорец (според вашите снимки):
Кьомерлинг 88 = 40+78 = 118 мм (ако не бъркам сметката).
Кьомерлинг 76 = 116 мм.
Та къде видяхте разликата?
nelina_london - специалист
Хи хи...в двата милиметра ,но аз имам много голям метраж дограма,та по 2 мм отвсякъде се събират.
Но,приемам,че не съм права,защото аз сравнявам само от конкретна марка дограми,защото се спирах на конкретни фирми.Ако сравня кръстосано между дограмите ще е различно,прав сте.Въпреки,че там има и до 1см разлика м/у различните марки.
Обаче,всичко е въпрос на сметки(сега ще си поиграя да посмятам),защото при голяма Южна витрина,коефициентната разлика между 6-7 камерен и 5 камерен профил ще е нищожна.Друг е въпроса ,дали структурно ще издържи.
При малките северни прозорци,обаче Uf е почти равно на Uw и там 5 камерния профил ще се отрази повече.
resistbody - майстор
След 40 страници четене и доста консултации с един човек на когото многоо досаждах.. накрая я поръчах..
Саламандър 92мм със Сейнт гобейн стъкла.. като е гарга да е рошава..
Supchi - помощник
Здравейте,
Предстои ми закупуване на балконска врата с размери 218х154 см. Изложението е изток.
За момента съм се спряла на двойно отаваряне навън, тъй като кухнята е малка и вратите ще пречат.

Обмислям:
1) Саламандър Streamline 5 камери, заоблен, 3-ен стъклопакет 4 сезона. Обков - Рото, монтаж с котви (скоби) без пробиване на дограмата. Демонтажът е безплатен.
2) Рехау 5-камерна, 70мм, стъклопакет 32КА/Б/Енерджи, обков Мако Фикс 2о Р 500. Тази оферта е за отваряне навътре, което не е най-добрият за мен вариант. Ако се отваря навън, цената идва по-висока от оферта 1). Тук има и цена за демонтаж, 100лв, което ми се струва скъпо.
3) Кьомелинк, 76 см каса, двоен стъклопакет, 4 сезона. Същата фирма предлага и Века.
4) Към момента сме с алуминиева плъзгаща врата, двоен стъклопакет, нямам идея за характеристиките. Но вратата не се движи добре, има разхерметизиране на единия прозорец и вътре е леко замъглено. Затова съм в посока смяна.

МОля Ви за съвет - кой е най-оптималният вариант?

От оферта 2) имам една изпълнена поръчка, отново на балконска врата, Рехау, но имам съмнения за монтажа. Когато отварям вертикално, забелязвам едно странно твърде нестабилно поведение на вратата.
Уви, нямам разбиране по тези въпроси и не знам това дали е за рекламация.

Става дума за гр. София.

Благодаря предварително!
miliad - майстор
Добре де, три оферти. Всяка с различна дебелина на системния профил, различно окомплектован стъклопакет, различно отваряне, неясни фирми изпълнители и за капак няма цени на офертите.Какво очаквате от нас? Да завъртим кристално кълбо, карти таро да обърнем, вълшебен боб да варим? На каква база да гадаем?
Изискайте ценови оферти на база еднакви или сходни окомплектовки, проверете качеството на изработка и монтаж и решавайте.
Supchi - помощник
пет ное 26, 2021 12:35 pmmiliad написа:
Добре де, три оферти. Всяка с различна дебелина на системния профил, различно окомплектован стъклопакет, различно отваряне, неясни фирми изпълнители и за капак няма цени на офертите.Какво очаквате от нас? Да завъртим кристално кълбо, карти таро да обърнем, вълшебен боб да варим? На каква база да гадаем?
Изискайте ценови оферти на база еднакви или сходни окомплектовки, проверете качеството на изработка и монтаж и решавайте.
Фирми не споменавам, защото не знам дали е ок да се споменават.
Добре. Коригирам питането си:

1) Саламандър Streamline 5 камери, заоблен, 3-ен стъклопакет 4 сезона. Обков - Рото, монтаж с котви (скоби) без пробиване на дограмата. Крило врата 104мм. Цена 1640 лв.

2) Рехау 5-камерна, 3-ен стъклопакет; 70мм, стъклопакет 32КА/Б/Енерджи, обков Мако Фикс 2о Р 500. Цена 2130лв.

3) Кьомерлинк, 76 см каса, двоен стъклопакет, 4 сезона. Същата фирма предлага и Века. 1851 лв

4) Кьомерлинк, бяло бяло К, троен стъклопакет, 7-камерна, обков Мако, 1885 лв.
miliad - майстор
Преговорете си пак офертите. Няма как Кьомерлинг 88мм да е само с 30лв разлика в цената спрямо 76мм серията, дори и с еднакви стъклопакети. А те не са.
32мм дебелина НЕ СТИГАТ за пълноценен троен стъклопакет.
Оферите са неясно и заблуждаващо поднесени. Изисквайте пълно и детайлно описание :система профил, тип крило, дебелина в мм; дебелина стъклопакет с посочена дебелина и вид на стъклата.
Марка на обкова ясно, ама как е окомплектован: брави, мартини, сюрмета или каквото е там предвидено за заключване на пасивното крило.
Supchi - помощник
Здравейте,
Имам нова оферта. Вижте по-долу. Предните не отговарят с детайли, сърдят ми се на въпросите и ме затрупват с детайли и термини, които докато разбера, и разговорът приключва. :/
В новата оферта, май пак имам 32 мм? : "32мм дебелина НЕ СТИГАТ за пълноценен троен стъклопакет. "

Трокал 76мм, уплътнение PCE Dichtung lichtgrau, каса (отвън и отвътре);
Стъклопакет - нискоемисионен (4)/16/ Бяло (4)/16/ Нискоемисионен (4) - Аргон,
44.0
нискоемисионен (4)/16/ Бяло (4)/16/ Нискоемисионен (4) - Аргон,
44.0
Дистанционер: 2хТPS
Дистанционен цвят: 2хЧерен,
топлопреминаване: 0.60W/m2K
Обков - Winkhaus 2016
Fixeld
SK160S RS Basis +1, ws white 1050mm
Крило систеma - Festverglasung in Blndrahmen
Крило прозорец 78 mm,
Каса система 67 mm
Уширение 30мм с армировка ь2

топлоизолация: 0.85 W/m2K
Цена 1562 лв.
miliad - майстор
Чета офертата, има доста подробности, ясна ми е. И фирмата знам коя е.
А вие разбрахте ли я офертата?
Накъде се отварят крилата? Навън или навътре? Колко крила имате, едно или две отваряеми крила.
Какво е това "уширение" което е споменато?
Колко е дебел стъклопакета? Какво е "TPS"
Защо тази оферта е с 300 лв по-евтина от аналогичната Кьомерлинг 76 с двоен стъклопакет.
Не мислите ли, че е време да зарежете разговорите по телефона и да минете лично през фирмите за да "пипнете" и видите това което ви предлагат като дограма.
Вие ще плащате и ще ползвате дограмата. Не ние.
Supchi - помощник
съб ное 27, 2021 7:36 ammiliad написа:
Чета офертата, има доста подробности, ясна ми е. И фирмата знам коя е.
А вие разбрахте ли я офертата? - в детайли - не. Да отбележа, нямам никакви познания по дограми, затова питам тук, и търся съвети. Благодаря Ви за отговорите!
Накъде се отварят крилата? Навън или навътре? Колко крила имате, едно или две отваряеми крила. - Крилата са две, и двете се отварят навън, едното е с брава, другото не.
Какво е това "уширение" което е споменато? не знам
Колко е дебел стъклопакета? Какво е "TPS" - не знам колко е стъклопакетът. Може би вие бихте разяснил, на база на офертата по-горе. Не ми е ясно и това TPS какво е. Четох едно питане, според което тази опция вдига крайната цена на офертата, и по-важен бил профилът, отколкото този дистанционер.
Защо тази оферта е с 300 лв по-евтина от аналогичната Кьомерлинг 76 с двоен стъклопакет. - не знам. Кцомерлинг са по-скъпи?
Не мислите ли, че е време да зарежете разговорите по телефона и да минете лично през фирмите за да "пипнете" и видите това което ви предлагат като дограма. - И да ида на място, няма да има кой знае какво значение за мен. Както разбирам, показателите са важни, а външния вид сигурно е докаран да изглежда солиден.
Вие ще плащате и ще ползвате дограмата. Не ние. - да, и все пак виждам много съвети из форума на сходни на моето питания.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: