• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
infomar
Виж из познатите ти или на твои познати познати, които имат завършен осми клас и имат поне бегли познания по електричество, да хвърлят едно око и може да ти помогнат със съвет. Инак който не е учил, си плаща за гяволъка. Както на зъболекар плащаш, и на техника е подобно. Друг е проблема, че в Софето дерат седем кожи щото е столица и заплатите са големи.
fbr - майстор
ср ное 24, 2021 5:31 pmastor334 написа:

По фасунгата горе къде намират клемите двете медни телчета вътре ли?!
Да. Клема е частта от фасунгата, на която се стягат медните проводници. Същото и при ключа.
astor334 - специалист
Благодаря на Фбр че пръв ми подаде ръка и даде съвет какво да направя . Благодаря и на останалите , които дадоха съвети . Ще пробвам с майстор и ще ви известя
astor334 - специалист
Здравейте другари, викнах майстор оказа се че имало кутия горе , където са кабелите за крушката . То е във формата на топка , а аз го мислех за отвор на комин . Отвори самата кутия кабели имаше , провери дали протича ток с фазомер , но ток няма грам . Развъртя и ключа за лампата и там йок . Провери и фасунгата и там йок . Провери дали са правилно свързани - всичко наред . Слезахме долу до централното табло да погледне и там всичко е наред там ток има . Над таванското помещение влизат кабели дебели вътре в стаята . Явно само при мен няма ток и не можа да разбере от къде идва проблема след като всичко е свързано правилно . Дори съседния таван викнахме да видим кутията там има ток , но при мен не . От нас гледахме да не би да свързан с апартамента йок . Някакви идеи от къде може да е проблема . Кабелите изглеждат наред , но се стмняваше в тези , които влизат над помещението .
zz_stefanov - майстор
Ми като си викнал 'майстор', той не откри ли до къде 'стига тока' по този таван, че питаш нас.

Ще ти кажа - някъде в стената е, и до там. :)

ПС: такива проблеми се откриват от конпетентен човек, на самия терен.
astor334 - специалист
пон ное 29, 2021 11:59 amzz_stefanov написа:
Ми като си викнал 'майстор', той не откри ли до къде 'стига тока' по този таван, че питаш нас.

Ще ти кажа - някъде в стената е, и до там. :)

ПС: такива проблеми се откриват от конпетентен човек, на самия терен.
Той не можа да открие от къде идват тъй като са в стената . Просто отгоре над вратата са се разкрили малко , а от къде идват не можа да каже . Беше на терен нали това написах провери всичко вътре навързано е както трябва .
zz_stefanov - майстор
Ми като знаеш до къде 'тока стига' и ако е констатирано прекъсване или изобщо несвързване към съществуващата действаща инсталация, не можахте ли да се свържете и да я възстановите до вас, ако ще и с външен кабел. Естествено ако има повредено трасе то трябва да се изолира и елиминира.
Как очакваш някой от тук в писмен вид да го свърши.
infomar
Явно кабелите минават по коридора над вратите. Ако е една обща двойка и от нея има разклонения за всяка стая (понеже няма електромери за всяка стая), то там където е отклонението трябва да има разклонителна кутия, която може да е замазана. Провери с почукване над вратата от вънка, дали някъде няма да кънти на глухо и отвори тази кутия. Обикновено са на височина около 20-30 см. под тавана.
Другият начин е да извикаш електротехник, който освен акъл има и техника, за да може с тази техника да проследи къде минават жиците от ключа и крушката и къде излизат от стаята. Има едни прибори, подобни на металотърсачите, ама те си знаят по-добре какво си тРЕба.
https://www.emag.bg/search/уред+за+търсене+на+кабели
astor334 - специалист
пон ное 29, 2021 12:24 pminfomar написа:
Явно кабелите минават по коридора над вратите. Ако е една обща двойка и от нея има разклонения за всяка стая (понеже няма електромери за всяка стая), то там където е отклонението трябва да има разклонителна кутия, която може да е замазана. Провери с почукване над вратата от вънка, дали някъде няма да кънти на глухо и отвори тази кутия. Обикновено са на височина около 20-30 см. под тавана.
Другият начин е да извикаш електротехник, който освен акъл има и техника, за да може с тази техника да проследи къде минават жиците от ключа и крушката и къде излизат от стаята. Има едни прибори, подобни на металотърсачите, ама те си знаят по-добре какво си тРЕба.
https://www.emag.bg/search/уред+за+търсене+на+кабели
Да той спомена за такава кутия , но не се виждаше явно е замазана . Тъй като помещенията горе са разделени на две части х 6 стаи от двете страни в моята част ли да е търся . По средата се пада асансьорно помещение .

Има една кутия , която се пада на нашия етаж не горе на таванските помещения , но там минава нет и отново ток ако става въпрос за тази кутия или горе на самото общо помещение има такава кутия .
infomar
Ами гледай директно по цялата площ над твоята врата. Ако там няма, то си нямам представа къде може да бъде.
Прикачен файл:
Snap2144131024.jpg
Snap2144131024.jpg (35.74 KиБ) Видяна 199 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Ток за таванско помещение - пускане ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: